GYIRMÓT FC GYÕR – VASAS FC 1-0 (0-0)

2016.09.21. 19.00-óra, Gyõr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 1400 néző
OTP Bank Liga, 10. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Szabó Zsolt – Berettyán Péter, Kóbor Péter – Lémon Oszkár – Szilasi Szabolcs, Takács János
GYIRMÓT FC GYÕR: Sebõk Zs. – Achim S. Z., Jancsó A., M. Bojovics, Présinger Á. – Filkor A., Kiss M., Paku R. – Sallói D., Csiki N. – Novák Cs.
Vezetõedzõ: Urbányi István
VASAS FC: Nagy G. – Szivacski D ,F. Burmeister, Korcsmár Zs., K. Ristevski – Vida M., Berecz Zs., Hangya Sz. – Ádám M., M. Saglik, Remili M.
VEZETÕEDZÕ: Michael Oenning
GÓLSZERZÕK: 50.p. Filkor A.
SÁRGA LAPOK: 44.p. M. Bojovic, 57.p. Achim S. Z., 73.p. Jancsó A., 83.p. Nagy S. ill. 48.p. J. Manjrekar, 69.p. Szivacski D., 79.p. Remili M.
PIROS LAPOK: 63.p. Novák Cs.
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
6.p. Novák indult meg a bal szélen, akit lerántani sem tudtak, majd Csikihez adott, aki egy csellel átjátszotta védõjét, de Nag remekül mozdult ki.
19.p. Kiss ragyogó indítását a jobb oldalon érkezõ Sallói egy átvétel után, jobbal lõtte kapura, azonban a lövésbe még Ristevski bele tudott lépni.
23.p. Présinger jobb oldali, szögletzászlóhoz közeli szabadrúgása szállt centikkel a kapu fölé.
36.p. Sallói cselezett balról középre, majd a bal lábas lövését fogta magabiztosan Nagy.
44.p. Bojovic kapott sárga lapot. A megítélt szabadrúgást Remili lõtte el 17 méterrõl, amit Sebõk nagyszerû bravúrral hárított.
45.p. Vége az elsõ félidõnek.
FÉLIDÕ: 0-0
46.p. Megkezdõdött a második játékrész. A félidõben kettõt cseréltek a vendégek Burmeister és Berecz helyett Manjrekar és Vaskó a pályán.
47.p. Paku jobb oldali szögletét követõen Bojovic hosszú oldali, ragyogó fejesét védte bravúrral Nagy.
48.p. A félidõben beállt Manjrekar kapott sárga lapot.
50.p. Paku adott középre Filkornak, aki egy átvétel után, jobbal, 28 méterrõl óriási gólt vágott a Vasas kapujába! 1-0
57.p. Achim kapott sárga lapot.
59.p. Novák távoli, lapos lövése ment centikkel a jobb kapufa mellé.
63.p. Novákot kiálította a játékvezetõ.
69.p. Szivacski kapott sárga lapot.
71.p. Cserél a Vasas Saglik helyén Ievgen.
73.p. Jancsó is sárgalapot kapott.
74.p. Ádám jobb oldali szabadrúgása szllt a kapu mellé.
75.p. Csere a mi oldalunkon a gólszerzõ Filkor helyett Madarász a pályán.
79.p. Remili kapott sárga lapot.
81.p. Ádám bal oldali beadása után Pavlov tisztán fejelhetettt, de a kaput nem találta el.
82.p. Cserélt Urbányi István, Csiki helyett Nagy S..
83.p. Nagy S. is sárga lapot kapott.
90.p. 5 perc a hosszabítás.
90+2.p. Utolsó csere a mérkõzésen, Sallói helyett Szegi.
90+5.p. Pavlov lépett ki a védõk közül, majd a kapufára emelte a labdát.
90+5.p. Vége a mérkõzésnek.
VÉGEREDMÉNY: 1-0 (0-0)
A mérkõzést ismerkedéssel kezdték a csapatok, majd mezõnyben a Vasas irányította a játékot, azonban ez csak labdabirtoklásban mutatkozott meg, helyzetekben nem, míg elõttünk több lehetõség is adódott. Ezeket a helyzeteket, viszont nem tudtuk kihasználni, így 0-0-ás döntetlennel vonultak az öltözõbe a csapatok. A listavezetõnek 44 perc kellett, hogy veszélyeztetni tudjon, ez a mai napon is remekül záró védelmünknek volt köszönhetõ.
A második játékrészt rögtön egy helyzettel kezdtük, majd egy szenzációs góllal folytattuk, Filkor révén. A 63. percben Novák kiállítás sorsára jutott, de ez sem gátolt meg minket abban, hogy legyõzzük a riválisunkat. Ami egy nagyon fontos fegyvertény, hogy a csapat már 4 mérkõzés óta nem kapott gólt és legutóbbi két hazai mérkõzését meg is tudta nyerni.
Folytatás Szombaton, 18 órakor, Sopronban, ahol a Swietelsky Haladás lesz az ellenfelünk.