Bodó Mihály Gyirmót U10-es csapatának hétvégiértékelése:

Hétvégi mérkõzés programunkat csütörtök este kezdtük a Ménfõcsanak U11-U12 es csapata ellen! Póczik Richárd csapata kétkorosztály játékosaival érkezett Gyirmótra, akiket 11 játékossalfogadtunk: Németh Bálint(Teve), Simon Olivér(Simi) Dobos Ádám (Szöcske),Mészáros Zsombor (Zsomesz), Laki Levente(Levi), Szabó Dominik(Domi), NagyÁdám(Nagy), Barta Ákos(Mákos), Maros Máté (Mate) Martinák Máté(Sárkány),Parcsami Mózer Márton, (Nyúl),

A mérkõzést sajnos nem a megbeszéltek szerint kezdtük, mivel a két évvel idõsebb ellenfelünk ellen „fizikai erõnkkel”szerettünk volna érvényesülni. Gyors passzos játék helyett a sok cselt és abirkózást választották a játékosok. Elsõ 15perccet nagyon sok labdavesztés, pontatlan passz és ellenfelünk által vezetettkontratámadás jellemezte. Helyzeteinkígy is megvoltak, gólokat is tudtunk szerezni, amint 2-3 gyors passzmegtörtént! Mérkõzés felénél már saját tapasztalatból rájöttek, hogy ez a játék nemvezet jó irányba, nem lesz jó és elkezdtük a tõlünkmegszokott 2-3 érintõs játékot, csel-passz. Játékosokat megszokottakszerint, mint minden meccsen most is forgattam, mindenki játszik mindenposzton, jobboldal-bal oldal, elöl- hátul- középen. Játékunkban már jó voltlátni, hogy gyengébbik lábbal átvesszük a labdát, passzolunk és kapura isrúgunk. Pl.: Mészáros Zsombor kapura rúgásának kipattanójára Laki Leventeérkezett, aki 10 méterrõl ballal(gyengébbik lábával) levegõbõlkapáslövéssel berúgta a labdát. Letisztult játékunknak köszönhetõen a kilátogató szülõk, nézõk szépfocit, jó mérkõzést láthattak csütörtök este. Jövõ hétenfolytatjuk.

Mai mérkõzés játékával elégedett vagyok, mivel ma is tanultunk ésaz edzésen tanult dolgokat is láttam a játékunkba.

Szombat:

Szombati naprakét teremtorna volt a program.

Gyõrújfalu által rendezett tornára 8 játékossal mentünk a Gyõrszentiváni sportcsarnokba. Tóth Szabolcs(Medve), LakiLevente (Levi), MészárosZsombor (Zsomesz), Nagy Ádám(Nagy), Simon Olivér (Simi), Parcsami MózerMárton(Nyúl), Szabó Dominik(Domi), Kelemen Dominik

