2022.04.24 19.30 | Győr, ALCUFER Stadion 1462 néző| Gyirmót FC Győr – Budapest Honvéd 1-1 (1-1) | OTP Bank Liga NBI., 29. forduló

Játékvezetők: Vad II. István – Tóth II. Vencel, Bornemissza Norbert – Bognár Tamás

Gyirmót FC Győr: Rusák – Szegi, Csörgő, Ikic( Széles I. 69), Hajdú – Vass – Hasani, Nagy P., Klimovich (Radics82), Medgyes (Herjeczki 67) – Varga (Simon 82) | Vezetőedző: Csertői Aurél

Budapest Honvéd: Tujvel – Doka (Petkovic 57), Batik, Lovric, Tamás K. – Pantelic (Petrusenko 87), Kadiri (Hidi P. 68) – Bőle, Zsótér, Machach (Drazic 57) – Lukic (Traore 87) | Vezetőedző: Vigjnevic Nebojsa

Gólszerzők: Florent Hasani (28) illetve,  Bőle Lukács (21)

Sárga lap: Szegi Vince (62) illetve, Nenad Lukic (23)

Húsvéti debreceni kieséses rangadónkat követően ismét „élet-halál” mérkőzés várt ránk, amikor hazai környezetben fogadtuk a tabellán előttünk álló Bodapest Honvéd együttesét, akik hat ponttal előztek meg bennünket ahhoz, hogy a küzdelemsorozat hátralévő mérkőzésein még meg legyen a remény célunk elérésért mindenképpen győznünk kellett volna, hogy pontban feljebb zárkózhassunk.

Az első igazi lehetőség a vendég kapu előtt adódott, de Klimovich nagy helyzetből a kapu fölé fejelt. Az első félidő derekán előnybe kerültek a piros-feketék, amikor Bőle Lukács villant a jobb oldalon. Örömük szerencsére nem tartott sokáig, hiszen néhány perc elteltével egy kitűnő akció végén Hasani tudott egyenlíteni.

Fordulás után sem volt baj az akarattal látszott a játékosokon a lelkesedés, de sajnos a játékba, a támadásokba rendre hiba csúszott. A cserékkel mindkét mester próbálta frissíteni csapatát, de érdemben egyik csapat sem örülhetett. A záró periódusában a mérkőzésnek több ziccer is adódott támadóink előtt, hogy a maguk javára fordítsák a mérkőzést, de sajnos ezek is kimaradtak. Igy végül megosztoztak a ponton a csapatok.