Mint arról korábban beszámoltunk, a Gyirmót SE vezetése a tavalyi évben elhatározta, hogy a felnõtt csapat eredményeitõl függetlenül elindítja azt az utánpótlás rendszert, ami az NB I-es tagsághoz szükséges. Ennek érdekében szerzõdtettük klubunkhoz Gunyhó Ferenc szakembert, akinek feladata a rendszer felállítása és szakmai üzemeltetése.

A nyári szünetben az SE vezetõi nem pihentek, és folyamatos, aprólékos munkával mintegy 70(!) fõ utánpótlás korú labdarúgót igazoltak klubunkhoz. A létszámemelkedésnek megfelelõen a bajnokságok indulása elõtt 160(!) fõ utánpótlás korú labdarúgó játékengedélyét kértük ki a versenyzõ korosztályokban. Ezen kívül hátra van még az U 7- U 11-es korosztály, ahol további 80-90 játékengedély kiváltását tervezzük.

A szervezési munka tehát jól sikerült, így nem volt akadálya annak, hogy csapataink mind a 8 korosztályban megkezdjék szereplésüket a bajnokságokban. Nem volt ez mindenhol így, hiszen a tagsági és a sportorvosi engedélyek hiányában a mérkõzések felét nem rendezték meg az utánpótlás bajnokságokban! Nálunk valamennyi csapat pályára lépett, és szerencsére sehol nem akadtak létszámproblémák.

Külön öröm számunkra, hogy a gyerekek nagy száma miatt valamennyi csapatunk „tiszta” korosztály, tehát nincs keveredés, csupán a korosztályba tartozó játékosok szerepelnek saját csapataikba. Ez alól csupán akkor van kivétel, ha egy tehetséges srácot a szakmai vezetés feljebb, idõsebb csapatba sorol.
Szóval a bajnokság megkezdõdött, csapataink túl vannak elsõ mérkõzéseiken, és a munka folyik tovább.

Eredmények:

RÉSZLETES UP EREDMÉNYEKÉRT, JEGYZÕKÖNYVEKÉRT ÉS TABELLÁKÉRT KERESSE A CSAPAT SAJÁT ALOLDALÁT AZ “UTÁNPÓTLÁS” MENÜPONTBAN!

U 19: MTE MOSONMAGYARÓVÁR – GYIRMÓT SE “A” 0-5 (0-1)

Varga László edzõ: Nehezebb mérkõzésre számítottam. Ha helyzeteinket jobban kihasználjuk, nagyobb különbségû  is lehetett volna gyõzelmünk.

KÉPEK A MÉRKÕZÉSRÕL ITT!

U 18: GYIRMÓT SE “B” – FC AJKA 2-2 (1-1)

Radics Zsolt edzõ: Két egyforma képességû csapat játszott ma egymás ellen. Kétszer is futottunk az eredmény után, és a végén, ha szerencsével is, de sikerült egyenlíteni. Meg kell tanulni tiszta fejjel a mérkõzés végéig koncentrálni, és akkor elõbbre tudunk lépni.

U 17: MTE MOSONMAGYARÓVÁR – GYIRMÓT SE “A” 0-5 (0-1)

Gulyás Imre edzõ: Gratulálok a csapatnak a gyõzelemhez, nem csak az ellenféllel, a meleggel is meg kellett küzdeni -úgy, hogy  a 20. perctõl emberhátrányba kerültünk. Új csapat, új szemlélet, amihez alkalmazkodnia kell mindenkinek.  Vannak jó dolgok és hibák és van fegyelmezetlenség.  Dolgozunk, hogy mindig mindenki a legjobbat hozza ki magából. Szeretném, hogy erre az útra fellépõ legyen és NE lecsúszó.

U 16: GYIRMÓT SE “B” – FC AJKA 4-3 (3-2)

Gyurmánczy Attila edzõ: Nagyon küzdelmes,hajtós mérkõzésen tudtunk nyerni a jó adottságokkal rendelkezõ Ajka ellen! Több jó egyéni teljesítmény színesítette játékunkat! Problémát jelentett,hogy az utolsó negyed órára sajnos elfáradt a társaság.Dicséretet érdemel minden játékos gratulálok a csapatnak!

U 15: FC AJKA – GYIRMÓT SE U 15 7-2 (3-1)

Izsáki László edzõ: Az újjászervezett U15-ös csapat sajnos a vártnak megfelelõen szerepelt. A kapott gólok védelmi hibák sorozatának következményei voltak.Támadó játékunkból csupán egy-egy kontra támadásra futotta. A jövõben rengeteg munkára van szükség, hogy csapatunk az elõdeinkhez méltóan szerepeljen.

U 14 GYIRMÓT SE U 14 – MTE MOSONMAGYARÓVÁR 3-4 (3-1)

Kiss Zoltán edzõ: Az elsõ félidõben agresszíven és pontosan játszottunk, aminek az eredménye lett a vezetés, de a második félidõben kiütközött a fizikai fölénye az ellenfélnek. Ennek ellenére a döntetlen igazságosabb lett volna. Az új fiúknak még idõ kell, hogy beilleszkedjenek a csapat szerkezetébe.

U 13 FC AJKA – GYIRMÓT SE U 13 0-3 (0-2)

Domanyik Szilárd edzõ: Agresszív letámadással kezdtük a mérkõzést , aminek meg is lett az eredménye , hiszen két gólos elõnyre tettünk szert az elsõ félidõben.Az elsõ játékrészben további helyzeteket dolgoztunk ki, de a befejezésekbe hiba csúszott . Szünet után a rekkenõ hõségben is a mi akaratunk érvényesült ,és egy jól végig játszott kontrából végleg eldöntöttük a három pont sorsát . Összességében megérdemelt gyõzelmet arattunk . További bizakodásra ad okot az az agresszív játék, amelyet egész mérkõzésen nyújtott ez a fiatal csapat ! Gratulálok az egész csapatnak!

U 12 GYIRMÓT SE U 12 – MTE MOSONMAGYARÓVÁR 0-4 (0-0)

Bencze Károly edzõ: A mérkõzést nagy várakozás elõzte meg a csapatnál, mivel egy más jellegû versenykiírás, szabály és pályaméret volt a 2000-es korcsoport számára.

A játékosok ennek szellemében jó hozzáállással és akarattal játszottak a mérkõzés folyamán. Fõleg az elsõ félidõben, ahol még helyzeteket tudtunk kialakítani (Kiss Gábor 22 percben kapussal szemben volt, Kiss Tamás közeli lövése alig tévesztett célt a 31 percben).

A második félidõben továbbra is játszottuk a sok passzos elõre játékunkat. Azonban ahogy fogyott az idõ egyre jobban elfáradtunk és egyre több labdát vesztettünk a középpályán is. Ennek eredménye a vereség.
Összességében a csapattal megvagyok elégedve, mivel minden játékos megtett mindent annak érdekében, hogy eredményesek legyünk.

Azt gondolom, hogy jó úton halad a csapat. Az akarati tényezõkkel nincs probléma.