GYIRMÓT FC GYÕR – DUNAÚJVÁROS PASE 1-0 (0-0)<br><br>NESS HUNGARY NB II. 22. FORDULÓ<br><br>Gyõr-Gyirmót, 2014.04.05. 18.00-óra, 1000 nézõ<br><br>JÁTÉKVEZETÕK: Oláh Gábor – Márton Zsolt, Horváth Krisztián – Jakab Árpád<br><br><br><br>ÖSSZEÁLLÍTÁSOK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: Somogyi Cs., Fejes J., Beliczky G., Madarász M., Oross M., Lengyel D., Cseri T., Hajba T., Magasföldi J., Sós M., Lázár P.(Deli Z., Tóth N., Andorka P., Illés Gy., Papp K., Graszl K., Balog Z.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Sisa Tibor<br><br>DUNAÚJVÁROS PASE: Milinte Á., Villám B., Farkas V., Lázár Zs., Csehi T., Böõr Z., Sárközi N., Urbin P., Kocsis G., Petneházi M., Ribeiro D. S. V. Thiago (Bartus B., Goran B., E. S. Ato, Jakab D., E. Godslove U., Galambos Á., Szauter I.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Dobos Barna<br><br><br><br>CSERÉK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 65.p. Sós M. – Papp K., 72.p. Oross M. – Andorka P., 83.p. Magasföldi J. – Illés Gy.<br><br>DUNAÚJVÁROS PASE: 71.p. R. D. S. V. Thiago – E. Godslove U., 80.p. Sárközi N. – Jakab D., 81.p. Petneházi M. – E. S. Ato<br><br><br><br>GÓLSZERZÕK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 73.p. Papp K. (1-0)<br><br>DUNAÚJVÁROS PASE: nem volt<br><br><br><br>SÁRGA LAPOK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 58.p. Lázár P., <br><br>DUNAÚJVÁROS PASE: 62.p. Böõr Z.; 90+3.p. Villám B. <br><br><br><br>PIROS LAPOK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt<br><br>DUNAÚJVÁROS PASE: nem volt<br><br><br><br>TUDÓSÍTÁS:<br><br>1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.<br><br>3.p. Thiago kap labdát a jobb oldalon, aki középre ad, ahol Sárközi és Petneházi egymást zavarja, így a lövés erõtlen.<br><br>5.p. Urbin szerez labdát az alapvonalnál, de kisodródik, így nem tud középre adni.<br><br>7.p. Böõr ad jobbról középre, ahol Sárközi érkezik, azonban elesik, így nem alakul ki veszélyes helyzet.<br><br>8.p. Thiago indítaná Böõrt, de Lengyel jó ütemben becsúszva szögletre tisztáz. A sarokrúgás veszélytelen.<br><br>10.p. Magasföldi labdaszerzése után Cseri ugratja ki Beliczkyt, de Csehi meg tudta állítani a támadást.<br><br>10.p. Cseri jobb oldali beadása magas az érkezõknek.<br><br>12.p. Lengyel indítása hosszú Beliczkynek.<br><br>14.p. Veszélyesen érkezõ oldalszabadrúgást gondolkodás nélkül vág pályán kívülre Lengyel.<br><br>15.p. Petneházi szögletét Böõr csúsztatja a jobb felsõ sarok felé, de Somogyi magabiztosan fogja a labdát.<br><br>16.p. Petneházi most a másik oldalról végez el szöglete, ezt a hosszú oldalon érkezõ Urbin vágja 8 méterrõl az oldalhálóba.<br><br>18.p. Dobos Barnát figyelmezteti Oláh Gábor játékvezetõ.<br><br>27.p. Hajba a félpályáról íveli fel a szabadrúgást, amit Milinte elõször kiejt, majd másodjára már meg fogja az érkezõ Oross elõtt a dunaújvárosi kapus a labdát.<br><br>28.p. Madarász ad balra Orossnak, aki át akarja passzolni a jobb oldalon érkezõ Magasföldinek, de egy védõ bele áll a labda útjába.<br><br>32.p. Thiago indítja Sárközit hosszan, a labda kigurul az alapvonalon.<br><br>33.p. Cseri tesz jobbra Orossnak, de Márton Zsolt asszisztens lest jelez, így oda az ígéretes gólhelyzet.<br><br>35.p. Thiago tesz jobbról középre, ahol az érkezõ Urbin elõl tud becsúszva tisztázni Lengyel.<br><br>37.p. Thiago teszi vissza a labdát Lázárnak, aki 8 méterrõl jócskán kapunk fölé lõ.<br><br>41.p. Beliczkyt indítja Cseri, csatárunk elõtt azonban felpattan a labda, így Milinte fogja azt.<br><br>42.p. Hajba indítja Beliczkyt, aki ki tud harcolni egy szögletet, amit Madarász ad be, de a védõknek sikerül kicsúsztatniuk a hosszú oldalon érkezõ Lázár elõl.