GYIRMÓT FC GYÕR – TATABÁNYA FC  7-0 (2-0)

JÁTÉKVEZETÕK: Botló Béla – Iványi István, Georgiou Theodoros – Sipos Katalin

GYIRMÓT FC GYÕR: Somogyi Cs., Farkas Márk, Beliczky G., Madarász M., Oross M., Papp K., Cseri T., Hajba T., Magasföldi J., Balog Z., Lázár P. (Deli Z., Tóth N., Andorka P., Kovács Dániel, Laki B., Lengyel D., Graszl K.)

TATABÁNYA FC: Dombai A., Zámbó B., Ludánszki I., Kovács I., Gyürki G., Páles T., Soltész B., Kis Sz., Szabó R., Móri T., Weitner Á. (Farkasdi B. R., Wágner D., Birtalan B., Bakos Sz., Batizi Pócsi B., Szepesi B., Balázsovics M.)

CSERÉK:

GYIRMÓT FC GYÕR: 54.p. Cseri T. – Laki B., 65.p. Oross M. – Tóth N., 80.p. Beliczky G. – Kovács D.

FC TATABÁNYA: 19.p. Weitner Á. – Szepesi B., 45.p. Kovács I. – Wágner D., 46.p. Kis Sz. – Balázsovics M.

GÓLSZERZÕK:

GYIRMÓT FC GYÕR: 26.p. Oross M. (1-0), 39.p. Balog Z. (2-0), 58.p. Laki B. (3-0), 71.p. Beliczky G. (4-0), 83.p. Tóth N. (5-0), 90.p. Laki B. (7-0)

FC TATABÁNYA: nem volt

SÁRGA LAPOK:

GYIRMÓT FC GYÕR: 51.p. Lázár P.

FC TATABÁNYA: 21.p. Kis Sz., 62.p. Balázsovics M.

PIROS LAPOK:

GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt

1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.

10.p. Veszélyes helyzet még egyik kapu elõtt sem alakult ki, de mi uraljuk a mérkõzést.

11.p. Farkas lõtt 25 méterrõl nagy erõvel, a labda centikkel elszállt a jobb felsõ sarok mellett.

14.p. Oross kapott labdát, majd 20 méterrõl kapásából lõtt a kapu fölé.

19.p. Kényszerû csere a Tatabányánál, Weitner helyén Szepesi.

21.p. Kis kapott sárga lapot a vendég csapatból.

26.p. A 16-os vonalán Magasföldi kapott labdát, majd gyönyörûen a védõk mögé, az érkezõ Oross elé emelte a játékszert. Csatárunk pedig a kimozduló Dombai alatt a kapu közepébe lõtt! 1-0!

30.p. Oross tett lágyan a bal oldalon érkezõ Magasföldi elé, aki átvétel után centikkel a bal kapufa mellé lõtt.

35.p Móri szabadrúgása szállt kapu fölé.

37.p. Oross adott ki jobbra az érkezõ Beliczkynek, aki egy csellel elvitte a labdát Kovács E. mellett, de a lövés kapu mellé ment.

38.p. Beliczky tört be a 16-oson belülre a labdával, de a lövést Dombai bravúrral hárította.

39.p. Egy szöglet után Madarász lövését tornászta bravúrral kapu fölé Dombai.

39.p. Madarász szöglete után Balog emelkedett remek ütemben a védõk közül, s a kapufa segítségével a jobb sarokba fejelt! 2-0!

42.p. Kapusról kivágódó labdát Cseri lõtt kapásból, 25 méterrõl kapura, a lövésbe Lázár még bele tette a lábát, de a labda centikkel kapu fölé ment.

43.p. Beliczky próbált kitörni két védõ között, a lövés pillanatában kibillentették egyensúlyából, így Dombai hárított.

44.p. Madarász lõtt kapásból, 20 méterrõl alig a kapu fölé.

45.p. Cseri lõtt éles szögbõl kapu fölé.

45.p. 1 perc a hosszabbítás.

45+1.p. Vége az elsõ félidõnek.

FÉLIDÕ: 2-0

46.p. Megkezdõdött a második félidõ.

