2013.09.10. GYÕR-GYIRMÓT, GYIRMÓT STADION, 200 NÉZÕ

GYIRMÓT FC GYÕR: Holczer Á., Kardos N., Madarász M., Tóth N., Guttyán F., Laki B., Kelemen P., Illés Gy., Egerszegi T., Hajba T., Széles I. (Deli Z., Kovács D., Magasföldi J., Cseri T., Graszl K., Lázár P.)

FC AJKA: Jánosa T., Domján R., Péter P., Pákai G., Gunther Zs., Sipos N., Lattenstein N., Kanta Sz., Meinczinger B., B. T. Showunmi, Varga T. (Balogh M., Vass R., Dancsecs D.,Köles J.,Kelemen A.)

GÓLSZERZÕK:

GYIRMÓT FC GYÕR: 12.p. Tóth N. (1-0), 63.p. Illés Gy. (2-2), 64.p. Kelemen P. (3-2), 79.p. Tóth N. (4-2)

FC AJKA: 28.p. Meinczinger B. (1-1), 43.p. Meinczinger B. (1-2)

CSERÉK:

GYIRMÓT FC GYÕR: 49.p. Kardos N. – Fejes J., 56.p. Guttyán F. – Graszl K., 81.p. Tóth N. – Kovács D.

FC AJKA: 46.p. Jánosa T. – Balogh M., 46.p. Sipos N. – Köles J., 60.p. T. Sowunmi – Dancsecs D.

SÁRGA LAPOK:

GYIRMÓT FC GYÕR:29.p. Madarász M., 45+1.p. Egerszegi T.

FC AJKA: 20.p. Sipos N.

PIROS LAPOK:

GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt

FC AJKA: nem volt

1.p. A zöld mezes Ajka kezdte a mérkõzést. Mi tiszta kékben játszunk.

7.p. Kelement buktatták a kaputól 20 méterre. A szabadrúgást Illés végezte el, de a lövés a kapu fölé szállt.

8.p. Sowunmi vitte fel a labdát a bal oldalon, majd 14 méterrõl lõtt, de Holczer bravúrral hárított.

11.p. Sowunmi adott be az alapvonalról, 13 méterrõl, de ezt Holczer könnyedén felvette.

12.p. Hajba adta be a labdát jobb oldalról. A beadásra Tóth érkezett, és 10 méterrõl a kapu közepébe lõtt! 1-0!

18.p. Hajba futott el a jobb összekötõ helyén, majd a kapott labdát beadta Tóthnak lábra, de csatárunk 10 méterrõl a kapu fölé lõtt.

20.p. Sipos kapott sárga lapot.

24.p. Guttyánnal küzdött meg Sowunmi, majd jobb oldalról, 17 méterrõl lõtt, de a labda elgurult a kapunk elõtt

25.p. Tóth passzolt a kaputól 18 méterre középen kitörõ Lakinak, de eddigre Laki már lesre futott, pedig nagy helyzet alakulhatott volna ki.

28.p. Meinczinger kapott hátulról szép labdát, majd átvétel után jobbról, 14 méterrõl a kapuba lõtt. 1-1.

33.p. Sipos húzott el a bal oldalon, majd a 16-os vonalánál Hajba próbálta szerelni, de a labda visszakerült az ajkaihoz, így Sipos a 16 méterrõl, középrõl lõhetett, de a labda a bal kapufa mellett kigurult a pályáról.

35.p. Lattenstein végzett el egy szabadrúgást a kapunktól 17 méterrõl, de a léc fölé lõtt.

38.p. Tóth csúsztatott meg fejjel egy indítást, így a labda Kardoshoz került, aki két védõ között, mellel átvéve elvitte a labdát, majd Lakihoz passzolt, de Laki ismét lesen volt.

39.p. Kelemen próbálkozott 25 méterrõl, de a kapu fölé lõtt.

41.p. Szöglethez jutott az Ajka. Sowunmi csúsztatott középen, így a labda a bal oldalra került, ahonnan Péter kísérletezett, de nem talált kaput.

43.p. Sowunmi cselezgetett a jobb oldalon, majd a labdát középre adta, ahol Meinczinger lábáról kapunkba került a játékszer. 1-2.

45.p. Hajba adott be jobbról, de labdájára senki sem érkezett középen, így az az ajkai kaputól 10 méterrel keresztbe gurult a pályán.

