A válogatottunk EB selejtezős mérkőzései miatt szünetelt a bajnoki küzdelemsorozat, de nem túlzás kijelenteni, hogy minket, futballbarátokat (… még talán másokat is!) igencsak elkényeztetett eredményeivel a Marco Rossi által irányított nemzeti tizenegy. Az immár magyar állampolgársággal is rendelkező olasz mester Baróti Lajos (117), Sebes Gusztáv (69) és Mészöly Kálmán (61) után a negyedik a maga 59 mérkőzésével (29 győzelem, 14 döntetlen, 16 vereség), amit a nemzeti csapat kispadján töltött. Sokszor elhangzott már az elmúlt napokban, de nem lehet elégszer említeni, hogy ezzel összesen ötödik (1964, 1972, 2016, 2020 (-21), 2024), sorozatban pedig harmadik alkalommal jutottunk ki az európai kontinensviadalra. Nagy fegyvertény továbbá, hogy 1976 után zárt veretlenül egy naptári évet a Magyar Válogatott, amely 12. az egész világra kiterjedő listán, amin csak Algéria (19) és Kolumbia (16) előzi meg, így a G csoportból csoportelsőként végezve, egyenes ágon kijutva, s így a második kalapba kerülve várhatja a december 2-ai hamburgi sorsolást, s ami után készülhet a 2024 június 14-én induló Európa-bajnokságra.

A Tamási Zsolt szakmai igazgató által trenírozott kirakatcsapatunk a bajnoki szünet előtt Medgyes Zoltán, bő félórai játék után szerzett góljával Tiszakécskéről hozta el a bajnoki pontokat, ami után szakemberünk így értékelt: – Tisztában voltunk vele, hogy csalóka a táblázat, hiszen a nyári erősítéseknek is köszönhetően Tiszakécskén jó keretet sikerült összehozni, de az eredmény nem úgy alakul, ahogyan szeretnék. Nehéz mérkőzésre számítottunk, és ez be is igazolódott. Az első félidőben jól játszottunk, szép gólt szereztünk, de ismét hiányérzetem van a kimaradt helyzetek miatt. Stabilizáltuk a csapatot a második félidőben és nagy küzdelemmel, jó mentalitással hoztuk le a meccset, amivel elértük kitűzött célunkat, a három pont megszerzését.

Ismerős arcok taktikai csatája

Visszatérve szűkebb hazánkba, természetesen a Gyirmóti Sportcentrumban ez idő alatt sem szünetelt az élet, első és második csapatunk gőzerővel folytatta a munkát, mi több, Ördög József NBIII-as tanítványai egy gólokban gazdag bajnoki meccsen 7-4-re legyőzték a Balatonfüred együttesét, s így a középmezőny első felében az 5. helyről várhatják a folytatást.

Első csapatunknál is volt idő rendezni  a sorokat, ami után hétvégén ismét fontos találkozó vár a fiúkra, ugyanis hazánk egyik legismertebb labdarúgó csapata, az 1909-ben Kispest AC néven megalapított Budapest Honvéd látogat az ALCUFER Stadionba. A piros-feketékkel vívandó mérkőzés pikantériája továbbá, hogy csapataikkal vasárnap az a két egymással baráti viszonyt ápoló szakember meccsel egymással, akik korábban évekig egy szekeret húzva a Gyirmót sikereiért dolgoztak. Hazai oldalon ugyanis továbbra is Tamási Zsolt ül a kispadon, míg a vendégeknél a karmesteri pálcát az a Csertői Aurél kapta, aki korábban négy évig volt vezetőedző szakmai igazgatónk mellett. Az aktív labdarúgóként 11-szeres válogatott 58 éves szakember korábban edzőként bizonyított már a Pápa, az ETO, a Siófok, a Fehérvár, a Sopron, a Haladás, a Kecskemét, majd a Paks kispadján egyaránt, míg nálunk 2019-2023 között irányította a szakmai munkát.

Csertői Aurél több mint húsz éve edzősködik, 375 NB I-es és 124 NB II-es találkozón ült eddig a kispadon. A Fehérvárral Magyar Kupát nyert, és harmadik lett a bajnokságban, majd a Haladással is bronzérmet szerzett, a Paksot kétszer az ötödik helyig vezette, míg a Gyirmótot feljuttatta az NB I-be, 2009-ben Sebes Gusztáv díjat nyert, a 2017/2018-es szezon végén pedig az MLSZ Rangadó díjátadó gáláján az év első osztályú edzőjének választották. Pakson és Gyirmóton összesen közel tíz évet töltött el, tőlünk nyáron távozott. A korábbi vezetőedző Primezits Mátét megbízott edzőként a Győrben szintén jól ismert Djordje Kamber váltotta, majd Csertői Aurél 2023 november 9-től irányítja a piros-feketék szakmai munkáját.

– Tudom, hogy ez egy kemény feladat, de nincs nyafogás, most ezt a szituációt kell megoldani – idézte a kispesti klub honlapja kinevezésekor az 58 éves szakembert, aki játékosként már segítette korábban az egyesületet. Elsőként remélem, hogy az évből hátralevő négy meccsből kihozzuk a maximumot, ami megelégedéssel tölt el minket, a klubot, a szurkolókat. Próbáljuk még egységesebbé tenni a csapatot, mindenáron az eredményességre kell helyezni a hangsúlyt, hogy legyen egy biztos kiindulópont a téli felkészülésre.

A vezetőedző debütálása jól sikerült a fővárosiak kispadján, hiszen három nappal kinevezése után hazai környezetben Bobál Gergely góljával legyőzték az Ajka együttesét.

