2015.05.02. 19.00-óra, Gyõr-Gyirmót, Gyirmót stadion, 1000 nézõ
JÁTÉKVEZETÕK: Szilasi Szabolcs – Kiss Balázs, Pápai Zoltán – Horváth Tibor
GYIRMÓT FC GYÕR: Somogyi Cs., Nagy S., Beliczky G., Madarász M., Bobál G., Gyurján B., Fejes J., Magasföldi J., Balog Z., Lázár P., Kiss M. (cserék: Rusák E., Tóth N., Bohner R., Papp K., Cseri T., Graszl K., Paku R.)
VEZETÕEDZÕ: Sisa Tibor
ZTE FC: Szappanos P., Pajor I., Króner M., Forgács A., Bedi B., Kovács G., Délczeg G., Vittman Á., Szakály A., Babati B., Daru B. (cserék: Czirjék Z., Kovács Gy., Szõllõsi F., Tóth B., Bíró A., Vámosi V., Murai S. M.)
VEZETÕEDZÕ: Lendvai Miklós
CSERÉK:
GYIRMÓT FC GYÕR: 69.p. Gyurján B. – Cseri T., 83.p. Madarász M. – Papp K., 89.p. Kiss M. – Graszl K.
ZTE FC: 65.p. Króner M. – Bíró A., 67.p. Vittman Á. – Városi V.
GÓLSZERZÕK:
GYIRMÓT FC GYÕR: 43.p. Bobál G. (1-0), 58.p. Beliczky G. (2-0), 74.p. Bobál G. (3-0)
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
15.p. Inkább mi támadunk, de igazán komoly gólszerzési lehetõségünk még nem volt.
26.p. Kiss indítása volt hosszú Madarásznak, Szappanos fogta a labdát.
30.p. Babati lõtt 28 méterrõl kapunk fölé.
33.p. Gyurján jobb oldali lövését fejelték ki a vendég védõk, a labda Beliczky elé került, aki Madarászhoz tett, végül pedig Bobál lõtt a kapuba, de les miatt érvénytelen a találat.
38.p. Szép támadást vezettünk, Kiss lekészítése után Nagy lövését blokkolták a vendégek.
39.p. Madarász lövését blokkolta becsúszva Szakály.
41.p. Madarász adott keresztbe Gyurjánnak, aki Kissnek készített le, de a lövését a bevetõdõ zalaegerszegi védõk blokkolták.
42.p. Délczeg 17 méteres lövését fogta biztosan Somogyi.
43.p. Gyurján oldali átadását Beliczky tekerte középre, ahol Szappanos beleütött a labdába, de az Bobál elé került, csatárunk pedig a kapuba fejelt! 1-0!
45.p. Nincs hosszabbítás, vége az elsõ félidõnek
FÉLIDÕ: 1-0
46.p. Megkezdõdött a második játékrész.
47.p. Bobál jobb oldali, közeli lövését blokkolta Forgács a bal alsó saroknál.
58.p. Madarász elõre ívelt labdájánál egy vendég védõ lehúzta a fejét, hogy kiengedje a játékszert, de Beliczky remek helyzetfelismeréssel érkezett a jobb szélrõl, s a labdát, mielõtt kigurult volna, átvétel után a kimozduló Szappanos fölött 12 méterrõl jobbal a kapu közepébe emelte! 2-0!
64.p. Szakály lõtt 27 méterrõl, de Somogyi a bal alsónál magabiztosan védett.
64.p. Bobál 7 méteres lövését védte bravúrral Szappanos.
64.p. Madarász bal oldali szöglete után a kipattanót Balog tette jobbal 12 méterrõl kapura, de Szappanos hárított.
65.p. Cserélt a ZTE, Króner helyén Bíró.
67.p. Újabb vendég csere, Vittman helyén Városi.
69.p. Ezúttal Sisa Tibor változtatott, Gyurján helyén Cseri.
74.p. Cseri jobbról adott pontos keresztlabdát Bobálnak, aki higgadtan, laposan a hosszú alsó sarokba lõtt a vendég kapusnak esélyt sem, adva! 3-0!
77.p. Pajor kapott sárga lapot.
79.p. Lázár is sárgát kapott.
79.p. Babati jobb oldali szabadrúgását ütötte ki bravúrral Somogyi a bal alsó sarokból.
80.p. Jobb oldali vendég szöglet után Kovács csúsztatott a felsõ léc alá. 3-1.
83.p. Madarász helyén Papp.
89.p. Ismét cserélt Sisa Tibor, ma utoljára, Kiss helyén Graszl.
90.p. 3 perc a hosszabbítás.
90+3.p. Szilasi Szabolcs játékvezetõ lefújta a mérkõzést.
VÉGEREDMÉNY: 3-1 (1-0)
Az elsõ félidõben nagyon sokáig meddõnek bizonyult csapatunk mezõnyfölénye, mert a nagyon keményen védekezõ zalaiak nem nagyon engedtek minket még lövõhelyzetig sem.
Azonban az idõ múlásával egyre inkább sikerült áthatolnunk a kék-fehér falon, s a 43. percben sikerült is – egyáltalán nem érdemtelenül – a ZTE kapujába találnunk.
A második félidõben folytatódott, ami az elsõben, ám a zalaiak kezdtek kitámadni az egyenlítés érdekében, ennek következtében újabb gólokat szereztünk. Igaz sikerült szépítenie Lendvai Miklós csapatának, s ekkor vérszemet is kaptak az egerszegiek, de védelmünk állta a sarat, s összességében teljesen megérdemelt gyõzelmet arattunk, többet tett a harcosan játszó csapatunk a 3 pont megszerzéséért.
Folytatás jövõ héten pénteken 19.30-tól Csákváron.