<br><br>45.p. Sós szabadrúgásába középen többen is hozzáérnek, és a labda ugyan Milinte kapujába kerül, de az asszisztens lest int.<div><br></div><div>45.p. Oláh játékvezetõ nem&nbsp;hosszabbít, vége az elsõ félidõnek.<br><br>FÉLIDÕ: 0-0<br><br>50.p. Oross ad jobbról a középen érkezõ Magasföldi elé, aki 6 méterrõl fejelheti kapura a labdát, amit Milinte bravúrral hárít.<br><br>51.p. Cseri – Fejes összjáték után elõbbi ad középre, ahol a védõk szorításában érkezik Beliczky, de a labda a bal kapufa mellett elhagyja a játékteret.<br><br>53.p. Sós ad jó labdát Orossnak, aki 12 méterrõl, félfordulatból centikkel ellövi a labdát a jobb kapufa mellett.<br><br>54.p. Sós ad jó labdát Beliczkynek, aki középre cselezi magát, de Villám tisztáz.<br><br>54.p. Magasföldi kap keresztlabdát, amit levesz, majd óriási gólt lõ, azonban a labdakezelés kézzel történt, így a játékvezetõ érvényteleníti a találatot.<br><br>58.p. Lázár kap lerántásért sárga lapot.<br><br>59.p. Thiago szerez labdát kapunktól 8 méterre, a dunaújvárosi támadó kapásból lõ is, méghozzá a labdafogó háló tetejébe.<br><br>62.p. Böõr kap sárga lapot.<br><br>65.p. Sisa Tibor vezetõedzõnk cseréle szánja el magát, Sós helyett Papp a pályán.<br><br>69.p. Fejes kap kicsit hosszú labdát, de abból is ki tud egy szögletet harcolni, amit Milinte lehúz.<br><br>71.p. Itt az elsõ vendég csere, Thiago helyett Godslove.<br><br>72.p. Mi is cserélünk. Oross helyett Andorka játszik tovább.<br><strong><br>73.p. Madarász adja be a labdát, amit a kaputól 13 méterre még megcsúsztat Lengyel, így Papp elé&nbsp; kerül az, aki elõször a bal kapufára rúg, a játékszer hozzá pattan vissza és másodjára már a bal alsóba vágja a csereként beállt támadónk a labdát! 1-0!</strong><br><br>79.p. Cseri indítja Andorkát, aki elõl Kocsis tud tisztázni az utolsó pillanatban.<br><br>80.p. Vendég csere, Sárközi helyett Jakab a pályán.<br><br>81.p. Ato is beáll a Dunaújvárosba, Petneházit váltja.<br><br>83.p. Magasföldit sérülés miatt le kell cserélni, helyére Illés áll.<br><br>84.p. Az imént beállt Illés a rövid sarok mellé csúsztat.<br><br>86.p. Beliczky tör be a tizenhatoson belülre, majd egy védõt elfektet, lövését bravúrral hárítja Milinte, a labdát ezután Illés próbálja ollózva kapuba juttatni, Milinte azonban ismételten hárít.<br><br>90.p. 3 perc a hosszabbítás.<div><br></div><div>90+3.p. Villám kap sárga lapot.<br><br>90+3.p. Vége a mérkõzésnek!<br><br>VÉGEREDMÉNY: 1-0 (0-0) <br><br><br><br>ÖSSZEGZÉS:<br><br>A mérkõzést a Dunaújváros kezdte jobban, mi inkább kontrákból próbálkoztunk. Leginkább a bal oldalt erõltették vendégeink így nagy szükség volt Hajba és Lengyel, valamint Somogyi kapusunk jó helytállására.<br><br>A kezdeti rohamok után azonban kicsit alább hagyott a mérkõzés sebessége. Ekkor kezdtünk egyre pontosabbak lenni, és lassacskán át is vettük a mérkõzés irányítását.<br><br>A találkozó végén már nem akadtak igazán veszélyes helyzetei a piros-fehéreknek, ekkor mi alakítottunk ki veszélyesebb helyzeteket, hol támadásvezetéssel, hol beíveléssel, de sokszor az utolsó passzokba belenyúltak a vendég védõk.<br><br>Egy beívelt szabadrúgás után sikerült a kapuba is berúgunk a labdát, de azt a játékvezetõ les miatt érvénytelenítette.<br><br>A játék képe alapján reális eredmény a félidei döntetlen.<br><br>Úgy kezdtük a második félidõt, mint ellenfelünk az elsõt. Sok veszélyes helyzetet alakítottunk ki, de a védelem jól helytállt.<br><br>A folytatásban aztán mi uraltuk a mérkõzést, de a vendégek elõtt is adódtak gólszerzési lehetõségek.<br><br>Félidõ derekán sikerült Papp Kristóf által gólt szereznünk, és egy izgalmas, szórakoztató mérkõzésen megérdemelt gyõzelmet arattunk, amivel egy hellyel feljebb léptünk a tabellán!<br><br>Folytatás jövõ héten szombaton, Békéscsabán! </div> </div>