Gyirmót FC Gyõr: 22.p. Papp K., 54.p. Papp K.

Gyirmót FC Gyõr: 62.p. Cseri T. – Magasföldi J., 76.p. Oross M. – Fejes J., 82.p. Papp K. – Sós M.

SZTK-Erima: 46.p. Fekete Á. – Takács T., 70.p. S. Jakovljevic – E. Pilavdzic, 71.p. Kollega K. – G. Kohus

Gyirmót FC Gyõr: 36.p. Oross M., 83.p. Sós M.

SZTK-Erima: 56.p. Kvekveskiri I., 85.p. I. Jakovljevic

PIROS LAPOK:

Gyirmót FC Gyõr: nem volt

-15.p. A mérkõzés gyász szünettel fog kezdõdni, melyben a csapatok a mai napon autóbusz-baleseteben elhunyt Fûzy Ákosra, valamint Tapodi Péterre az UNI Gyõr vezetõedzõjére, és klubigazgatójára fognak emlékezni.

-10.p. A mérkõzés elõtt a Fair play nap alkalmából a csapatok kapitányai – részünkrõl Balog Zoltán, az ellenfél részérõl Kvekveskiri Irakly – szól a nézõkhöz.

1.p. Elkezdõdött a mérkõzés, mi tiszta kékben játszunk, ellenfelünk pedig a zöld-fekete felszerelését választotta.

7.p. Papp passzolt Beliczkynek, de csatárunk nem tudott a tizenhatos vonalán lefordulni védõjérõl.

9.p. Oross rúgott luftot, így a labda Beliczky elé került, de a nyáron igazolt támadónk nem reagált elég gyorsan a labdára, így Sántának csak fel kellett vennie a guruló labdát.

13.p. Balog jobb oldali beadását sikerült tisztázni a védõknek Beliczky elõl.

14.p. Farkas bal oldali beadását Pollák tisztázta Papp elõl, de pont Lázárhoz került a labda, aki kapásból lõtt, de egy védõt trafált telibe. Ezután már végleg felszabadítottak a szigetszentmiklósiak

18.p. Egy szöglet-kirúgás kérdését eldöntendõ raklamációba kezdtek a vendégek. Ezt próbálta meg kihasználni Deli, aki gyorsan végezte el a kirúgást, de sajnos nem tudtunk veszélyes helyzetet kialakítani.

20.p. Erõs 40 méteres szabadrúgását fogja Sánta.

21.p. Oross, Cseri, Baliczky volt a labda útja. Utóbbi a 16-oson

22.p. Egy jobb oldali beadásba csúsztatott bele Beliczky, így a labda az 5 és feles sarkánál álló Papphoz került, aki jobbal a kapu bal oldalába lõtt! 1-0!

25.p. Kardos bal oldali indítása volt hosszú Farkasnak.

27.p Zsivóczky bal oldali, 27 méteres szabadrúgását fogta Deli.

36.p. Oross csúszott rá nyújtott lábbal S. Jakovljevic-re, amiért sárgát kapott.

39.p. S. Jakovljevic passzolt Stipe-nek, de a beadást egy védõnk blokkolni tudta.

40.p. Nagy távoli lövését védte Deli.

41.p. Farkas bal oldali beadását fejelték ki az SZTK-Erima játékosai.

44.p. Nagy szabadrúgását Kornis fejelte kapura, 6 méterrõl, de Deli bravúrral, reflexbõl bele tudott kapni még a labdába.

45.p. Vége az elsõ félidõnek.

FÉLIDÕ: 1-0

46.p. Elkezdõdött a második félidõ. A szünetben a vendégek cseréltek. Fekete helyett Takács a pályán

47.p. A bal oldalon felfutó Papp adott Farkasnak. Utóbbi középre tekerte a labdát, ahol Orosst a játékvezetõ megítélése szerint szabályos körülmények között eltüntették, de a labda Cserihez került, a visszagurított az üresen álló Lázárhoz, aki a kapu fölé tekert a jobb oldalról.

48.p. Kevekveskiri 35 méteres lövését fogta Deli.

54.p. Beliczky indította Pappot, aki a félpálya felétõl kezdve, labdát vezetve folyamatosan építette ki elõnyét védõjével szemben, majd amikor a kapuhoz már elég közel járt higgadtan a bal alsóba lõtt. 2-0!

56.p. Kvekveskiri csúszott rá nyújtott lábbal Cserire, amiért sárga lapot kapott.

57.p. Erõs végezte el 20 méterrõl a szabadrúgást. A labda középre, a léc alá tartott, de Sánta lehúzta azt.