45+1.p. Egerszegi kapott sárga lapot.

45+1.p. Vége az elsõ félidõnek.

FÉLIDÕ: 1-2

46.p. elkezdõdött a második félidõ. A szünetben kettõs cserét hajtott végre az Ajka. Jánosa helyett Balogh, Sipos helyett pedig Köles a pályán.

49.p. Mi is kettõt Kardos és Guttyán jön le, Fejes és Graszl áll be.

51.p. Varga adott jobbról Meinczingernek, de a 17 méteres lövést Holczer könnyedén fogta.

52.p. Sowunmi adott jobbról keresztbe Meinczingernek, akit nem fogott senki, de az ajka támadó kapából lõtt, így Holczer védeni tudott.

56.p. Laki passzolt Illésnek a 16-os vonalán, majd utóbbi lövésre szánta el magát, de a labda a bal kapufa mellé szállt.

59.p. Balról adott középre Fejes Madarásznak. Utóbbi lõtt, de ez megpattant egy becsúszó lábon, így nem talált kaput.

60.p. Cserél az Ajka. Sowunmi helyett Dancsecs a pályán.

62.p. Illés indította Tóthot, aki nagyszerûen kitört védõi között, és a kapusra vezette rá a labdát, de amikor csatárunk megpróbálta elhúzni Balogh mellett az bravúrral hárított. A kipattanót Madarász lõtte 18 méterrõl a kapu fölé.

63.p. Laki adott át jobbról keresztbe a balról lendületbõl érkezõ Illésnek, aki a kapásból a jobb felsõbe lõtt! 2-2!

64.p. Laki tette balra, Illés az alapvonal közelébõl pontosan centerezett középre, a lendületbõl érkezõ Kelemen 4 méterrõl a jobb felsõ sarokba fejelt.

73.p Tóth lõtt 20 méterrõl a kapu fölé.

76.p. Laki adott be balról Tóthnak, aki megcsúsztatta, de Gunther kicsúsztatta a labdát a pályáról.

78.p. Kanta lövését blokkolta Hajba.

79.p. Látványos Laki – Tóth összjátékot követõen utóbbi a bal összekötõ helyén elõrefutva a kimozduló Balogh mellett 15 méterrõl a kapuba lõtt! 4-2!

81.p. Sisa Tibor kihasználja utolsó cserelehetõségét. A két gólt szerzõ Tóth helyett Kovács a pályán.

86.p. Laki húzott el a jobb összekötõ helyén, majd adott át a bal oldalon érkezõ Madarásznak, aki kapásból, 18 méterrõl kicsivel a kapu jobb oldala mellé lõtt.

90.p. 1 perc a hosszabbítás

90+1.p. Vége a mérkõzésnek.

VÉGEREDMÉNY: 4-2 (1-2)

Jól kezdtük a mérkõzést, a mi akaratunk érvényesült, amit az is bizonyít, hogy már a 12. percben megszereztük Tóth góljával a vezetést.

A jobb oldalon sokat futó, és a mai nap jó formában lévõ Sowunmi sok problémát okozott védelmünknek, jó beadásainak köszönhetõen pedig elõször egyenlített az Ajka, majd egyre jobb formába lendült az Ajka, így még egy gólt sikerült szerezniük a vendégeknek.

A második félidõt az Ajka kezdte jobban, de gólt nem sikerült elérniük. Hol védõinknek, hol pedig pontatlanságuknak köszönhetõen.

A 60. perc környékén már inkább a mi akaratunk érvényesült. 3 perc múlva meg is született a második találtatunk Illés szép góljának köszönhetõen, majd 1 perc múlva már Kelemen találatával a vezetés isnálunk volt.

Ezután már mi támadtunk többet, az Ajkának csak ritkán akadtak helyzetei. Egy szép kiugratásból Tóth meglõtte második gólját, amivel megnyertük a mérkõzést. A második félidõben, és az elsõ félidõ végén mi uraltuk a játékot, és ez elégnek bizonyult.

Kiemelendõ, hogy ma olyan fiatalok is szerepet kaptak, akik nem szoktak bajoki mérkõzéseken játszani. Õk sem vallottak szégyen a mai napon, és az õ jó teljesítményükre is szükség volt ma.

Folytatás szombaton, 16.30-órakor Kozármislenyben.