GYIRMÓT FC GYÕR – KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 3-1 (2-1)

JÁTÉKVEZETÕK: Pintér Csaba – Kóbor Péter, Kepe Arnold – Kovács Gergely

Somogyi Cs., Madarász M., Présinger Á., Oross M., Kákonyi D., Papp K., Cseri T., Hajba T., Magasföldi J., Balog Z., Lázár P. (Cserék: Deli Z., Beliczky G., Andorka P., Illés Gy., Lengyel D., Kiss Máté, Paku R.)

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Somodi B., Rajczi P., Hadaró V., Kovács O., Kiss Márton, Kovács T., Zsdrál M., Bank I., Földes M., Karacs R., Nagy K. (Cserék: Rusák E., Fejõs Á., Házi B., Murai S M., Albert Á., Lakatos G., Vermes K.)

CSERÉK:

GYIRMÓT FC GYÕR: 54.p. Kákonyi D. – Beliczky G., 65.p. Oross M. – Andorka P., 80.p. Magasföldi J. – Kiss M.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: 54.p. Rajczi P. – Fejõs Á., 64.p. Nagy K. – Murai S M., 76.p. Kovács T. – Vermes K.

GÓLSZERZÕK:

GYIRMÓT FC GYÕR: 10.p. Földes M. /ög./ (1-0), 20.p. Magasföldi J. (2-0), 56.p. Magasföldi J. (3-1)

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC:  38.p. Rajczi P. (2-1)

SÁRGA LAPOK:

GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: nem volt

PIROS LAPOK:

1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.

6.p. Cseri ugratta ki a jobb szélen Kákonyit, de Kiss Márton a beadás elõtt tisztázni tudott. Présinger szöglete hosszú kis híján jó volt Orossnak.

10.p. Somogyi dobta ki át a félpályát, s ugratta ki ezzel Cserit, aki Magasföldi elé tett. Õ beadott, s a menteni igyekvõ Földes saját kapuja bal felsõ sarkába vágta a labdát! 1-0!

15.p. Oross ugratta ki remekül a jobb összekötõ helyén felfutó Kákonyit, õ középre tett, Magasföldi okosan átugrotta a labdát, ezzel a kaposvári védõket megtévesztette, a labda pedig a bal szélen felfutó Cseri elé került, aki kapásból 18 méterrõl centikkel a kapu fölé lõtt.

18.p. Somogyi kirúgását tartotta benn bravúrral Kákonyi, aki a védõjét gyönyörûen kicselezve beadott, de a védõk kifejelték Papp elé, a labdát, aki kapásból lõtt a kapu fölé.

20.p. Kákonyi adott jobbról remek labdát Magasföldinek, aki kapásból remek helyzetfelismeréssel 18 méterrõl a kapujából a kicsit kint helyezkedõ Somodi fölött a kapuba emelt! 2-0!

32.p. Cseri – Magasföldi összjáték után elõbbi lövését ütötte ki Somodi.

33.p. Szemkápráztatóan vitte el Cseri a bal szélen a labdát, majd remekül tett középre Oross elé, kinek lövését 11 méterrõl bravúrral ütötte szögletre Somodi.

36.p. Rajczit ugratták ki a leshatáron, aki Somogyira vezette a labdát, s kapusunk már tehetetlen volt. 2-1.

39.p. Kákonyi pörgetett Cseri elé, aki megtolta, s a játékvezetõ asszisztenst is megkerülve még elérte a játékszert, amit középre tett, de ott Kákonyi nem találta el jól a labdát.

39.p. Hadaró lövését védte Somogyi.

45.p. Zsdrál tett balra Kovácshoz, kinek közeli lövését fogta biztosan Somogyi.

45.p. Nincs hosszabbítás, vége a félidõnek.

FÉLIDÕ: 2-1

46.p. Megkezdõdött a második játékrész.

54.p. Csere mindkét oldalon, nálunk Kákonyit Beliczky a vendégeknél Rajczit Fejõs váltotta.

56.p. Magasföldit rántották le a kaputól 25 méterre. A megítélt szabadrúgást maga, a sértett végezte el. Magasföldi a labdát remekül – Somodinak esélyt sem adva – a jobb felsõ sarokba lõtte! 3-1!

63.p. Újabb vendég csere, Nagy helyett Murai állt be.

65.p. Sisa Tibor cserélt, Orosst Andorka váltotta.

70.p. Madarász bal oldali szögletét ütötte Somodi Beliczky elé, de õ sajnos nem találta el jól a labdát.

76.p. Megtörtént az utolsó vendég csere is, Kovács Tamást Vermes váltotta.

77.p. Cseri vitte fel szépen a labdát, majd mikor szerelni próbálták a labda balra Madarász elé került, aki kapásból középre tett, de az érkezõ Andorka sajnos már lesen volt.

79.p. Andorka vitte fel remekül a jobb oldalon a labdát, majd átemelt balra Cserinek, õ kapura tört, de az éles szögbõl eleresztett lövését a védõk szögletre blokkolták.

80.p. Magasföldi adta be balról a megítélt szögletet, amit Madarász centikkel a kapu fölé fejelt középrõl.

80.p. Ismét cseréltünk, a két gólt szerzõ Magasföldit Kiss Máté váltotta.

84.p. Bal oldai beadás után Zsdrál fejesét védte magabiztosan Somogyi.

90.p. Zsdrál bal oldali kapáslövését védte bravúrral Somogyi.

90.p. 3 perc a hosszabbítás.

90+3.p. Pintér Csaba lefújta a mérkõzést.

VÉGEREDMÉNY: 3-1 (2-1)

Jól kezdtük a mérkõzést és a 10. percben már vezettünk is. Elõnyünket 10 perccel késõbb már meg is dupláztuk, s jól játszottunk végig az elsõ félidõben.

A 36. percben derült égbõl villámcsapásként szépített a Kaposvár. A gólt követõen kisebb helyzeteik ugyan még voltak, de ezekbõl eredménytelenek voltak.

Nekünk több helyzetünk volt az elsõ 45 percben, és több alkalommal szemkápráztató támadásokat vezetettünk, s több alkalommal csak centiken múlt újabb gólunk! Jól játszunk, akár nagyobb különbséggel is megérdemelten vezethetnénk!

A második játékrészben is inkább a mi akaratunk érvényesült, a vendég csapat helyzetekig is csak ritkán jutott, míg elõttünk adódtak még lehetõségek. Gyõzelmünk teljes mértékben megérdemelt.

Folytatás jövõ héten szerdán, amikor 15.30-kor Bölcskén lépünk pályára a Magyar kupa 2. fordulójában.