GYIRMÓT FC GYÕR – ÚJPEST FC 1-2 (0-0)
2016.11.19. 15.30-óra, Gyõr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 1200 nézõ
OTP Bank Liga, 16. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Szõts Gergely – Lémon Oszkár, Király Krisztián – Becséri Gergely – Karakó Ferenc, Urbán Eszter
GYIRMÓT FC GYÕR: Sebõk Zs. – Achim S., Jancsó A., M. Bojovics, Lázár P. – Kiss M. – Filkor A., Bori G. – Simon András, Sallói D.
VEZETÕEDZÕ: Urbányi István
ÚJPEST FC: Banai D. – Balázs B., Kecskés Á., J. Heris, Mohl D. – Balogh B., Windecker J., Cseke B., S. Diarra – E. Bardhi, Angelov V.
VEZETÕEDZÕ: Nebojsa Vignjevic
GÓLSZERZÕK: 78.p. M. Bojovic ill. 84.p. Lázok J., 90+2.p. Windecker J.
SÁRGA LAPOK: 13.p. Filkor A. ill. 13.p. S. Diarra, 67.p. Windecker J.
PIROS LAPOK: nem volt
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
3.p. Sallói és Vass kényszrítõzött, majd elõbbi középreadását mentették szögletre a vendégek. A szögletett Kiss végezte el, azonban Bojovic fejese a kapu mellé szállt.
11.p. Balázs adott remek labdát Bardhinak, aki egybõl a felsõ lécet találta telibe, ahonnan a labda visszapattant a játéktérre.
13.p. Diarra és Filkor kapott sárga lapot vitatkozásért.
15.p. Kiss 20 méteres lövése pattant meg a védõkön, így Banainak nem volt nehéz dolga.
28.p. Vass adott remek labdát a jobb szélen felfutó Borinak, aki egy átvétel után középre adott, ahol Simon érkezett, azonban lövése nem találta el a kaput.
36.p. Bardhi távoli lövését fogta könnyedén Sebõk.
45.p. Vége az elsõ félidõnek.
FÉLIDÕ: 0-0
46.p. Megkezdõdött a második játékrész.
49.p. Balogh jobb oldali beadását Bardhi fejelte a felsõ lécre, a lepattanót Angelov lõtte el, azonban Jancsó blokkolni tudta a próbálkozást.
56.p. Cserél csapatunk, Filkor helyett Horváth a pályán.
65.p. Cserél csapatunk, Bori helyett Csiki és cserélnek a vendegék is, Balogh helyett Andric.
66.p. Andric készített Windecker elé, akinek a lövését bravúrral fogta Sebõk.
67.p. Windecker kapott sárga lapot Csiki visszahúzásáért.
72.p. Cserél az Újpest, Angelov helyén Lázok.
78.p. Kiss gurította le a szögletet Vassnak, aki egybõl középre tekert, ahol a ragyogóan érkezõ Bojovic nagy erõvel lõtt a kapuba! 1-0

84.p. Bardhi szerzett labdát, majd Lázok elé készített, aki Sebõköt átemelve a kapu közepée helyezett. 1-1

88.p. Csere miindkét oldalon, nálunk Sallói helyett Kovács, míg az ellenfélnél Cseke helyett Nagy Tibor.
90.p. 3 perc a hosszabítás.
90+1.p. Balázs bal oldali beívelésére Andric érkezett, aki a kapu fölé emelt.

90+2.p. Bardhi bal oldali szöglete után a hosszú oldalon érkezõ Windecker fejelt a kapunkba. 1-2

90+3.p. Vége a mérkõzésnek.
VÉGEREDMÉNY: 1-2 (0-0)
Uraltuk a mérkõzést az elsõ félidõben, ami labdabirtoklásba nem, viszot helyzetekben megmutatkozott. Az elsõ tíz perc legvégén az Újpest megszerezhette volna a vzetést, azonban csatáruk nagy helyzetben, Sebõköt megverve a felsõ kapufát találta telibe. Bõ negyed óra múlva viszont már mi kerültünk óriási ziccerbe. A jó ütemben érkezõ Simon András kapott ragyogó labdát Boritól, azonban centerünk nem találta el a vendégek kapuját.
A második játékrész elején átvette az irányítást a vendég csapat és újabb kapufát ért el, azonban néhány percel késõbb már mi veszélyeztettünk. A mérkõzés vége elõtt megszereztük a vezetést egy fantaztikus találattal Bojovic révén, akinek ez a találat volt az elsõ a magyar élvonalban. Az újpest most is fel tudott állni hátrányból és csakúgy mint a két csapat elõzõ mérkõzésén, most is megfordította a mérõzést.
Folytatás jövõ héten szombaton 15:30 órakor a Groupama Arénában, ahol a Ferencváros vendégei leszünk.