46.p. A szünetben kettõt cserélt a Tatabánya, Kovács helyére Wágner, Kisére pedig Balázsovics érkezett.

49.p. Beliczky adott jobbról a középen érkezõ Magasföldi elé, de a lövést Dombai fogni tudta.

51.p. Lázár kapott sárga lapot.

54.p. Cseri helyére Laki állt.

58.p. Magasföldi fejelte a labdát a középen érkezõ Lakihoz, aki 6 méterrõl fejelt a kapu bal oldalába! 3-0!

62.p. Balázsovics kapott sárga lapot.

64.p. Oross lõtt távolról a bal kapufa mellé.

65.p. Ismét cserélünk, elsõ gólunk szerzõje, Oross Márton helyére érkezik Tóth.

70.p. Magasföldi végzett el balról, 20 méterrõl egy szabadrúgást, amit Dombai ki tudott ütni, a kipattanóra le tudott Papp csapni, de a lövés nem talált kaput.

71.p. Laki adott balról a középen érkezõ Beliczkynek, aki kapásból a kapu jobb oldalába lõtt! 4-0!

77.p. Szabó próbálkozása kerülte el a kaput.

79.p. Szabó vezette kapunkra a labdát, majd 16 méterrõl lõtt, de a nagy sebességgel szálló labdát somogyi fogni tudta.

79.p. Tóth fejelt centikkel a kapu mell.

80.p. Kovács áll negyedik gólunk szerzõje, Beliczky helyére.

81.p. Laki adott a 16-oson belül Tóth-nak, aki félfordulatból lõtt, de a labda lepattamt egy védõrõl, így szöglet lett belõle

82.p. A sarokrúgás után Laki elé került a labda, kinek lövése megpattant Wágner lábán, de Dombai így is védeni tudott.

83.p. Móri szabadrúgását fogta magabiztosan Somogyi.

84.p. Kovács adott jobbról Tóthnak, aki a hosszú kapufánál, 3 méterrõl laposan a kapuba passzolta a labdát. 5-0!

85.p. Kovácsot buktatták a 16-oson belül, 11-es! Gyürki sárga lapot kapott.

86.p. A 11-es Magasföldi értékesítette! 6-0!

90.p. Magasföldi emelt Tóth elé, aki kapásából lõtt 10 méterrõl, a labdát Dombai kitolta, de az érkezõ Laki közelrõl a hálóba helyezett! 7-0!

VÉGEREDMÉNY: 7-0 (2-0)

A mérkõzés az elején lassan csordogált, nem forogtak veszélyben a kapuk. Majd Oross góljával kezdett felpörögni a mérkõzés, s a 39. percben sikerült újabb gólt szereznünk.

Ezt követõen folyamatosan alakítottuk ki a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzetet. A félidõ hajrájában sok helyzetünk, volt hol Dombai védett, hol pedig csatáraink voltak kicsit pontatlanok.

Egyértelmûen mi irányítunk, megérdemelten vezetünk. Ha a második félidõben is így játszunk a kilátogató nézõk még több gyirmóti gólt láthatnak!

A második játékrész ott folytatódott, ahol az elsõ befejezõdött. Sorra alakítottk ki a helyzeteket, a Tatabánya pedig szinte csak a védekezéssel foglalkozott, több-kevesebb sikerrel.

Ezen bajnoki szezonban legnagyobb különbségû gyõzelmét aratta a csapat, teljesen megérdemelten! A Tatabánya nem tanúsított komoly ellenállást.

Teljesen megérdemelten nyertünk, így jó hangulatban mehet el a csapat megérdemelt nyári pihenõjére.

ÍGY LÁTTÁK!

SISA TIBOR:– Tavasszal az NB II-ben mi szereztük a legtöbb pontot, s mi lõttük a legtöbb gólt. Ez nagyon szép teljesítmény. Köszönjük mindazoknak, akik segítettek minket ennek az eredménynek az elérésében, és szurkolunk a Bányásznak, hogy minél elõbb ismét szebb napokat élhessen meg.

PLOTÁR GYULA
– Kínos vereségbe szaladtunk bele, remélem, ezt játékosaim is így érzik. A szünet után a gyanúsan sok húzódás miatt szinte ificsapattal kellett játszanunk.