Gyirmót SE 2-2 SV Donau
Gyirmót SE 0-1 Favac A
Gyirmót SE 5-0 SV Donau
Keret: Martinák Máté (Sárkány) Csaplár Milán (Milu) Simon Olivér (Simi) Dobos Ádám (Szöcske) Maros Máté (Mate) Mészáros Zsombor (Zsomesz) Parcsami Mózer Márton (Nyúl) Végvári Valter (Vévé) Makra Márk (Makk) Németh Bálint (Teve) Kelemen Dominik (Kele) Laki Levente (Levi) Nagy Ádám (Nagy)
Tornaértékelés: Szerdán kora reggel visszatértünk Bécsbe egy újabb nemzetközi tornára. Elõzõ Bécsi tornán nyújtott nagyon jó szereplést szerettük volna megismételni, ez látszott már az elsõ mérkõzésen is, ahol nagyon jó mentalitással mentünk és 2-1 gyõzelemmel kezdtünk. Mérkõzés után átbeszéltük az elsõ 13 percet, ahol maximálisan elégedett voltam a játékkal, egy kérésem volt ebbõl ne engedjünk, sõt tegyünk rá. Második mérkõzésre 2 órát kellett várnunk ez sajnos meg is látszott belealudtunk kicsit a tornába és egy gyorsan elvégzett szabadrúgásgóllal 1-0 vereséget szenvedtünk, egy olyan mérkõzésen, ahol végig mi domináltunk. Harmadik mérkõzésen visszatértünk… felszabadultan és célratörõen támadtuk le ellenfelünk. Ellenfelünk a saját kapuja elé szorulva próbált ellenállni, de nagyon egységesek voltunk, mint támadásba, mint védekezésbe. Végeredmény 8-0. Negyedik mérkõzés döntött, hogy csoport elsõ, második, vagy csak az 5. helyért játszhatunk. Ellenfelünk veretlenül kezdte ezt a mérkõzést, nekünk pedig volt egy vereségünk. Elõzõ mérkõzéshez hasonlóan itt is letámadást alkalmaztunk és már a másik csapat térfelén megpróbáltunk labdát szerezni. Ez jól is mûködött, már az elején megszereztük a vezetést egy labdaszerzés után. Sajnos pár perc után az eredmény változott egy könnyelmû védekezés után 1-1. Kapott gól után a fiúk nem adták fel, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, majd egy baloldalon vezetett támadás után 2-1 változtattuk ismét az eredményt. Mérkõzésbõl 1 perc volt már csak hátra, amikor ellenfelünk bedobására betömörültünk, a biztosító játékosunk sem volt a helyén, így a megcsúsztatott bedobást nem tudtuk összeszedni és a kapunkba bepattogott a labda. 2-2 Csoport másodikként játszottunk a döntõbejutásért. Erre a mérkõzésre is 75 percet kellett várnunk… négyszer állítottak fel bennünket, hogy mi játszunk majd mégsem. Végre mi jöttünk… Mérkõzés elején már látszott, hogy nem vagyunk ott fejben és a gyerekek is mérgesek voltak a sok várakozásra és szórakozásra. Ellenfelünk ezt ki is használta gyorsan az elején egy távoli kapura rúgással, amikor is nem támadtuk meg a labdás játékost és a félpályáról egy megpattant labdával megszerezték a vezetést. A kapott gól után, több helyzetet is kialakítottunk, amennyire ellenfelünk engedte az idõhúzással, de sajnos gólt nem tudtunk szerezni. Ez a mérkõzés inkább ellenfelünk idõhúzásáról, a hátrapasszolt labda megfogásáról (itt a hazaadást meg lehet fogni) és a labda letétele majd a megtámadáskor felvételérõl szólt. Vereség után pihenõ nélkül a csoportunk 2-2 ellenfelével játszottunk a harmadik helyért. Ezen a mérkõzésen, úgy mentek és játszottak a fiúk, hogy öröm volt nézni. Öt gólunkból négyet szélen vezetett támadásból, beadásból szereztünk. Tornán nyújtott játékkal elégedett vagyok kis sportszerûséggel a tornarendezõk részérõl, szebb napot zárhattunk volna, de gratulálok minden játékosnak, mivel az elõzõ tornához képest is jobb volt a játékunk és visszaláttam az edzésen tanultakat, elvárt dolgokat.
Gyirmót SE U10 0-4 Lokomotiva Trnava
