FTC II – TATABÁNYA 2-1 (1-0)

NB II: Legyõztük a Tatabányát
[2011-04-29 18:30]

Az NB II Nyugati csoportjának 24. fordulójában a mieink hazai pályán 2-1-re legyõzték a Tatabányát.
 Már a 10. percben vezetéshez jutottunk, miután Fülöp beadását követõen Almásiról a saját kapujába került a labda. Ezt követõen uraltuk a játékot, majd a második félidõ elején Varga Bence volt eredményes, ezzel már 2-0-ra vezettünk. A vendégek a 74. percben Dombai góljával szépítettek, de több találat nem esett, így megnyertük a találkozót.
NB II., 24. forduló

Ferencváros II – Tatabánya 2-1 (1-0)

Jova – Fülöp, Vattai, Dragóner, Sváb – Papp, Tóth A., Antal (Szabó 75. p.), Peszmeg – Nyilasi (Varga B., 46. p.), Miljkovic (Kovács I. 46. p.)

Gólszerzõk: Almási – öngól, 10. p., Varga B., 47.p, illetve Dombai 74. p.

Lipcsei szerint a szezon egyik leggyengébb játékával nyertünk

NB II-es csapatunk 2-1-re legyõzte a Tatabányát a bajnokság 24. fordulójában. A siker ellenére Lipcsei Péter nem volt túlságosan elégedett.
– Nem játszottunk jól, sõt a szezon egyik leggyengébb teljesítményét nyújtottunk – mondta Lipcsei. – Ugyanez volt a helyzet legutóbb Veszprémben is, azzal a különbséggel, hogy ott kikaptunk. Akadt már több olyan meccsünk idén, amikor jobbak voltunk az ellenfelünknél, mégsem nyertünk. Most a legfontosabb a három pont volt.
A mieink május 7-én 17.30-kor a Kozármisleny vendégei lesznek.

(ftc.hu)

________________________________________

Rengeteg kihagyott helyzet, nagyon fájó vereség

FERENCVÁROS II – FC TATABÁNYA 2–1 (1–0)
 Budapest, 100 nézõ. Vezette: Szõts (Farkas B., Gyarmati II T.)

FERENCVÁROS II: Jova – Fülöp N., Dragóner, Vattai, Sváb – Antal Zs. (Szabó R. –, 76.), Peszmeg – Tóth A., Nyilasi B. (Varga B., szünetben), Papp M. – Miljkovic (Kovács I., a szünetben).
Edzõ: Lipcsei Péter

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó (Köntös –, 71.), Bencze, Módi – Vass N., Kovács I. – Bozsik, Deme, Megyesi (Tóth Z. –, 71.) – Dombai V. (Kaiser –, 82.). Vezetõedzõ: P. Nagy László

Gólszerzõ: Almási (öngól, 1–0) a 11., Varga B. (2–0) a 49., Dombai V. (2–1) a 74. percben

Lipcsei Péter: – a három pont megszerzése volt a legfontosabb számunkra. Egész tavasszal jól futballoztunk, ezúttal azonban halovány teljesítményt nyújtottunk.

P. Nagy László: – Farkas Viktor nem tudta vállalni a játékot hát fájdalmai miatt, Kocsis is megsérült és Farkas Janinak még volt egy mérkõzés eltiltása. Elfogytak a csatáraink, így Dombai Viktor kezdett elõl.
 Rosszul indult a mérkõzés a 11. percben Almási egy öngólt fejelt. Utána 15-20 percig átvettük a mérkõzés irányítását, voltak helyzeteink, de sajnos semmit nem tudtunk berúgni.
 A második félidõ megint nem kezdõdött jól a 49. percben növelte elõnyét a hazai csapat.
 Megint nekünk voltak helyzeteink három ziccer, de most ezekbõl sem sikerült bevenni a Fradi kapuját. A végén 74. percben Dombai szép góljával szépítettünk, de sajnos az egyenlítés nem sikerült.
 Rengeteg helyzetet kidolgoztunk, így pedig nagyon fájó a vereség.
 Valahogy most nem sikerülnek a dolgok, csatáraink elfogytak, a védelem pedig rengeteget hibázik.
 Bizakodva várjuk, hogy Farkas Janinak lejárt az eltiltása és Kocsis valamint Farkas Viktor is felépül. Formel már részt vesz az edzéseken lassan õ is pályára küldhetõ lesz.
 Nagyon nehéz a sorsolásunk, a hétvégén jön Felcsút, utána megyünk Gyirmótra. Nem lesz egyszerû feladat, de tisztességesen felkészülünk, most már remélem a meggyógyult játékosokkal együtt.