Aqvital FC Csákvár – Gyirmót FC Győr

1 – 2  (1-2)

Csákvár: 320 néző.

Játékvezető: Lovas László (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)

Csákvár: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, Baranyai – Mészáros D. (Alakszai 82) – Gazdag V., Körmendi (Kocsis D. 59) – Tamás N. (Korhud sz.), Fejős, Baracskai (Kirillo 59)

Vezetőedző: Tóth Balázs

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi, Polgár, Hajdú, Helembai – Vass Á. – Herjeczki (Soltész 54), Kovács M., Nagy P. (Berki 77), Medgyes (Kovács D.)- Pethő B.(Simon A. 54)

Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Medgyes Zoltán (0-1) a 8., Polgár (0-2) a 13., Fejős (1-2) a 41. percben

8.perc: Medgyes lépett ki a védők között, majd kapura tört és a kimozduló Auerbach mellett 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).

13.perc: A kapu előterében felperdülő labdára Polgár csapott le a védők között és 8 méterről középről a kapu jobb oldalába fejelt (0-2).

41.perc: A jobb oldalon felfutó Fejős kapott mesteri labdát, majd a kimozduló Hársfalvi mellett 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-2).

A múlt heti hazai fiaskó után a javítás reményében érkezett Csákvárra csapatunk, ami a kezdésben hűen visszatükröződött, hiszen szűk negyedóra elteltével már kettőgólos előnyre tett szert. Ezt követően feljavult a hazaiak játéka, aminek eredményeként Fejős a játékrész záró pillanataiban szépíteni tudott. Szünet után Pethő Bence ütközött Vaskó Tamással a hazai tizenhatos jobb sarkától, ami után a gyirmóti támadót le is kellett cserélni és a mentőben ápolták, majd kórházba szállították. Az első diagnózis szerint mellkasi sérülést és agyrázkódást szenvedett. Gyűrték egymást a csapatok, de a játék mindkét oldalon sok pontatlansággal, viszont kevés elképzeléssel párosult. Az idő múlásával kissé fölénybe került a Csákvár, de játékában továbbra sem volt meg az átütőerő a gólszerzésre. A hosszabbítás pillanataiban is volt kisebb lehetősége a hazaiaknak, de újabb gól nem született, így a korai találatoknak köszönhetően elhozta csapatunk a bajnoki pontokat.

Tóth Balázs: az első húsz percben dekoncentráltan futballoztunk, csak a játékrész második felében tértünk magunkhoz. Szép góllal visszajöttünk a mérkőzésbe, utána is többet kezdeményeztünk, de a lehetőségeinket nem tudtuk  újabb gólra váltani.

Csertői Aurél: Az első fél órában szenzációsan futballoztunk, ekkor kettő gólt is szereztünk és kialakítottunk több helyzetet is. Ezt követően nehézzé tettük magunknak a találkozót, de úgy ézem ekkor is kézben tartottuk az irányítást és megérdemelten nyertünk.