Gyirmót SE Gyõr U10: Simon Olivér (Simi) Németh Bálint (Teve) Csaplár Milán (Milu) Végvári Valter (Vévé) Nagy Ádám (Nagy) Martinák Máté (Sárkány) Dobos Ádám (Szöcske) Tóth Szabolcs (Medve) Parcsami Mózer Márton (Nyúl) Mészáros Zsombor (Zsomesz)
Mérkõzésértékelés: Szombaton folytattuk az újabb nemzetközi tornaszerepléseinket Szlovákiába az AS Trencin otthonába. Gyerekekkel izgatottan vártuk a szombati napot, hogy a Szlovák elsõ osztályú csapat otthonába az akadémiákkal szemben fejleszthessük tudásunkat. Minden csapat 6×25 percet játszott, aminek a mérkõzéseit három pályán rendezték. Gyirmót SE U10 csapat pihenõ nélkül játszotta végig az 5 mérkõzést, mivel az utolsó forduló volt a pihenõnk. Elsõ mérkõzést az FC Petrzalka ellen játszottuk, ahol elején kértem a fiúktól álljunk vissza és a megszerzett labdákkal vezessünk gyors támadásokat. Mérkõzés elején ez jól is mûködött a 8. perc körül meg is szereztük a vezetést. A rúgott gól után ellenfelünk játéka kicsit kapkodóvá vált, aminek köszönhetõen sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de sajnos gólt nem tudtunk rúgni, kapni viszont igen. Elsõ gólunkat egy elvesztett párharc után kaptuk, második gólunkat pedig egy távoli kapura rúgásból, amikor is elfordultunk a labda elõl, ahelyett hogy kirúgtuk volna a labdát. Ezen a mérkõzésen hiába játszottunk jobban és volt több helyzetünk, ellenfelünk két hibát kihasználva fölénk kerekedett. Második mérkõzést a hazai csapat ellen játszottuk, akik elsõ fordulóban nem játszottak, ez meg is látszott az elején gyorsan rúgtak is két gólt ameddig mi még pihentünk, hangolódtunk a mérkõzésre (lassan vettük fel az embereket). Két kapott gól után felébredtünk kicsit. Egy gyors szabadrúgás góllal szépítettünk 2-1 re. Rúgott gól után támadtunk, mindkét kapunál adottak helyzetek, de mi sajnos csak kapufákig jutottunk és kihagyott ziccerekig… ezután pedig következett a foci törvénye és a kihagyott helyzetekre kaptunk még 3 gólt pontatlan passzokból az utolsó 3 percben. Harmadik mérkõzésünket a MFK Viktovice ellen következett, amit már sikeresen szerettünk volna zárni. Ezen a mérkõzésen végig fõlényben játszottunk és szép támadásokat vezettünk, amikbõl három gólt is sikerült rúgni. Sajnos kapott gól nélkül most sem úsztuk meg, így 3-1 végeredménnyel sikeres jöttünk le a pályáról. Gyõzelem után nagy lendületet kapott a csapat, így a negyedik mérkõzésünket a Nitra csapata ellen is támadó szellemben kezdük. Nagyon jó kis mérkõzésnek indult, ahol látszott rajtunk most sok helyzetbõl több gólt szeretnénk rúgni. Viszonylag hamar meg is szereztük a vezetést 2-0. két rúgott gól után sajnos kicsit könnyelmûre vettük a játékot, támadtunk és a védekezésre kevesebb figyelmet fordítottunk, amibõl ellenfelünk javított 2-2. Két kapott gólra hamar válaszoltunk is 3-2. Végén még voltak helyzeteink, de sajnos a 4v1 be is be passz helyett inkább a kapura rúgást választottuk, gólt akartunk rúgni, így kimaradt. Vége 3-2. Ötödik mérkõzésünket a hazai csapat másik csapatával a Trencin B-vel játszottuk. Elõzõ mérkõzés nagy nyomást adott a csapatnak, így szintén támadó mentalitással mentünk fel a pályára. Kezdetben ez jónak is bizonyult, mivel hamar kétgólos vezetést is szereztünk. Rúgott gólok után sajnos következett ismét, az elõzõ mérkõzésen elkövetett hibánk, de sajnos itt már kicsit inkább a fáradás kezdett kijönni. Egy egyéni hibánkból és egy szabadrúgás góllal ellenfelünk kiegyenlített, majd