GYIRMÓT FC GYÕR – SZOMBATHELYI HALADÁS 4-2 (2-0)

JÁTÉKVEZETÕK: BERKE BALÁZS, LÉMON OSZKÁR, MÁRTON ZSOLT

Gyirmót FC Gyõr: Holczer Á. – Nagy G., Csizmadia Cs., Balog Z., Gévay Zs., – Regedei Cs., Cseri T., Erõs G., Varga L. – Magasföldi J., Oross M.

Vezetõedzõ: Csank János

SZOMBATHELYI HALADÁS: Mursits R., Búrány Z., Jagodics M., Nagy Z. D., Farkas M., Szeles T., Szakály A., Hanzl M., Dallos M., Czafit R., Gyurján B.

Vezetõedzõ: Tóth László

CSERÉK

GYIRMÓT FC GYÕR: szünet Oross M. – Ferenczi I., 64.p. Erõs G. – Laki B., 82.p. Magasföldi J. – Tóth N.

SZOMBATHELYI HALADÁS: szünet Dallos M. – Tóth L., szünet Czafit R. – Kaiser L., 56.p. Nagy Z.D. – Medgyes Z.

GÓLLÖVÕK

GYIRMÓT FC GYÕR: 1-0 28.p. Cseri T., 2-0 45.p. Nagy G., 3-0 54.p. Varga L., 4-1 68.p. Laki B.

SZOMBATHELYI HALADÁS: 3-1 66.p. Tóh L., 4-2 78.p. Kaiser L.

SÁRGA LAP: NEM VOLT

PIROS LAP: NEM VOLT

TUDÓSÍTÁS

1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.

7.p. Erõs bal oldali szögletét Oross a rövid saroknál 7 méterrõl fejelte fölé.

9.p. Oross tört be a 16-oson belülre a bal oldalon, középre adott a helyzetben lévõ Magasföldinek, aki elõl Nagy menteni tudott, és a vendég kapus felszedte a labdát.

12.p. Erõs ugratta ki a bal oldalon Vargát, aki egybõl középre adott, de a vendég védõk ismét menteni tudtak a helyzetben lévõ Oross elõl.

20.p. Balog buktatta Gyurjánt, 11-es!

20.p. A büntetõt Szakály nagy erõvel rúgta kapura, de Holczer hatalmas bravúrral szögletre ütötte a labdát.

22.p. Oross passzolt Vargának a bal oldalon, aki balról, 14 méterrõl nagy erõvel lõtt fölé.

28.p. 1-0 Oross passzolt középre Cserinek, aki egy csel után középrõl, 17 méterrõl kilõtte a jobb alsó sarkot.

37.p. Oross passzolt Magasföldinek, aki jobbról, 10 méterrõl estében lõtt, de a vendégek kapusa Mursits védeni tudott.

40.p. Czafit lõtt 17 méterrõl középrõl, de Holczer bravúrral szögletre mentett.

45.p. 2-0 Erõs balról ívelt Gévaynak, aki lekészítette a labdát Nagy Gábornak, aki 8 méterrõl kilõtte a bal felsõ sarkot.

SZÜNET 2-0

46.p. Szünetben cseréltünk, Oross Márton helyett Ferenczi István a pályán. A vendégeknél két csere van, Dallos helyett Tóth László, és Czafit helyett pedig Kaiser a pályán.

46.p. Megkezdõdött a második félidõ.

50.p. Farkas ívelését Szakály fejelte fölé.

52.p. Varga ugratta ki a bal oldalon Cserit, aki visszatette a labdát a középen érkezõ Magasföldinek, aki 15 méterrõl nagy helyzetbe fölé lõtt.

54.p. 3-0 Regedei szerzett labdát a jobb oldalon, majd bevezette a labdát a 16-oson belülre, és a hosszú oldalon érkezõ Varga elé passzolt, aki a hosszú oldalon a kapuba lõtt.

56.p. Utolsó vendég  csere, Nagy Zoltán helyett Medgyes játszik tovább.

57.p. Búrány ment el a jobb oldalon majd középre adott, ahol a nagy helyzetben érkezõ csatárok elõl Csizmadia és Nagy Gábor szögletre mentett.

64.p. Erõs helyett Laki a pályán.

66.p. 3-1 Szépítettek a vendégek. Búrány jobb oldali beadását Tóth középrõl, 15 méterrõl lõtte kapura, Holczer még beleért, de a labda a jobb felsõ sarokba kötött ki.

68.p. 4-1 Cseri passzolt középre Lakinak, aki egy csel után a bal oldalról, 8 méterrõl kilõtte a bal alsó sarkot.

76.p. Ferenczi ment el a jobb oldalon, majd középre passzolt Lakinak, aki elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett, de kisodródott, így oda lett a helyzet.

78.p. 4-2 Farkas lövését védte bravúrral Holczer, de a kipattanó Kaiser elé került, aki az üres kapuba lõtt.

82.p. Utolsó cserénk, Magasföldi helyett Tóth Norbert a pályán.

85.p. Cseri bal oldali szögletét Nagy Gábor középrõl, 5 méterrõl fejelte fölé.

89.p. Hanzl bal oldali beadását Tóth középrõl, nagy helyzetben lõhette kapura, de rosszul találta el a labdát, így oda lett a helyzet.

VÉGEREDMÉNY 4-2 (2-0)

EDZÕI NYILATKOZATOK

CSANK JÁNOS A GYIRMÓT FC GYÕR VEZETÕEDZÕJE: VIDEÓINTERJÚ ITT!

TÓTH LÁSZLÓ A SZOMBATHELYI HALADÁS VEZETÕEDZÕJE: VIDEÓINTERJÚ ITT!

ÖSSZEGZÉS

Visszavágónak is beillett a mai mérkõzés, hiszen pár hete a bajnokságban a Haladás második csapata 2-1 arányban gyõzni tudott Gyirmóton, és a mai mérkõzésre is a Hali második csapata látogatott hozzánk.

Az elsõ félidõben nagy taktikai csata zajlott a pályán, a csapatok fegyelmezetten, jól védekezve játszottak.

Többet birtokoltuk a labdát, és jól játszottunk, de a vendégek sem csak a védekezéssel törõdtek, támadásaik veszélyesek voltak.

Az egyik ilyen támadás után 11-eshez jutottak, amit a mai meccsre “összedrótozott” Holczer bravúrosan hárított csakúgy, mint a Haladás másik helyzetét is.

Ez után jött a fordulat és Cseri megszerezte a vezetést, amit a félidõ végén a volt szombathelyi Nagy Gábor növelni tudott. Az elsõ félidõben a helyzetek, és a látottak alapján megérdemelten vezetünk.

A második félidõben jó mérkõzést láthattak a nézõk, mindkét csapat a gyõzelemre játszott. Mi többet birtokoltuk a labdát, és jól játszottunk, de a vendégek is jól futballoztak, fõleg a mérkõzés vége felé.

A játék képe alapján megérdemelt a sikerünk, és csak azt sajnálhatjuk, hogy ezt az eredményt a Haladás ellen nem a bajnokságban értük el. A mai eredményt Gyirmóton mindenki elcserélné a bajnoki 1-2-re…