NB III. Nyugati csoport bajnoki mérkõzés – 24. forduló

Játékvezetõk: Jakab Árpád (Imrõ János – Molnár István)

Gólszerzõk: Farkas Zoltán 19. perc, Tóth Norbert 78. perc / Kenesei Krisztián 12. perc

Sárga lapok: Présinger Ádám 26. perc, Madarász Ádám 64. perc, Kovács Zsolt 80. perc

III. KERÜLETI TVE:

Czirjék Zoltán – Kiss Dávid, DomokosBálint, Katona Máté, Madarász Ádám – Kaszai Gábor, Gálfi László (Szûcs László39. perc), Szilágyi Máté (Keresztessy Tamás 82.perc), Szkunc Vjacseszláv (MóczóNorbert 58. perc) – Pálfalvi Csaba, Kenesei Krisztián

Vezetõedzõ: Tóth András

GYIRMÓT FC GYÕR II:

Rusák Edvárd – Szegi Vince, LengyelDániel, Présinger Ádám, Papp Richárd – Szalánszki Gergõ (Tóth Norbert 46. perc),Veres Szilárd, Paku Roland (Kovács Zsolt 72. perc) – Madarász Márk, FarkasZoltán, Dávid Levente (Borkai Ádám 58. perc)

Vezetõedzõ: Nagy László

12. perc: Kenesei Krisztián kapottegy labdát, a hátráló és tétovázó védõink között, a jobb oldalon. A 40 évescsatár pedig, egy pattanás után, 26 méterrõl, nagy gólt rúgott jobbal, a hosszúsarokba. 0 – 1

19. perc: Farkas Zoltán energikusancsapott le egy labdára, amelyet középen elvétettek az óbudai védõk. Bevezette alabdát, a tizenegyes pontig és a kiinduló kapus mellett, a hosszú sarokba helyezett. 1 – 1

78. perc: Egy a középpályánmegszerzett labdával, szépen vitt végig egy támadást a csapatunk. Borkai Ádámremek ütemben passzolt, a jobb oldalon kilépõ Tóth Norbert elé, aki 10 méterrõla felsõ sarokba lõtt. 2 – 1

A jó formában lévõ, óbudaivendégcsapat, az elsõ félidõben, javarészt átadta a területet a Gyirmót FC Gyõrmásodik csapatának. A kontratámadások lehetõségével azonban éltek a vendégek,és Kenesei bombájával hamar vezetést is szereztek. Gyorsan sebességi fokozatotkellett váltania, a második csapatunknak és ez meg is történt. Acsapatkapitány, Farkas Zoltán ügyesen használta ki a védõk hibáját és ígygyorsan egyenlítettünk. A folytatásban, több helyzetünk volt, de a legnagyobbbravúrt, mégis Rusáknak kellett bemutatnia, amikor Kenesei három métereslövését védte.

A második játékrészben erõsödött aGyirmót II. nyomása és több veszélyes helyzet alakult ki a vendégek kapujaelõtt. Nagy László, több helyen is változtatott a támadósorban, hiszen érkezettTóth Norbert, Borkai és Kovács Zsolt is. Voltak gólszerzési lehetõségeink, deCzirjék kapus, vagy valamelyik védõ, mindig hárítani tudott. Egészen a 78.percig, amikor Borkai remek átadása után, Tóth Norbert volt eredményes. Ahajrában megpróbálkozott az egyenlítéssel a III. Kerület és nekünk isvoltak ég lehetõségeink. Az eredményazonban már nem változott és így a Gyirmót FC Gyõr II., értékes gyõzelmetaratott, az idén még veretlen budapesti csapat ellen.

Tóth András vezetõedzõ értékelése:

Csalódott vagyok, mert ugyanígykaptunk ki tavaly is, a Gyirmót FC Gyõr második csapatától. Ismét olyan egyénihibákat vétettünk tehát, amelyek törvényszerûen vereséghez vezettek. A másodikfélidõben aktívabban futballoztunk, de így is kevés helyzetet tudtunkkialakítani. Gratulálok Nagy Lászlónak és a Gyirmót FC Gyõr II. csapatának a gyõzelemhez.

Nagy László vezetõedzõ értékelése:

Nagyon nehéz mérkõzésen vagyunktúl, mert egy jó formában lévõ, masszív csapat volt az ellenfelünk. Ma viszontpéldaértékûen jó volt a csaptunk hozzáállása és ez az akarat meg is hozta azeredményét. A cserék is jól sikerültek, mert a becserélt labdarúgóink, ajátékban és az eredményességben is sokat segítettek. Ez a gyõzelemerõt és kitartást kell adjon nekünk, amelynek ki kell tartania a bajnokságvégéig.