egy elõre rúgott labdába nem fejeltünk bele és ezt ellenfelünk csatára góllal büntette 2-3. Kapott gólra még tudtunk válaszolni a sok helyzetünkbõl 3-3. De a végére sajnos fejben már fáradtunk, így elõbb a kapuból a Medve passzolta oda az ellenfél csatárának a labdát 3-4, majd Milu döntése és cselekedete elõtt szerelték le utolsó emberként és rúgták a kapunkba a labdát 3-5 végeredmény. Utolsó mérkõzést a Lokomotiv Tranava ellen játszottuk. Mérkõzés elején sajnos itt is sikerült kihagynunk egy 100% ziccert és egy kapura rúgott labdánkat üres kapunál a gólvonalról rúgott ki az ellenfelünk. Jól kezdtünk játékban, de eredményben itt is ellenfelünk volt sikeres. Elsõ gólunk itt is szabadrúgásból, a kapunk elõtti tömörülésbõl kaptuk, majd egy kontrára késõn zártunk vissza. 2-0 után visszajöhettünk volna megint a mérkõzésbe, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de sikertelenül, gól nem jött. Mérkõzés végén sajnos még kaptunk két gólt, amikor is már fejben elfáradtunk. Tornán nyújtott játékkal és hozzáállással maximálisan elégedett vagyok, nagyon jól játszottunk, mindkét szélen szépen kihoztuk a labdákat és szép támadásokat vezettünk, de a mélységi passzokat kevésbé éreztük ma a mûfüvön. Sajnos a helyzetkihasználásunk mai nap is gyengére sikerült, így eredményekben alul maradtunk. Minden játékos nagy dicséretben részesül. Büszke vagyok a csapatom minden játékosára nagyon jó mérkõzéseket játszottunk a Szlovák elsõ osztályú akadémiákkal.
Jó teljesítmény: Simon Olivér
U12-I.O. É-NY 23.forduló
Gyõr, 2019.05.03 péntek 17.00 Egyetemi pálya
Üstökös FC Gyõr- Gyirmót SE Gyõr U12 0-2 (0-1)
gólszerzõink: Szabó Márkó és Csiszár-Piedl Dávid
Gyirmót SE Gyõr U12: Fekete Mór (kapus)- Albrecht Áron, Takács Donát- Szemeti Dávid, Árpási Kristóf, Kim Jun- Molnár Barnabás, Szabó Márkó, Csiszár-Piedl Dávid
cserék: Simon Krisztofer (kapus), Novák Szabolcs, Pécskai Levente, Pápai Levente, Árpási Bálint
Bencze Károly edzõ: A tavasz leggyengébb mérkõzését játszottuk ezen a találkozón. Bátortalanul és körülményesen építettük a támadásainkat, s ez kapcsán kevés helyzetet sikerült kialakítani. A két gólunk is egy egyéni kreativitásból (Szabó Márkó parádés megoldása) és egy letámadásból sikeredett. Az edzésen tanultakból, keveset láttam vissza a mérkõzés folyamán. Összességében az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal viszont kevésbé.
Jók: Szabó Márkó, Szemeti Dávid, Csiszár-Piedl Dávid
U13-as Bajnoki mérkõzés 23.forduló
2019.05.02. Gyõr Egyetemi Pálya
Üstökös U13 – Gyirmót SE Gyõr U13 1-3
Gólszerzõ: Berki A. , Kiss G. (2),
Kiemelkedõt nyújtott: Kiss G.
Gyirmót SE Gyõr U13: Gerencsér D.(Tréger P. 30) – Hauzer B.(Szabó Á. 35), Kiss M., Ács B., Virág Z.(Oláh Zs. 35), – Földes D. Sz, Winkler A, Kümmel B.(Szirtes O.20.), – Farkas P..(Gyurasits Á. 30.), Berki A.(Szapári L. 35.), Kiss G.(Baksa D. 40.)
Orosz Márk: A mérkõzés elsõ félidõben jobban teljesített a csapat mint a másodikban. Bár az elsõ félidõben a középpályások teljesítményével elgedetlen voltam. A második játékrészre se sikerült sokat ezen változtatni, de ott a támadójátékban jobban mûködött a középpálya, viszont elõl nem voltunk már annyira hatékonyak. A középpályás védekezésünknek jobban kell mûködnie a következõ mérkõzésekre. Az egyéni teljesítményeknek köszönhetjük a mai gyõzelmet. Szeretném kiemelni Kiss G. aki utóbbi idõben nagyon jól teljesít.
Gratulálok a csapatnak a gyõzelemhez!