Tornaelsõ mérkõzését a Gyõrújfalu ellen játszottuk, amire sajnos sok idõnk nem volt bemelegíteni, felkészülni, mivel az U8 torna zárása utánegybõl kezdtünk. Agyors kapkodás meg is látszott a játékunkon, amire még a szokatlan parketta isrátett. Ellenfelünk térfelén zajlott le a 13 perc, de sajnos a kapkodás és afejben nem felkészültség miatt nem tudtunk gólt szerezni. Pontatlanság,kapkodás jellemezte játékunkat. 0-0. Második mérkõzésünket 1óra pihenõ után a Nagymegyer játékosaival játszottuk. Kezdõ sípszó után letámadtuk ellenfelünk és igyekeztünk a kapujuk elõtt labdát szerezni. Ellenfelünk, játékunk hatására elõrerúgott labdákkalszeretett volna mögénk kerülni, de védelmünk a kapusunk irányításávalhibátlanul akadályozta ezt meg és a megszerzett labdákkal építhettük atámadásainkat. Rengeteg helyzetet dolgozunk ki, de mérkõzés 10. percében meglett a türelmes és gólra törõ játékunkeredménye, amikor is Zsomesz ugrott ki a védõk közöttés 1v1be vitte a kapusra a labdát és hibátlanul fejezte be.1-0. Gól után semálltak meg a fiúk, ugyan úgy játszunk tovább, de a végeredmény maradt 1-0.Csoportunk harmadik mérkõzését a Dunaszerdahely U10 es csapata ellen játszottuk. Mérkõzés csoportdöntõnek számított, mivel a gyõztes elsõként jut tovább. Ellenfelünket ismertük, mivel elõzõ héten általuk rendezett tornán szerepeltünk. Mérkõzés elején folytattuk ahol abbahagytuk, támadtunk és birtokoltuk a labdát,de sajnos nem tudtuk megtörni az ellenfelünk védelmét. DAC csapata többveszélyes kontrát is vezetett, de Medve magabiztosan hárította ezeket a védelemsegítségével. Mérkõzés 5.percében sajnos ez megtört DAC vezetéshez jutott 0-1. Játékunk nem változott,ugyan úgy gyors passzokkal, kényszerítõkkelépítettük támadásainkat. Vége elõtt 40másodperccel úgy nézett ki 0-1-el ér véget a mérkõzés ,amikor Zsomeszt az ellenfelünk kapujától 12 méterre szabálytalanul állítottakmeg. Sértett játékos felpattantés gyorsan elvégezte a szabadrúgást, amivel Domi került ziccerbe, de ajátékvezetõ visszafújta, az idõ ment…Bal oldalról rúghattuk újra aszabadrúgást. Sértett játékosunk állt oda és gondolkodás nélkül,háríthatatlanul a léc alá rúgta a labdát. 1-1. Ellenfelünk következettközépkezdéssel, amire szintén letámadtunk és elõrerúgásrakényszerítettük a DAC játékosát. Mérkõzésbõl már csak 10 másodperc volt amikor megszereztük az elõrerúgott labdát és egy mélységi passz után Levi került bal oldalrólziccerbe,amit a kirohanó kapus mellett higgadtan jobb külsõvelelgurított és ezzel 2-1 el beállította a mérkõzésvégeredményét. Nagyon sportszerû játékot láttak a nézõk ebben a 13 percben. Mérkõzés után ajó volt hallani és látni, hogy mindkét csapat játékosai egymástdicsérték a lelátón. Csoportelsõként továbbjutva következett a B csoportmásodik helyezette elleni mérkõzés a döntõbe jutás(MTE). Elõzõ játunk és sikerünk nagy lendületet adott a csapatnak, ígymagabiztosan kezdtük a játékot. Birtokoltuk a labdát, türelmesenjárattuk, de ezen a mérkõzésen, saját térfelünkön történt. Igyekeztünk szélen felpasszoltlabdákkal ellenfelünk mögé kerülni, ami részben sikerült is, bátor cselek után,de sajnos gólt nem tudtunk szerezni. Egy eladott labdát az MTE játékosai kihasználtak és0-1re változtatták ez eredményt. Mérkõzés képenem változott, mivel hamar egyenlíteni is tudtunk Zsomesz góljával. Kiegyenlítõdõ mérkõzés folytatódott ahol elkezdtük. Mindkét csapat dolgozta kihelyzeteit, de ezennel átvettük a vezetést újabb Zsomesz góllal. Vége elõtt 2 perccel az ellenfelünk egyenlíteni tudott, így következtek abüntetõk. Itt egy újabb pozitív dolog ért a jó játék után, miden játékosszeretett volna büntetõt rúgni, nem pedig izgulás félelem volt. Három játékos kezdte a sorrendet.(Levi,Zsomesz,Nagy). Elsõ bûntetõt Medve ragyogóan hárított szemmel, amire Levi esélyt sem adva akapusnak válaszolt…itt az elõny. Következett a MTE játékosa, aki ezennelbevette a kapunkat 1-1. Zsomesz következett, de mielõtt oda állt elfelejtett nekünk szólni, hogy Nagyra hagyja adöntést és izgalmassá teszi a végét, mivel felsõlécrerúgta a labdát a kapus hátáról pedig kipattant (okosan akarta, magasan lécalá). MTE játékosának büntetõjét ezennel Medve kézzel hárította. Következetta döntõ pillanat,amit Nagy higgadtan 9 év alatt összegyûjtötterejével berúgott. Döntõben a Gyirmót U10. Döntõt az ETOU10es csapatta ellen játszottuk. Sajnos hamar vezetéshez jutott az ETO, amikoris a kapusunk hárított, de a felpattant labda a kezérõl bepattant. Nem adtuk fel a mérkõzéstigyekeztünk gólokat szerezni higgadt játékkal, de sajnos ellenfelünk szerzettnagyobb elõnyt. 3-0nál Dominik ugrott ki Simi passza után baloldalon ésváltoztatta az eredményt 3-1 re. Gólunk az ETO válaszolt még és alakul ki a 6-1eredmény.Nagyon jó teljesítményt nyújtott egész torna alatt Kelemen Dominik(Szabó AttilaU9 játékosa), Gratulálok.

Tornánelért helyezés: 2.

