NESS HUNGARY NB II 2013-14, 20. FORDULÓ<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR – KOZÁRMISLENY FC&nbsp; 3-1 (0-1)<br><br>2014.03.22. SZOMBAT, 18.00-ÓRA, GYÕR-GYIRMÓT, GYIRMÓT STADION, 600 NÉZÕ<br><br>Játékvezetõk: Kovács Gergely – Huszár Balázs, Mohos Milán – Papp Ákos<br><br><br><br>ÖSSZEÁLLÍTÁSOK:<br><br><strong>GYIRMÓT FC GYÕR:</strong>&nbsp; Somogyi Cs., Farkas Márk, Beliczky G., Madarász M., Andorka P., Papp K., Lengyel D., Cseri T., Hajba T., Magasföldi J., Lázár P. (Deli Z., Fejes J., dr. Kardos N., Farkas Máté, Oross M., Erõs G., Illés Gy.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Sisa Tibor<br><br><strong>KOZÁRMISLENY FC: </strong>Sólyom Cs., Szabó B., Petrók V., Fenyvesi O., Kovács T., Kiss M., Tóth D., Vattai B., Cziráki A., Fitos L., Oláh L. (Holczer Á., Fellai J., Nagy E., Nagy M. K., Varga B., Kovács D., Toricska R.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Arroja Almeida Eduardo Filipe <br><br><br><br>CSERÉK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 46.p. Farkas M. – Illés Gy., 46.p. Andorka P. – Oross M., 84.p. Cseri T. – Fejes J.<br><br>KOZÁRMISLENY FC: 55.p. Tóth D. – Nagy E., 64.p. Cziráki A. – Nagy M. K., 69.p Szabó B. – Varga B.<br><br><br><br>GÓLSZERZÕK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 60.p. Beliczky G. (1-1), 66.p. Illés Gy. (2-1), 90+2.p. Oross M. (3-1)<br><br>KOZÁRMISLENY FC: 20.p. Oláh L. (0-1)<br><br><br><br>SÁRGA LAPOK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 32.p. Lengyel D., 42.p. Somogyi Cs., 76.p. Papp K., 81.p. Cseri T.<br><br>KOZÁRMISLENY FC: 35.p. Cziráki A., 44.p. Oláh L., 46.p. Kiss M.<br><br><br><br>PIROS LAPOK:<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt<br><br>KOZÁRMISLENY FC: nem volt<br><br><br><br>TUDÓSÍTÁS:<br><br>-58.p. Ugyan a hõmérsékletre nem lehet panasz, de a szél meglehetõsen erõsen fúj, ami megnehezítheti a csapatok dolgát.<br><br>-11.p. A mérkõzés elõtt a csapatok és szurkolók 1 perces néma fõhajtással fognak emlékezni nemrég elhunyt csapatorvosunkra, dr. Szûcs Jenõre.<br><br>1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.<br><br>2.p. Cseri megy el a bal szélen, de beadását blokkolja egy vendég védõ.<br><br>10.p. Cziráki lõ 16 méterrõl, a labda azonban magasan a kapu fölé száll.<br><br>15.p. Madarász 18 méteres lövése egy védõn megpattan, így kapu fölé száll. Szöglet.<br><br>15.p. Veszélytelen a sarokrúgás.<br><br>16.p. Papp ugratja ki Beliczkyt, azonban az asszisztens lest jelez, így oda az ígéretes helyzet.<br><br>17.p. Cziráki ismét jócskán kapunk fölé lõ.<br><br>18.p. Cziráki szabadrúgását Petrók csúsztatja meg kapunktól 4 méterre, Somogyi azonban hatalmas bravúrral hárít.<br><br>18.p. Az ellenakció után Cseri beadását Sólyom csípi el Beliczky elõl.<br><br>19.p. Madarász labdáját kapunak háttal fejeli rá Magasföldi, de Sólyom fogja a labdát.<br><strong><br>20.p. Fitos jobbról ad középre Oláhnak aki lekezeli a labdát, majd laposan kapunkba lõ. 0-1.</strong><br><br>24.p. Madarász szerez labdát a kaputól 25 méterre, majd Papp elé tesz, aki jobbra kipasszolja a labdát Hajbának. A beadást nem tudja jól megfejelni a középen érkezõ Andorka, így a játékszer a jobb kapufa mellett elhagyja a játékteret.<br><br>25.p. Hajbának ad jobbra Cseri, a beadás kicsit hosszú Beliczkynek, bár ehhez minden bizonnyal köze van a szélnek is.