U14 Bajnoki mérkõzés

Gyirmót SE Gyõr U14 – Csorna U14 8:0 (3:0)

Gólszerzõk: Barta Tamás 5, öngól, Kráz Tamás, Nyári Rikárdó

Kiemelkedõt nyújtott: Barta Tamás

Gyirmót SE Gyõr U14: Gruttó Bence (Gerencsér Dávid 50.p.) – Szabó Krisztián (SzabóPatrik 50.p.), Németh Noel, Kráz Tamás, Németh Kende (Forgó Patrik 50.p.) -Fekete Márton, Molnár Márton, Nyári Rikárdó – Matyi Martin, Rozs Renátó (Dobaidominik 50.p.), Barta Tamás

Polyák Gábor, U14 edzõ: Ahogy mérkõzés elõtt megbeszéltük, azonnal letámadtuk azellenfelet és beszorítottuk a saját kapuja elé. Folyamatosan pressing alattvolt a vendég csapat és már ebben a félidõben eldöntöttük a mérkõzést. A 2.félidõben fizikálisan is elfáradt az ellenfelünk, így ha pontosabbak vagyunk atámadó zónában akkor akár kétszámjegyû is lehetett volna a különbség.

Gratulálok a csapatomnak!

Szekszárd U17 – Gyirmót SE Gyõr U17 0-3 (0-1)
Szekszárd Városi Stadion
Gólszerzõk: Babayigit M 2 Szõke M
Gyirmót SE: Germán – Czafik (Vékássy), Szabó, Kiss, Szõke – Fördõs, Ominger – Varga (Csemez), Orbán, Babayigit – Csernyicki (Siska)
Nagy Attila: A gyõzelemnek mindig értéke van fõleg idegenben,még úgy is ha egy kicsit döcögõs a játék

U19 bajnoki, 26. forduló

Gyirmót SE Gyõr U19 -Újpest FC 1-2 (1-0)

Gólszerzõ: Tóth Erik (40.)

Gyirmót SE Gyõr U19: Kiss G. /Lovász 46./ – Tóth E.,Bányai, Bene K., Lampert – Somogyi-Bakos, Posta, Kovács B. – Póczik/Korsós 46./, Pataki /Babayigit 60./, Bergendi.

Makkos Tamás: Közel álltunk hozzá,hogy legyõzzük az Újpestet, kicsivel több szufla kellett volna hozzá a meccsvégén, hogy meg tudjuk tartani a vezetésünket. Többen sérülésbõl, betegségbõlvisszatérve, nem százszázalékos állapotban játszottak és ez nagybanbefolyásolta mérkõzés végkimenetelét. Kulcsfontosságú volt, hogy nem tudtukelõnyünket megduplázni még tizenegyesbõl sem és így bánkódhattunk a végén akezünkbõl kicsúszó gyõzelem, illetve döntetlen miatt.