Tornajátékosa: Mészáros Zsombor (Zsomesz) Gyirmót U10

Azértékelésemet a tornáról a Dunaszerdahelyi játékosok megtették, mivel 2 mérkõzés után is odajöttek hozzánk és megdicsértek bennünket, hogy nagyonjól és szépen játszottunk. Nagyon gratulálok minden játékosnak szépteljesítmény volt a mai játék! Köszönöm Kopp Andrásnak is, hogy kijött atornára és segítette, tanácsokkal látta el a kapusunkat!

Komáritorna:

Keret:Pausits Márton(Kobra), Makra Márk(Makk), Barta Ákos(Mákos), CsaplárMilán(Milu), Dobos Ádám(Szöcske), Németh Bálint(Teve), Martinák Máték(Sárkány)

CsaplárIstván (szülõ, edzõ): Tornán nyújtott játékunk jó volt, láthatóak voltak az edzésentanultak, igyekeztünk játszani, amit tudnunk, de sajnos több helyzetnél semállt mellénk a szerencse. Ellenfeleink kihasználták helyzeteinket.

Tornánelért helyezés: 7.

Vasárnap

Kere:Pausits Márton (Kobra), Csaplár Milán(Milu), Nagy Ádám(Nagy), LakiLevente(Levi), Parcsami Mózer Márton(Nyúl) Simon Olivér(Simi), DobosÁdám(Szöcske), Mészáros Zsombor(Zsomesz)

Vasárnapsem ért véget a foci, mivel reggel Pápára utaztunk Bozsik tornára, ahol nagyonjó mérkõzéseket játszottunk egy jó környezetben megrendezettsportcsarnokban. Összességébenelégedett vagyok minden játékossal, mert a fáradtság ellenére iscsapategységben játszottuk végig és törekedtünk arra, amit mi képviselünk,tanulunk. Több játékos is jó teljesítményt nyújtott, de a mai tornán OklevélbenNagy Ádám részesült.

Vasárnapifoci nem ért véget, torna után a játékosokkal felnõtt csapatunk mérkõzésére látogattunk ki és szurkoltuk végig a 90.percet. Szurkolásunkatés a hétvégét boldogan zártuk a felnõtt csapat4-0 gyõzelme után!

Hajrá Gyirmót!

U13-as Felkészülési mérkõzés
2019.02.02 Gyirmót
Gyirmót SE Gyõr U13 – DAC (Dunaszerdahely) U13

3-9 (1-7)
Gólszerzõ: Berki Attila (2), Gyurasits Ákos.
Kiemelkedõ teljesítményt nyújtott mindkét félidõben: Berki Attila, Kümmel Benedek

Gyirmót SE Gyõr U13: Gerencsér D. (Tréger P.. 35.) – Jáger G.(Oláh Zs. 35.), Virág Z., Ács B., Kiss M.(Szabó Á. 35.) – Földes D. Sz., Szirtes O. (Winkler A. 35.), Kümmel B. – Farkas P., Berki A., Gyurasits Á.
Orosz Márk: Ahogy Ránézünk az eredményre is azt látjuk, hogy az elsõ félidõ nagyon rosszul sikeredett. A félidõben átbeszéltük a problémákat és hogy min kell változtatni. Úgy gondolom ez sikerült és ennek az eredménye, hogy a második félidõben sikerült egy 2-2-es eredményt elérnünk a DAC ellen. Taktikailag amit szerettem volna látni a második félidõben teljesen megvalósult. A második félidõért csak gratulálni tudok a srácoknak! Tanulnunk kell belõle, hogy akárki ellen tudunk jó meccset játszani, de ahhoz az elejétõl fogva teljes hõfokon égve kell a pályára lépnünk és a mérkõzés elejétõl a végéig koncentráltan játszanunk.
Felkészülési mérkõzés U17 Dunaszerdahely
FC DAC-GYIRMÓT SE U17 3-0 (1-0)
Gyirmót SE Gyõr U17: Iváncsics (Germán 70) – Czafik (Szõke 55), Szabó, Gergely, Babayigit (Vékássy 46) – Fördõs (Csemez 70), Ominger (Kiss 70) – Ferenczi (Siska 60), Orbán, Varga (Dán 60) – Gál (Cserniczki 60)
Nagy Attila: Jó Iramú, változatos mérkõzést játszottunk egy szervezett csapat otthonában! Sok helyzetet sikerült kidolgozni,de sajnos a végjátékunk most még pontatlan volt!! Öröm volt látni az edzésen gyakoroltakat és hogy egyenrangú ellenfelek voltunk egy akadémiai csapat otthonában!