Rába ETO–FC Encamp (andorrai) 10–0 (5–0)

Gyõr, UEFA Futsal Cup, selejtezõ-mérkõzés, 1000 nézõ. V.: Kinov (bolgár), Gutierrez (spanyol), Mikaelyan (örmény).

ETO: Balázs – Amrani, Lódi, Gyurcsányi, Madarász. Cs.: Matkovics (kapus), Neris, Al-Ioani, Harnisch, Dróth, Peczár, Tóth Sz. Edzõ: Paco Araujo.

Encamp: Bazan – Ferreiro, Beltran, Neira, Mota. Cs.: Monteagudo (kapus), Romero, Rodriguez, Izquierdo, Lopez, Martin. Edzõ: Paz Bazan.

Gsz.: Amrani (5.), Neris (11., 33., 34.), Harnisch (17, 37.), Madarász (19., 20.), Dróth (29.), Tóth Sz. (30.)

A hétfõn elsõ mérkõzésüket simán abszolváló zöld-fehérek kedden az andorrai bajnokkal csaptak össze. Míg az ETO a kezdõnapon 6-3-ra nyert, a spanyol másodosztályban szereplõ FC Encamp kétgólos vereséget szenvedett az angol bajnoktól, így az amúgy is erõsebb játékerõt képviselõ gyõriek várhatták magabiztosabban a találkozót.

Ennek megfelelõen kezdtek a Rába-partiak, a 3. percben Gyurcsányi, majd Madarász került helyzetbe. Két perc múlva már elõnyt is sikerült szerezniük a hazaiaknak: egy remek összjáték végén Gyurcsányi átadásából a marokkói világválogatott Amrani lõtt a bal sarokba.
Vezetése után is jól játszott az ETO, biztosan tartotta a labdát, igaz a helyzetek kimaradtak. De, csak a 11. percig, akkor ugyanis is Al-Ioani átadása után a brazil Neris 8 m-rõl az andorrai kapuba bombázott  (2-0). Három perccel a játékrész vége elõtt aztán Harnisch egy jól eltalált átlövésbõl növelte az elõnyt. Ugyanõ a 19. percben pedig kihagyhatatlan helyzetbe hozta Madarászt, akinek egy lépésrõl kellet a kapuba továbbítania. Az utolsó percben a megszerzett labdát Lódi játszotta Madarászhoz, akinek lövése a kapust is érintve jutott túl a gólvonalon. Az ETO türelmes, pontos játékkal ötgólos elõnyt harcolt ki már az elsõ játékrész után.

Fordulás után mindkét szakvezetõ kapust cserélt, s ugyan Matkovicsnak is kellet bravúrt bemutatni, az andorrai hálóõrnek akadt több munkája. A 29. percben azonban már õ is tehetetlen volt, amikor is Dróth közelrõl estében emelt a kapuba (6-0). Egy perc múlva aztán a tornán elõször pályára lépõ Tóth Sz. is a kapuba talált, majd Neris elõbb a jobb szélrõl, majd középrõl lõtt újabb gólt (9-0). Végül még Harnisch egy legurított szabadrúgást is értékesített, így tíz gólig jutott a nagyszerûen futsalozó hazai csapat.

Az ETO a selejtezõ torna második mérkõzésén ezúttal nemcsak az elsõ, hanem a második félidõben is remekül, kombinatívan játszott, s helyzeteit is kiválóan használta ki.

A zöld-fehérek csütörtökön 19 órakor a szintén hibátlan angol bajnokkal játszanak a csoportelsõségért, vagyis a továbbjutásért.

A nap korábbi mérkõzésén: Croatia 97 Appenzell (svájci)-Helvecia Futsal London (angol) 2–3 (1–2).

A csoport állása: 1. Rába ETO 6 pont (16-3), 2. Helvecia London 6 (7-4), 3. Croatia 0 (5-9), 4. FC Encamp 0 (2-14).

A további program, szerda: VIP-torna a Fidesz, a gyõri önkormányzat, a Sport TV és az ETO vezetõi által alkotott csapatok részvételével 17.30 órától. A belépés ingyenes.

Csütörtök: FC Encamp–MNK Croatia 97 Appenzell, 16.30 óra. Helvecia Futsal London–Rába ETO, 19 óra.