58.p. Papp indult meg középen, kicsit balra tartva, majd kiadta a labdát Cserinek, de túl erõtlenül, így Sánta könnyedén védett.

61.p. Kvekveskiri lõtt 22 méterrõl a kapu fõlé.

62.p. Sisa Tibor cserére szánja el magát. Cseri helyett Magasföldi a pályán.

63.p. Kvekveskiri adott be balról, de Deli Nagy lökte a levegõben, így szabadrúgással jöhettünk kifelé.

64.p. Magasföldi jobb oldali beadását Milos fejelte ki szögletre. A szögletet Erõs adta be, majd Papp fejelt kapura, de Sánta kiöklözte a labdát, így a veszély elhárult a szigetszentmiklósi kapu elõl.

67.p. Egy SZTK-Erima-szöglet után úgy tûnt, hogy elhárult a veszély, de Kornis még háttal a kapunak visszahúzta a labdát, így Delinek még figyelni kellett, de kapusunk magabiztosan vette le egy csatár fejérõl a labdát.

69.p. Magasföldi 20 méteres szabadrúgása megpattant a sorfalon, így a labda szögletre tartott. Sánta megpróbálta megakadályozni ezt, de csak beleütni tudott a labdába. A szögletbõl nem tudtunk veszélyeztetni.

70.p. Még egy vendég csere: Pilavdzic állt be S. Jakovljevic helyett.

71.p. Cserére még egy cserét hajt végre Zoran Kuntics. Kohus játszik Kollega helyett.

73.p. Farkas beadását takarította el az SZTK-Erima.

75.p. Pilavdzic adott szépen Nagynak, akit Erõs szerelt a 16-oson belül.

76.p. Cserélük. Oross helyett Fejes a pályán.

79.p. Eldar lövését védte Deli.

82.p. A két gólos Papp helyett új igazolásunk Sós a pályán.

83.p. Sós beszállt, és már buktatta is Nagyot, amiért megkapta elsõ sárga lapját Gyirmót-színekben.

85.p. I. Jakovljevic Magasföldi lerántásáért kapott sárga lapot.

89.p. Zsivóczky fordult le védõjérõl, majd Graszl tisztázott.

90.p 2 perc a hosszabbítás

91.p. Pilavdzic lövését blokkolja Graszl a 16-osnál.

92.p. Vége a mérkõzésnek.

VÉGEREDMÉNY: 2-0 (1-0)

A mérkõzést mi kezdtük jobban. Az elsõ perctõl kezdve letámadtuk ellenfelünket, a mi akaratunk érvényesült. A Szigetszentmiklós nem nagyon tudott átjönni térfelünkre.

A 10. perctõl kezdve egy kicsit jobban feléledtek a vendégek, de ekkor is inkább a mi akaratunk érvényesült. Birtokoltuk a labdát, sokat passzoltunk, néha-néha pedig elõreívelésekkel próbálkoztunk.

A beadásokat nagy százalékban ki tudták védekezni az SZTK-Erima játékosaim, de sok volt kösztük olyan, hogy valamely kék mezes játékoshoz került a labda a tisztázás után, így a felszabadítás csak alkalmi jellegû volt.

A gólunk egy beadás után következett, amikor a vendégek majdnem minden játékosának meg volt a “párja”, azonban a kaputól 5-6 méterre helyezkedõ Pappra nem figyeltek a védõk, így õ a kapussal volt csak szemben a lövés pillanatában, melybõl gól is lett.

Ezután még feljebb jött az SZTK, de nem voltak nagyon veszélyesek ezután sem voltak, így megérdemelt félidei vezetésünk.

A mérkõzés második felében is inkább a mi akaratunk érvényesült. Zoran Kuntics próbált csapatába a cserékkel “életet lehelni”, ami sikerült is, hiszen egyre több egyre veszélyesebb támadást vezetett a vendég csapat.

Egy szép észrevételnek, és egy fantasztikus elfutásnak köszönhetõen szereztük gólunk. Ezek a képsorok nem voltak jellemzõek erre a találkozóra.

A második gólunk után még élvezetesebbé vált a mérkõzés annak köszönhetõen, hogy a vendég csapat nem adta fel, hanem próbált minden áron zárkózni, ez azonban a többször önfeláldozóan mentõ védõinknek, valamint határozott kapusunknak köszönhetõen nem sikerült a vendégeknek.

Összességében egy jó iramú, szórakoztató mérkõzésen arattunk megérdemelt, 2-0-s gyõzelmet.

Folytatás kedden, 18.00-órakor, amikor a Ligakupa G csoportjának 2. fordulóján fogadjuk hazai pályán az Ajkát! Minél több nézõt várunk akkor is stadionunkba!