GYIRMÓT FC GYÕR – NK GOSŠK GABELA (bosnyák II. osztály) 5-0 (2-0)

2017.01.30. 15.00-óra, Novigrad, Stadion Laco

JÁTÉKVEZETÕK: Konrad Kie³czewski – Marcin Borkowski, Rados³aw Siejka (lengyelek)

GYIRMÓT FC GYÕR: Sebõk – Kolcak, Bojovic, Radeljic – Achim, Kiss M., Bori, Vass – Tanchyk, Bebeto, Simon.

VEZETÕEDZÕ: Urbányi István

NK GOSŠK GABELA: Susac – Colic, Petric, Dalmatin, Eriez – Odak, Ankovic, Misic, Mekic – Jelavic, Dodik.

VEZETÕEDZÕ: Nedim Jusufbašiæ

11.perc: Bal oldalról Bori ívelt elõre egy labdát, amit Radeljic a hosszú oldalon visszafejelt Bebetonak. Az utóbbi keresztbe adott, és a hosszú oldalon érkezõ Vass Patrik kapásból a bal alsó sarokba lõtt! 1-0

25.perc: Bori Gábor kapott sárga lapot.

35.perc: Simon András ugratta ki a bal oldalon Bebetot, aki lehagyta a védõket és a kifutó kapus mellett, higgadtan a jobb alsó sarokba lõtt! 2-0

45. perc: Megfogyatkozott a csapatunk, mert a játékvezetõ Bori Gábort, a második sárga lapja után kiállította.

Véget ért az elsõ félidõ, amelyben két gólos elõnyt szereztünk.

A szünetben tehát: Gyirmót FC Gyõr – NK Gosk Gabela 2-0

A második félidõben hármat cserélt a csapatunk. Bebeto helyett Novák, Simon helyett Paku és Achim helyett Présinger

50. perc: 3-0 a javunkra. Tanchyk ugratta ki a jobb oldalon Novákot, aki egy védõvel a hátán befordult. A védõk pedig buktatták a tizenhatoson belül. A büntetõt a sértett, Novák Csanád magabiztosan értékesítette! 3-0

57. perc: Ismét hármat cserélt a Gyirmót FC Gyõr. Kolcak helyett Veres, Tanchyk helyett Csiki és Kiss Máté helyett Tamás Krisztián a pályán.

84. perc: Tamás Krisztián cselezett a bal oldalon, majd középre passzolt Veres Szilárdnak. Veres egybõl továbbította a labdát az érkezõ Csiki elé, aki 20 méterrõl a bal felsõ sarokba bombázott! 4-0

86. perc: Radlejic helyére Madarász Márk érkezett.

88. perc: Kialakult a végeredmény. Tamás Krisztián ismét megjátszott egy labdát a bal oldalon és az átadást, Novák félfordulatból a rövid sarokba lõtte! 5-0

VÉGEREDMÉNY: 5-0 (2-0)

Magabiztos gyõzelmet aratott az Istria Winter Cup 2017-es sorozatának elsõ mérkõzésén a Gyirmót FC Gyõr. Már az elsõ félidõben két gólos elõnyt szerzett a csapatunk, és ezt a második játékrészben – a teljes félidõben emberhátrányban futballozva – még három találattal megtoldotta.

URBÁNYI ISTVÁN ÉRTÉKELÉSE: Jól kezdtük a mérkõzést, jó volt az elsõ félidõ és ezért sajnálom a kiállítást, mert az kicsit felborította a mérkõzést, de nagyon harcosak voltunk a második játékrészben is és a pálya talaja miatt is küzdelmes volt a találkozó. Nyilvánvalóan minõségi fölényben voltunk, mert az ellenfelünk egy szorgalmas, lelkes csapat volt. De nem képviselt extra játékerõt. Kezdésnek tehát valóban nagyon hasznos volt ez a mérkõzés, mert nagyon szép gólokat rúgtunk és ez fontos volt, ismerve a csapatunk õszi eredményességét. Láttam kimondottan biztató dolgokat és az új igazolásaink is meggyõzõen játszottak.

A Gyirmót FC Gyõr következõ csoportmérkõzésére szerdán 15.00 órakor kerül sor. Az ellenfél akkor a horvát NK Novigrad csapata lesz.