Gyermekkorában Ajka városában volt igazolt játékos, de ott nem tudott magasabb szinten játszani.
Édesapja több mint harminc éve játékvezetõ, így a hétvégéket gyerekként az öccsével együtt a focipálya szélén töltötték, otthon is sokat fociztak. Késõbb mindketten nekiindultak a játékvezetõi képzésnek, és nemsokára édesapjuk mellett a testvérével együtt partjeleztek. A szülei meg sem lepõdtek, édesanyja mindvégig támogatta törekvésüket, és vidáman mosta a sáros ruháikat.
Labdarúgó játékvezetõk oktatása vizsgával (elméleti, gyakorlati) zárul, ezt követõen, mint gyakorló játékvezetõ, különbözõ labdarúgó bajnokságokban szerzi meg a szükséges tapasztalatokat.1995-ben végezete el a játékvezetõ tanfolyamot. Németországi tanulmányai alatt, a német nõi labdarúgásban is vezethetett mérkõzéseket. Hazatérése után 1998-tól a BLSZ foglalkoztatja. 2001-óta tagja az MLSZ JB nõi játékvezetõi keretének. Több korosztályos férfi mérkõzés vezetése után 2007-ben az NB II-ben szereplõ Szombathelyen, a labdarúgás 1919 óta íródó történelmében elõször fújt tétmérkõzésen hölgy a Haladás mérkõzésén. Nem sokkal késõbb bemutatkozhatott az elsõ osztályban is, ahol a Kaposvári Rákóczi–Vác FC bajnokin mûködött közre.
2007-ben az egyik férfi kupaelõdöntõ mérkõzést vezethette.
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) Játékvezetõ Bizottságának (JB) felterjesztése alapján 2002-ban a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) nemzetközi nõi labdarúgó-játékvezetõinek lett a tagja. 2005-ben az UEFA elitkör – 14 európai játékvezetõnõ alkotta – tagja lett. A férfi játékvezetõkhöz hasonlóan jár el a FIFA (UEFA), a kezdõ nemzetközi játékvezetõket különbözõ erõsségû ifjúsági- és utánpótlás tornákon ismerteti meg a nemzetközi játékos élvonallal. Az UEFA Játékvezetõi Bizottsága félévente sorolja osztályokba a nemzetközi játékvezetõket. 2009-ben a legmagasabban rangsorolt osztályban – elit kategória – két magyar bíró is szerepel, Kassai Viktor és Gaál Gyöngyi.
2006-ban Oroszországban, 2008-ban Chilében rendezték az U20-as nõi labdarúgó-világbajnokságot, ahol a FIFA JB bíróként foglalkoztatta.
2010-ben Trinidad és Tobago rendezte az U17-es nõi labdarúgó-világbajnokságot, ahol a FIFA JB játékvezetõként foglalkoztatta. Elsõ feladata a nyitómérkõzés koordinálása volt. A nyitómérkõzésekkel kapcsolatban Sir Stanley Rous véleménye: Már az a játékvezetõ is megtisztelve érezheti magát, aki a nagy világverseny elsõ mérkõzését dirigálhatja. Egy nagy színjáték prológusaként irányt szabhat a többi kollégájának.
2007-ben a Kínában rendezték a IV. a 2007-es nõi labdarúgó-világbajnokságot, 2011-ben Németországban az V., 2011-es nõi labdarúgó-világbajnokságot, ahol a FIFA JB játékvezetõi szolgálattal foglalkoztatta.
2003-ban a Németországban rendezett U19-es nõi labdarúgó-Európa-bajnokságon az UEFA JB hivatalnokként az 5. csoportban foglalkoztatta.
Az európai-labdarúgó torna döntõjéhez vezetõ úton Angliába, a 2005-ös nõi labdarúgó-Európa-bajnokságra, Finnországban a 2009-es nõi labdarúgó-Európa-bajnokságra az UEFA JB bíróként szolgált. 2005-ben az Anglia-Finnország nyitómérkõzéssel (csoportmérkõzés) indította a tornát.
2010-ban a Macedóniában rendezett U19-es nõi labdarúgó-Európa-bajnokságon az UEFA JB játékvezetõként alkalmazta.
A nõknél nincsen Bajnokok-ligája, az egyes országok bajnokcsapatai az Európai Labdarúgó-szövetség UEFA-kupájáért lépnek pályára. Vezethette az Arsenal – Djurgorden nõi elõdöntõt. 2008-as kupaidény zárásaként õt jelölték a finálé koordinálásra.
A Magyar Olimpiai Bizottság-tól 2008-ban a Nõk a Sportban kitüntetõ elismerés mellé oklevelet, és egy díszes szobrocskát kapott.
(https://hu.wikipedia.org/wiki/Ga%C3%A1l_Gy%C3%B6ngyi)