GYIRMÓT FC GYÕR – MTK BUDAPEST 2-0 (1-0)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKÕZÉS

2014.07.15. 17.00-ÓRA,GYÕR-GYIRMÓT, GYIRMÓT STADION, 150 NÉZÕ

JÁTÉKVEZETÕK: Móri Tamás – Szabó Péter, Horváth Zoltán (A)

GYIRMÓT FC GYÕR:

I. FÉLIDÕ: Somogyi Cs. – Nagy S., Graszl K., Lázár P., Csemer Gy. – Fekete Sz., Sós M. – Kákonyi D., Madarász M., Nagy I. – Andorka P.

II. FÉLIDÕ: Somogyi Cs. – Hajba T., Balog Z., Lengyel D., Présinger Á. – Papp K., Kiss Sz. – Cseri T., Magasföldi J., Beliczky G. – Oross M.

VEZETÕEDZÕ: Sisa Tibor

MTK BUDAPEST:
Hegedûs L. – Nagy T., D. Vukmir, Poór P. (Rodenbücher I. – 82.), Uzoma (Deutsch B. – 75.) – Vass Á. (Kelemen – 46.), Pölöskei Zs. – (Hajdú Á. – 46′) – Vass P. (Horváth Zs.) – 46. Kanta J., Frank R. – Hrepka Á.

VEZETÕEDZÕ: Garami József

14.p. Andorka vett le egy labdát a 16-oson belül majd egy csel után lõtt, ezt azonban hárította Hegedûs bravúrral, azonban a kipattanó Kákonyi elé került, aki 4 méterrõl a bal sarokba lõtt! 1-0!

47.p. Beliczky húzott el a jobb szélen, beadását Oross tolta meg, s adott a hosszú oldalon érkezõ Cseri elé, aki 5 méterrõl a jobb sarokba lõtt! 2-0!

Megérdemelt sikert arattunk harmadik felkészülési mérkõzésünkön az MTK Budapest ellen. Nagyon korán, már a 3. percben Andorka lõtt éles szögbõl, azonban a labda sajnos a bal kapufáról visszavágódott a mezõnybe. Az 5. percben pedig már Kákonyi csavart a 16-os sarkáról, de ez nem talált kaput.

Lassan kezdte az MTK is építeni támadásait, de ezek veszélytelenek voltak, több alkalommal lesen állították meg a kék-fehéreket. A 14. percben pedig már Kákonyi góljával meg is szereztük a vezetést.

A remek iramú mérkõzés elsõ félidejében is szép támadásokat vezettünk, de az eredmény ebben a játékrészben már nem változott.

Mondhatni a megszokott módon most is két sor kapott 1-1 félidõt, egyedül Somogyi kapus védte végig a találkozót.

A második félidõt egybõl góllal kezdtük, egy szép támadás után volt eredményes Cseri.

A hõségben lejátszott mérkõzés második felében is több helyzetet alakítottunk ki, sokszor nem sikerült eljutnia Garami József csapatának a félpályánk felén túlra sem, de ha mégis, akkor a stabil lábon álló védelmünk megakadályozta a fõvárosiakat a gólszerzésben.

Összességében megérdemelten nyertük meg mai mérkõzésünket ez elsõosztályú ellenféllel szemben.

Folytatás szombaton, 11.00-kor a Gyõri ETO ellen.