<br><br>26.p. Andorka kap jó labdát, majd visszaveszi, de lövése éles szögbõl elsuhan a kapu elõtt.<br><br>27.p. Madarász ad a bal oldalon érkezõ Cserinek, aki jól be is adja a játékszert, Andorka egy átvétel után 14 méterrõl lõ, de Sólyom bravúrral hárít.<br><br>32.p. Lengyel kap buktatásért sárga lapot.<br><br>34.p. Két szabadrúgást végezhetett el az elmúlt két percben a Kozármisleny bal oldalról, védelmünk azonban határozottan mindkétszer felszabadított.<br><br>35.p. Cziráki is besárgul.<br><br>37.p. Oláh lövi meg a felsõ lécet, a labda onnan az üresen érkezõ Szabó elé kerül, aki 4 méterrõl az üres kapu mellé lõ.<br><br>40.p. Cserit buktatják a bal szélen, a kaputól 30 méterre. A szabadrúgást Madarász adja középre, de Oláh ki tudja fejelni a labdát szögletre.<br><br>40.p. A szögletet Sólyom húzza le.<br><br>41.p. Madarász ad Pappnak jó labdát, de egy védõ fel tud szabadítani az utolsó pillanatban.<br><br>42.p. Somogyi kap sárga lapot.<br><br>44.p. Oláh is besárgul.<br><br>45.p. 1 perc a hosszabbítás<br><br>45+1.p. Hajba beadását szerelik le a vendég védõk.<br><br>FÉLIDÕ: 0-1<br><br>46.p. Sisa Tibor vezetõedzõnk a félidõben kettõt is cserél. Oross és Illés áll be Andorka illetve Farkas Márk helyére.<br><br>46.p. Kiss kap sárgát lerántásért.<br><br>47.p. Madarász játszik össze Orossal, majd elõbbi jobbra ad Beliczkynek, aki középre cselezi magát, lövését blokkolják. Szöglet.<br><br>47.p. A szögletet ugyan sikerült kapura csúsztatni, de egy vendég védõ végül ki tudta fejelni.<br><br>49.p. Oross kap szép indítást hátulról, majd 13 méterrõl lõ, de a kivetõdõ Sólyom hárítani tud.<br><br>51.p. Magasföldi és Petrók fejel össze a vendég tizenhatoson belül. Komolyabb sérülése szerencsére egyik játékosnak sincs.<br><br>55.p. Az elsõ vendég csere. Nagy Erik áll Tóth helyére.<br><br>56.p. Cseri indítja egy keresztlabdával a jobb oldalon Beliczkyt, aki Illésnek ad, kinek beadását Szabó kivágja.<br><br><strong>58.p. Ismételten Orosst ugratják ki jól, aki lõ, a labdába belekap Sólyom, de a játékszer így Beliczky elé kerül, aki védõ közül harcosan kitörve közelrõl az üres kapuba lõ! 1-1!</strong><br><br>60.p. Beliczky lövés száll kapu fölé.<br><br>62.p. Cseri tör elõre a labdával, majd jobbra tesz Beliczky elé, akit szerelni tudnak a vendég védõk.<br><br>63.p. Illés jobbról laposan gurítja le a szabadrúgást a középen õrizetlen Cserinek, aki kapásból kapu fölé lõ.<br><br>64.p. Ismét vendég csere. Cziráki helyett Nagy Mihály Krisztián a pályán.<br><br><strong>66.p. Illés végez el 30 méterrõl szabadrúgást. A labda kapura száll, a tizenhatoson belül mindenki elugrik a labda elõl, ez Sólyom kapust annyira megzavarta, hogy mozdulni sem tudott a labdára! 2-1!</strong><br><br>69.p. Az utolsó vendég csere, Varga a pályán Szabó helyett.<br><br>70.p. Illés tör elõre a jobb oldalon, majd egy védõt is kicselezve át ad Cserinek, de mentenek a védõk.<br><br>75.p. Magasföldi 20 méteres szabadrúgását a bal felsõ sarokból üti szögletre hatalmas bravúrral Sólyom.<br><br>75.p. A szögletnél jól védekezik a vendég csapat.<br><br>76.p. Papp kap sárga lapot.<br><br>77.p. Pókfoci a vendég tizenhatoson belül, amibõl végül a Kozármisleny jön ki jól, így õk ellentámadást vezethetnek.