Vezette:  Kovács J. Zoltán ( Ország Péter, Bognár László)

Gyirmót FC Győr: Rusák – Major M., Hudák, Széles I., Kirják (Radics M. 80) – Vass Á – Herjeczki (Simon A. 55.), Nagy P. (Mayer M. 90.), Vogyicska, Heffler N. (Hajdú 55.) – Lencse L. (Mayer Á., 80.)

Vezetőedző: Csertői Aurél

Budaörs: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Gyúrácz (Vágó G. 20.), Fényes (Pető 72.), Pintér D. – Petneházi , Halácsi (Zsidai 72.), Molnár Cs. – Horváth R., Csiki N. (Petró B. 52.)

Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Nagy Patrik (1-0) a 67., Nagy Patrik (2-0) 68. percben

Jobban kezdte a tavaszi pontvadászatot a szakemberek által is az elmúlt években rendre a feljutásra esélyesek között említett együttesünk, ami a rivális üldöző Haladás otthonában tudott győzni, míg a bajnokság meglepetéscsapatának is említett, jelenleg is dobogósként érkező Budaörs gól nélküli mérkőzésen osztozott a bajnoki pontokon a Szolnok gárdájával. Ezért is vártuk bizakodva az újabb rangadót az ALCUFER Stadionban. Mindkét oldalon a megszokott felállást alkalmazva kezdtek a csapatok, így a Gyirmót a négy védővel és egy un. szűrővel és egy csúcsékkel, míg a Budaörs három belső védővel és két támadóval próbálkozott. A találkozót a vendégek kezdtek veszélyesebben, de Gyúrácz András ötösről történt fejese és Horváth Roland nyolc méterről leadott lövése után sem született gól. Bő negyedórai játék elteltével Nagy Patrik 20 méterről leadott lövéssel veszélyeztetett, de a jobb felső sarokra tartó labdát Kovács Péter nagy bravúrral tolta szögletre. Sok hibával tarkított első játékrészben ritkán forogtak veszélyben a kapuk, a csapatok egymás hibáiból éltek. Fordulás után mindkét oldalon távoli lövésekkel próbálkoztak a játékosok, de Csiki Norbert bal oldalról leadott 22 méteres csavarása után a bal felső sarok fölé, míg a másik oldalon Kirják Henrik 24 méteres nagy erejű lövése után a bal oldali kapufa mellé szállt a labda. Próbálták fokozni a tempót a csapatok, ami a szerencsére a mieinknek sikerült eredményesebben. Egyórai játék után adódott a találkozó addigi legnagyobb helyzetet, amikor Nagy Patrik jobb oldali szöglete után a középen lendületből érkező Hudák Dávid öt méterről cm-ekkel fejelt a léc fölé. Néhány perc múlva könyörtelenül kihasználta a vendégek védelmének kihagyását csapatunk, amikor kettő pontosan kivitelezett támadás elegendőnek tűnt, hogy játékosaink eldöntsék a találkozót. Az első találatunknál Vogyicska Bálint remekül játszott a jobb oldalról a középen érkező Nagy Patrik felé, aki védője szorításában, estében ballal 14 méterről a kivetődő Kovács Péter alatt a kapu közepébe lőtt (1-0), Még fel sem ocsúdhattak a vendégek a bekapott góljuk miatt, máris jött számukra az – esővel kísért – újabb hidegzuhany, amikor egy perc elteltével a korábban csereként pályára lépő, agilisan játszó Simon András erőszakosan tört előre a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből pontosan centerezett középre, kihagyhatatlan helyzetbe hozva az érkező Nagy Patrikot, aki 7 méterről jobbal a kapu közepébe helyezett (2-0). Kapitányunk pillanatok alatt szerzett két találata megnyugtatta csapatunkat. A második játékrészben mindkét szakvezető folyamatos cserékkel frissítette csapatát, ami szintén hazai oldalon sikerült jobban, hiszen a gólok előtt pályára lépő Simon András remekül szállt be a játékba, az első lehetőségét ugyan elpuskázta, utána azonban elévülhetetlen érdemeket szerzett csapatunk győzelmében, míg Hajdú Ádám is hasznos teljesítményt tett hozzá a középpályán és a bal oldalon.  A találkozó záró szakaszában taktikus futballal őrizte előnyét együttesünk, míg a vendégek támadásai ekkor már hitehagyottá váltak, így csapatunk megérdemelt győzelmével helyet is cserélt a bajnoki tabellán mostani riválisával.

Csertői Aurél: Az első félidőben csak gyűrték egymást a csapatok, ami mindkét oldalon sok hibával párosult. Szünet után sikerült újítanunk, több helyzetet is ki tudtunk dolgozni, amikből kétszer is eredményesek voltunk, így győzelmünk megérdemelt.

Márkus Tibor: Nagy lehetőséget szalasztottunk el, hiszen győzelemmel közelebb kerülhettünk volna a Debrecenhez. A kapott gól minden mérkőzésünkben benne van, támadójátékban viszont markánsabb teljesítményt várok csapatunktól.