GYIRMÓT: Hársfalvi – Major, Hudák, Karacs, Szegi – Vass Á. – Radics M. (Lencse L. – 77), Nagy P, Hajdú – Simon A. (Heffler N. – 77), Varga B. (Lustyik – 90)

Vezetőedző: Csertői Aurél

ETO: Rusz Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Bagi, Vukasovic – Vitális (Szimcsó 77), Farkas B., Vincze Á. (Májer M. – 77) Priskin

Vezetőedző: Dobos Barna

Gólszerző: Priskin (0-1) az 5., Varga B. (11-esből, 1-1) a 45., Varga B. (2-1) a 60. percben.

Vezette:  Kovács J. Zoltán – Kulman Tamás, Kiss Balázs

Csertői Aurél: Hamar hátrányba kerültünk, de utána végig uraltuk a játékot, felőröltük ellenfelünket. Ma egy góllal jobbak voltunk ellenfelünknél. Sok sikert kívánok egykori csapatomnak.

Dobos Barna: Kontroll alatt tudtuk tartani a mérkőzést és a hazaiak támadóit, de két pontrúgás eldöntötte a pontok sorsát.Játékkunkból hiányzott a minőség.

Percről-percre:

5. perc: Vincze Ádám jobb oldali szöglete után Vass Ádám csúsztatott a labdába, ami így a hosszúsaroknál érkező Priskin Tamás elé került, ő pedig 3 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 0-1

45.perc: Radics Márton jobb oldali lapos beadása után Kovács Krisztián lerántotta a labdát átvenni szándékozó Varga Barnabást, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, amiből a sértett jobbal a jobbra mozduló Rusz mellett a kapu közepébe helyezett. 1-1

60. perc: Nagy Patrik a vendégtérfél közepétől, a jobb oldalról ívelt a kapu elé szabadrúgásból, a védőjét megelőző Varga Barnabás pedig 13 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt. 2-1

Amikor a téli felkészülést követően az 5. helyről január végén élesben is útjára indult kedvenc játékszerük, a labda, a legmerészebb álmunkban gondoltuk, de reméltük úgy a vezetők, játékosok és szimpatizánsok egyaránt, hogy a bajnoki hajrában, versenyben leszünk a feljutó helyek egyikéért. Azóta a „Tavasz tizenhét pillanata” sorozatában olyan veretlen szériát produkált csapatunk, hogy mindez valósággá vált, azonban három fordulóval a zárás előtt ezt a szomszédvár ETO ellen kellett folytatnunk, akik azonban a mérleg nyelvét maguk felé billentve az utóbbi négy bajnokijukból – egy döntetlen mellett – háromszor örülhettek. A győri sportbarátok a hosszú böjt után szerették volna a helyszínen buzdítani kedvenceiket, de a két klub vezetőinek közös döntése értelmében – az idő rövidsége és a jogszabályi háttér bizonytalansága miatt – a presztízsrangadó továbbra is zárt kapuk előtt került lebonyolításra.

A forduló délutáni mérkőzései eredményeinek ismeretében győznünk kellett, hiszen a Vasas és a DVSC is begyűjtötte a bajnoki pontokat. Hidegzuhanyként hatott azonban, hogy a találkozó elején egy rögzített szituáció végén a rutinos PriskinTamás a vendégeket juttatta előnyhöz. A másik oldalon a mezőnyfölény mellett előbb Varga Barnabás közeli fejesével, majd Nagy Patrik távoli lövésével okoztunk veszélyt, de az egyenlítés ekkor még elmaradt. Nem így a játékrész utolsó percében, amikor Varga Barnabás értékesítette az általa kiharcolt büntetőt. Szünet után is irányítottuk a játékot, aminek eredményeként a kivételes fejjátékát ismét bizonyító Varga Barnabás immár a vezetést szerezte meg csapatunknak. A találkozó záró szakaszában egy látványos kontra végén Lencse László zárhatta volna le a meccset, de nagy helyzetben leperdült a labda a lábáról. Ezzel a győzelemmel tovább élnek csapatunk álmai.