<br><br>77.p. Oláh kap jó labdát a kontrát követõen, de Somogyi bravúrral leveszi a vendég támadó lábáról a labdát.<br><br>80.p. Papp kap indítást, azonban kisodródik, így szögletre tisztáznak a vendégek.<br><br>80.p. A sarokrúgás után Sólyom öklözi ki a labdát.<br><br>81.p. Cseri kap sárga lapot.<br><br>82.p. Nagy Mihály Krisztián távoli szabadrúgását üti Somogyi szögletre.<br><br>82.p. Egymás után két szögletet végez el a vendég csapat. A második után ellentámadást vezethetünk, Beliczkyt egy hosszú sprint után utolérik a védõk.<br><br>84.p. Cseri lesérül, ápolni kell és a játékot sem tudja folytatni. Fejes áll a helyére.<br><br>85.p. A frissen beállt Fejes ad középre, a labda sajnos centikkel magasabb a kelleténél, így Oross nem tud belefejelni.<br><br>86.p. Fitos beadását vágja ki Lázár.<br><br>90.p. Egy veszélyes beadás után Illés tisztáz.<br><br>90.p. Egy közeli vendég lövés Somogyi fog bravúrral.<br><br>90.p. 3 perc a hosszabbítás.<br><br><strong>90+2.p. Szép támadást vezetünk, amibõl többen is próbálkoztak kapura lövéssel, a labda azonban mindig levágódott, legutoljára Oross elé, aki közelrõl a bal alsóba vágja a labdát! 3-1!</strong><br><br>90+3.p. Nagy Mihály Krisztián közeli lövését védi hatalmas bravúrral Somogyi! A szöglet veszélytelen.<br><br>90+4.p. Vége a mérkõzésnek.<br><br>VÉGEREDMÉNY: 3-1 (0-1)<br><br><br><br>ÖSSZEGZÉS:<br><br>A mérkõzés elõtt egy perces néma fõhajtással emlékeztek a csapatok valamint a kilátogató szurkolók dr. Szûcs Jenõre, csapatunk a közelmúltban elhunyt orvosára. Bomba tiszteletére a játékosaink fekete karszalagban lépnek ma pályára.<br><br>A találkozó elején mindkét oldalon adódtak kisebb helyzetek, de igazán veszélyes támadást egyik csapat sem tudott vezetni. <br><br>A félidõ derekán felpörögtek az események. A Kozármisleny gólt ért el, amire mi góllal próbáltunk válaszolni. Több veszélyes támadást is vezettünk, azonban az utolsó pillanatban rendre becsúszott egy-egy hiba, esetleg a vendégek kapusa, Sólyom mutatott be bravúrt.<br><br>Néhányszor a vendégek is eljutottak kapunkig, de Somogyi kapus, valamint a védelmünk nagy részben fel tudott szabadítani.<br><br>Mi inkább a földön, sok passzal próbálunk támadásokat vezetni, a kék-fehérek pedig inkább a gyors támadásokban hisznek.<br><br>Több összpontosítással akár vezethetnénk is, és remélhetõleg ez is megérkezik a második játékrészre!<br><br>A második félidõ elején kettõt cserélt Sisa Tibor.<br><br>A játékosaink sokkal harciasabban, akaratosabban jöttek ki a második negyvenöt percre. Szép támadásokat vezettünk, és megérdemelten fordítottunk meg Beliczky valamint Illés góljával az állást!<br><br>A gólok után is mi voltunk a határozottabbak, sok gyönyörû támadást vezettünk, és sokszor csak Sólyom bravúrjainak köszönhetõen úszta meg a vendég csapat az újabb kapott gólt.<br><br>A találkozó végén mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, de ekkor is mi szereztünk egy szép támadás végén gólt, ezzel a találkozót eldöntve, amely aratott gyõzelmünk jogosságához kétség nem férhet, mint ahhoz sem hogy Somogyi Csaba kapusunk is sokszor megmentette a csapatot a kapott góltól!<br><br>Folytatás jövõ héten szombaton Ajkán, ahol remélhetõleg ismételten sikerül megszereznünk a három pontot egy ilyen jó, harcias játékkal mint amilyen a mai volt!