A piros feketék október 9-én hazai környezetben győzték le a sereghajtó MTE-t (3-1), majd két hét múlva gól nélkül osztoztak a pontokon Baranyában a PMFC-vel (0-0), utána azonban október 29-én a Kazincbarcika elhozta a pontokat a fővárosból (0-1), majd november 2-án a Paks 2-2 után büntetőkkel búcsúztatta a MOL Magyar Kupa küzdelmeitől (2-3). Ezt követően 2023 november 6-án meglepően sima vereséget szenvedtek a Vasas otthonában (3-0, végül 2023 november 12-én már az új edző új seprűjével otthon besöpörték a pontokat az Ajkát legyőzve (1-0).

Mi ugyanebben az időszakban 2023 október 10-én egy remek második félidőnek köszönhetően tudtunk nyerni a BVSC otthonában (0-3), majd 2023 október 22-én egy kiélezett meccs, hosszabbításban esett találatával itthon győztük le a Csákvárt (2-1), utána 2023 október 29-én azonban, negyedóra elteltével megszerzett kettőgólos előnyünk után veszítettünk pontokat Kozármislenyben (2-2). A november 1-i MOL Magyar kupában a találkozó záró szakaszában maradtunk alul a Vasas otthonában, majd 2023 november 5-én itthon, szintén 2-0-ás vezetésünk után egy remek második játékrészt produkálva vitte el a pontokat a Nyíregyháza (2-4), végül 2023 november 12-én egy rendkívül taktikus mérkőzésen mi tudtunk pontokkal hazatérni Tiszakécskéről (0-1).

A Budapest Honvéd 15 forduló után 5 győzelemmel, 4 döntetlennel és 6 vereséggel, valamint 16-18-as gólkülönbséggel és az így kiérdemelt 19 ponttal a 10. helyen tanyázik, míg mi 5-6-4-es mérkőzés-, és 21-20-as gólmutatóval, 21 ponttal a 7. pozícióból várhatjuk a két csapat egymás elleni Marcal-parti rangadójának kezdő sípszavát. A helyezések és a pontok közelségének ismeretében is fontos lenne a hazai győzelem, hiszen ezzel ismét feljebb léphetnénk a tabellán, növelve előnyünket üldözőinkkel szemben.

Tamási Zsolt is tisztában van vele, hogy nehéz feladat vár a csapatára, de bízik a hazai sikerben: – A megszokott ritmusban folytattuk a munkát a bajnoki szünetben, annyi különbséggel, hogy hétvégén hosszabb pihenőt kaptak játékosaink, illetve a keret egyik része az NBIII-as mérkőzésen vett részt. Jó teljesítményt nyújtottak egy látványos mérkőzésen a Balatonfüred ellen, örültem, hogy mindenki motiváltan játszott. Nagyon remélem, hogy Erdei Milán a jövőben is tudja tartani gólerős formáját. Bizonyosan jól ismeri játékosainkat Csertői Aurél, hiszen sokat dolgozott velük, valóban ezért is lesz nehéz a találkozónk. Nyilvánvalóan tudjuk, hogy egy sikeres edzőről beszélünk, akinek ismerjük a filozófiáját a labdarúgásról. Frissítettük csapatunkat, de tisztában vannak a srácok a céljainkkal, a hazai találkozónkat szeretnénk mindenekelőtt megnyerni, nem lesz könnyű, de az NBII-ben egyik sem az. A fővárosiaknál a tehetséges fiatalok mellett öt-hat rutinos futballista is szerepel a keretben, akik ráadásul komoly élvonalbeli rutinnal is rendelkeznek.

2023. 04.24 (vasárnap) 19:30 | Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion | Gyirmót FC Győr – Budapest Honvéd 1-1 (1-1) | OTP Bank Liga 29. forduló | ÖSSZEFOGLALÓ

Az egymás elleni mérleget tekintve, az utóbbi öt mérkőzést figyelembe véve fővárosi ellenfelünk felé billen a mérleg nyelve, ugyanis a 2016 december 3-án lejátszott gyirmóti találkozón meggyőző fölénnyel nyertek (0-4), majd 2017 április 29-én egy góllal bizonyultak jobbnak a Bozsik Stadionban (1-0) az OTP Bank Liga küzdelmeiben. Ezek után néhány év múlva 2021 szeptember 25-én ismét itthon szenvedtünk vereséget tőlük (2-4), majd javítva az ez irányú statisztikát 2022 január 29-én, ugyancsak élvonalbeli bajnokin tudtunk nyerni a fővárosban (0-1), végül pedig 2022 április 24-én hazai környezetben osztoztunk a bajnoki pontokon (1-1).

2023. 01.29 (szombat) 19:30 | Budapest, Bozsik Aréna| Budapest Honvéd – Gyirmót FC Győr 0-1 (0-0) | OTP Bank Liga 18. forduló | ÖSSZEFOGLALÓ

A Merkantil Bank liga másodosztályú küzdelemsorozata 16. fordulójának mérkőzése, a Gyirmót FC Győr – Budapest Honvéd találkozó 2023 november 26-án vasárnap kora délután, 13.00.-kor kezdődik a Gyirmóti Sportcentrum centerpályáján az ALCUFER Stadionban, de azok sem maradnak le az összecsapásról, akik esetleg nem tudják a helyszínen nézni, hiszen annak eseményeit, jeleneteit az Oxygen Media felvételének köszönhetően a www.gyirmotfc.hu oldalon található linkre kattintva élőben, később a YouTube-on keresztül felvételről, valamint honlapunkon olvasható állandó szöveges tudósításunkon követhetik.

2021. 09.25 (szombat) 17:00 | Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion | Gyirmót FC Győr – Budapest Honvéd 2-4 (1-3) | OTP Bank Liga 7. forduló | ÖSSZEFOGLALÓ