GYIRMÓT FC GYŐR – DVTK 1-0 (0-0)

2016.09.10. 18.00-óra, Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 1400 néző
OTP Bank Liga, 8. forduló
JÁTÉKVEZETŐK: Andó-Szabó Sándor – Kelemen Attila, Szert Balázs – Farkas Balázs – Berke Balázs, Szilasi Szabolcs
GYIRMÓT FC GYŐR: Sebők Zs. – Présinger Á., Simon András, Filkor A., M. Bojovics, Novák Cs., Sallói D., S. Z. Achim, Jancsó A., Csiki N., Kiss M.
VEZETŐEDZŐ: Urbányi István
DVTK: I. Rados – Mahalek M., Lipták Z., Makrei G., Bacsa P., Bognár I., M. Daushvili, Németh M., J. A. Villar, Lázár P., Eperjesi G.
VEZETŐEDZŐ: Horváth Ferenc
GÓLSZERZŐK: 74.p. Sallói D.
SÁRGA LAPOK: 67.p. M. Bojovic
PIROS LAPOK:
1.p. Megkezdődött a mérkőzés.
2.p. Simon indította Novákot a bal összekötő helyén, de utóbbi bal lábas lövése elkerülte a kaput.
5.p. Achim bal oldali beadását Simon csúsztatta meg, így a labda Csiki elé került, de lövését Rados védte. A kipattanó Filkor elé került, aki eltörte a labdát,majd Sallói is ismételhetet, de próbálkozása a kapu mellé szállt.
9.p. Kiss adott remek keresztlabdát Csikinek, aki egy átvétel után indította Simont, ő 3 embert kicselezve az alapvonalig vezette a labdát, de beadását Rados szögletre ütötte. A szögletet Kiss végezte el, akinek beadását Bojovic fejelete a kapu mellé.
13.p. Csiki 30 méteres szabadrúgását magabiztosan fogta Rados.
27.p. A mérkőzés elején történt helyzetek után mezőnyjáték folyik. A kapuk nem forognak veszélyben.
31.p. A gyors ivószünet után folytatódik a mérkőzés.
32.p. Sallói csapott le egy labdára, majd Simonhoz továbbítot, akinek a lövésébe beleléptek a védők, így a próbálkozás elkerülte a kaput.
36.p. Sallói beadását Simon vette át a tizenhatos vonalon, majd kapura lőtt, azonban a labda centikkl a kapufa fölött hagyta el a jáékteret.
41.p. Rados indította Makrait, aki az egész félpályán át száguldott, de a visszazáró Présinger ragyogó becsúszással szögletre mentett.
44.p. Daushvili indult meg középen, majd 25 méterről lőtt, azonban Sebők magabiztosan fogta a labdát.
45.p. 1 perc a hosszabítás.
45+1.p. Vége az első félidőnek.
FÉLIDŐ: 0-0
46.p. Megkezdődött a második játékrész.
54.p. Simon 25 méteres lövése kerülte el a bal alsó sarkot.
62.p. Simon beadására Achim érkezett, azonban a fejes elkerülte a kaput.
64.p. Kettős csere a vendégeknél Bacsa és Mahalek helyén Novothny és Kitl a pályán.
67.p. Bojovic kapott sárga lapot.
68.p. Makrai beadását Novothny csúsztatta a kapu mellé.
71.p. Mi is cserélünk, Simon helyén Madarász.
74.p. Csiki adott remek labdát Sallóinak, aki egy átvétel után a kapu bal felső sarkába helyezett! 1-0

77.p. Utolsó csere a vedégeknél Makrai helyett Griffiths.
83.p. Novék fordult kapura Daushvili szorításában, majd lőtt, de Rados fogta a próbálkozást.
84.p. Cserél Urbányi István, Csiki helyett Paku.
89.p. Novák csapott leegy labdára, de lövését bravúrral fogta Rados.
90.p. Sallói próbálkozott a tizenhatos sarkáról, azonban a labda centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.
90.p. 4 perc a hosszabítás.
90+1.p Az utolsó csere a mérkőzésen, Filkor helyett Szegi.
90+4.p. Vége a mérkőzésnek.
VÉGEREDMÉNY: 1-0 (0-0)
Remekül kezdtük a mérkőzést, hiszen már az első percekben veszélyeztetni tudtunk. A folytatásban is veszélyesebbek voltunk az ellenfelünknél, így a DVTK-nak helyzet nélkül játszottak. Az első igazi diósgyőri helyzetig 40 percet kellet várni, de ezt a remük játszó védelmük sikerrel hatátalanította.
A második félidő ott folytatódott ahol az első abba maradt. Többet birtokoltuk a labdát, több helyzetet dolgoztunk ki, ami a legfontosabb több gólt szereztünk az elenfelünknél. A remükül záró védelmünk melet lehetőségük sem adódott a vendégeknek a gólszerzésre. Ami érdekesség, hogy a sérüléséből visszatérő Sallói Dániel szerezte történelmünk első itthoni, nb I-es gólját. A mérkőzés összképét nézve jogos győzelmet arattunk a venég diósgyőriek ellen.
Folytatás jövő héten szombaton, 18:30-kor, amikor a Paksi FC vendégei leszünk.