GYIRMÓT FC GYÕR – DVTK 1-1 (0-1)
2017.05.06. szombat, 18.00 óra, Gyõr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 868 nézõ
OTP Bank Liga, 30. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Karakó Ferenc – Varga Gábor, Szert Balázs – Kóbor Péter – Szilasi Szabolcs, Gyarmati II Tibor
GYIRMÓT FC GYÕR: Nagy S. – Achim S. Z., M. Bojovic, A. Radeljic, Szegi V. – Kiss M., Simon Á – Vass P., Madarász M., Simon A. – Novák Cs.

VEZETÕEDZÕ: Urbányi István
DVTK: Antal B. – Eperjesi G., D. Karan, Busai A., Tamás M. – D. Vela, P. Mevoungou, Makrai G., Ugrai R. – Szarka Á., Novothny S.
VEZETÕEDZÕ: Bódog Tamás
GÓLSZERZÕK: 92+2.p. A. Radeljic ill. 3.p. Makrai G. (0-1)

SÁRGA LAPOK: 28.p. Simon A. ill. 34.p. D. Karan, 67.p. Novothny S.

PIROS LAPOK:

1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
3.p. Novothny ment el a jobb szélen, majd erõsen, laposan középre adott, ahol a középen érkezõ Makrai jobbal, laposan Nagy mellett a kapunkba gurított. 0-1

10.p. Novothny kapott labdát a jobb összekötõ helyén és lõni is tudott, azonban Nagy hatalmas bravúrral szögletre tudta ütni a labdát.
28.p. Simon András kapott sárga lapos figyelmeztetést.
34.p. Karan buktatta Szegit a tizenhatos elõterében, sárga lap. A 20 méteres szabadrúgást Kiss tekerte kapura, azonban a bal alsó sarokba tartó lövést hárítani tudta Antal.
38.p. Ugrai cselezte magát tiztára, majd 24 métere, lapos lövése centikkel a bal oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.
45.p. 2 perc a hosszabbítás.
45+2.p. Vége az elsõ játékrésznek.
FÉLIDÕ: 0-1
46.p. Elkezdõdött a második félidõ.
55.p. Cserélt csapatunk, Madarász helyett Szalánszki, aki most lép elõször pályára az élvonalban.
61.p. Szegi beadására Szalánszki érkezett középen, azonban perdítését hatalmas bravúrral védte Antal.
67.p. Novothny kapott sárga lapot.
70.p. Csere mind a két oldalon nálunk Szegi helyett Bori, az ellenfélnél Ugrai helyett Fülöp.
71.p. Simon András kapáslövése pattant meg Busain, így a labda szögletre pattant.
75.p. Utolsó csere a csapatunkban, Máté érkrezik Novák helyére.
80.p. Cserélt a Diósgyõr, Szarka helyett Daushvili.
86.p. Újabb csere a vendégeknél, Szarka helyett Szabó.
88.p. Daushvii ndította középen Szabót, azonban a remk ütemben kimozduló Nagy felvette a vendég Támadó elõl a labdát.
90.p. 3 perc a hosszabbítás.
90+2.p. Egy kifejelt labdára Radeljic csapott le, majd kapásból, jobbal a kapu bal oldalába bombázott! 1-1
90+3.p. Vége a mérkõzésnek.
VÉGEREDMÉNY: 1-1 (0-1)

Bódog Tamás vezetõedzõ értékelése:

Megérdemeltük… Nem rúgtuk be nem a másodikat, a harmadikat, de a negyediket sem, voltak lehetõségeink, de ezeket elszórakoztuk. Nem azt mondom, hogy nem akartak a játékosok, de nem volt meg bennünk a gyilkos ösztön, amivel eldönthették volna a meccset. Idõvel a Gyirmót pedig erõre kapott, és a kevés lehetõségükbõl megszerezték az egyenlítõ gólt. Sajnálom, mert minden a kezünkben volt, de ilyen az élet. ​

“>Urbányi István Vezetõedzõ értékelése:

Valószínûleg kevés nehezebb dolog van, mint ilyen helyzetben játszani. Kicsit ennek fényében kezdõdött a meccs, nagyon korán hátrányba kerültünk, és kellett is néhány perc, hogy rendzeni tudjuk a sorokat. Már az elsõ félidõben is váltottunk szerkezetet, cseréltünk pozíciókat. Ami pozitív és korrekt dolog, függetlenül attól, hogy ez a szezon, hogy alakult, az, hogy a csapat az utolsó pillanatig mutatta, van tartása. Ha van valaki, aki átérzi a diósgyõri szurkolók csalódottságát, akkor az én vagyok, viszont nekünk az egész szezonunk ilyen volt. A fiatal Szalánszki Gergõ nagyon ügyesen mutatkozott be a csapatban.