NB II: Magabiztos gyõzelem
2011-05-08 08:18:39

A sereghajtó Kaposvölgye kék mezben lépett pályára, a mieink fehérben. Jól kezdett a kispesti tartalékcsapat, a második percben még sikerült menteni a vendégeknek Kovács Ádám elõl, de a nyolcadikban már megszerezte elsõ kispesti gólját a Belgiumból hazatért támadó. Ekkor Vernes indította a kezdõkörbõl a védõk közül jó ütemben kilépõ Kovácsot, aki a kifutó Héger fölött húsz méterrõl a kapuba emelt!1-0. A korai vezetõ gól után kissé megnyugodott a csapat; a huszonkilencedik percben egy szabadrúgást követõ fejest kellett
 Czuczinak a bal alsóból kitornázni. Két perc múlva Vernes beadását Kovács fejelte a kapuba, de a katari játékvezetõ les miatt érvénytelenítette a találatot. A harmincnegyedik percben nagy helyzetet hagyott ki a vendég csapat, egy szabadrúgás után Mile közelrõl fejelt mellé. Egy Nagy Armand, majd Baráth lehetõség után egyenlített a Kaposvölgye. A negyvennegyedik percben Sadjo hozta
 nehéz helyzetbe Baráthot, akit szerelt is Oszvári, majd rávezette Czuczira a labdát, ezt még hárította a kapus, de a kipattanót Surányi közelrõl a hálóba rúgta. 1-1.
 Az ötvenkettedik percben Czár Richárd futotta le a Kaposvölgye jobb oldalát, Kovácshoz passzolt, aki az alapvonalról tette vissza a labdát; az érkezõ Vernes tíz méterrõl a bal alsóba belsõzött! 2-1. Egy Czár szabadrúgás, majd Haruna fejes után, Czárt tüntették el szabálytalanul a tizenhatoson belül, a büntetõ elmaradt. A hetvenötödik percben Nagy Armand jobbról adott be Kovácsnak, aki átfejelte a labdát a hosszúba, kintrõl is úgy tûnt, hogy a gólvonal mögül emelték ki a vendégek a labdát, de hiába reklamált a támadó, nem adták meg a gólt. Egy szabadrúgás variáció után Haruna középrõl nem találta el a kaput;
 majd Azevedo passzával Baráth sprintelte végig a pályát, középre tett labdáját Vernes rúgta közelrõl kapura, de Héger óriási védéssel hárított. A kilencvenkettedik percben Czár hosszú indításával Haruna került ziccerbe, majd tizenhatról a jobb alsóba helyezett. 3-1. Magabiztos gyõzelmet aratott a Honvéd-MFA!

Lõrincz Emil: – Ha megtanulunk nyugodtabban dönteni bizonyos szituációkban, akkor sokkal simábban nyerjük meg ezeket a meccseket.

Tisza Kálmán: – Nagyobb különbségû gyõzelmet is arathattunk volna, de így is örülünk a három pontnak! Az elsõ félidõben pontatlanok voltunk, a második gól döntõnek bizonyult. Az egész meccset uraltuk.

2011.05.07. 17:30
 Ness Hungary NB II Nyugat, 25. forduló
 Bp. Honvéd-MFA – Kaposvölgye VSC 3-1 (1-1)
 Gólok: Kovács Ádám, Vernes, Haruna, illetve Surányi.
 Bozsik-stadion, mûfüves, 100 nézõ

Bp. Honvéd-MFA: Czuczi Márton- Kincses Péter, Baráth Botond, Remes Sebastian, Sadjo Haman (Haruna Jammeh 54′) – Lengyel Gyula, Tisza Kálmán, Nagy Armand, Czár Richárd -Kovács Ádám (Azevedo Dyjan 83′), Vernes Richárd (Varga Péter 90′).
Edzõ: Lõrincz Emil

Kaposvölgye: Héger Ádám – Székesi Ádám, Kovács Imre, Szilasi Milán, Királyvári András – Fekete Ádám (Szakács György 77′), Duba Balázs – Andrejcsik Ádám, Mile Balázs, Oszvári Tamás(Burai Attila 46′) – Surányi Gábor(Sowunmi Attila 70′).
Vezetõedzõ: Nagy Tibor.

(honvedfc.hu)

______________________________________

Saját hibáinknak köszönhetõ a vereség (FRISSÍTVE!)
2011. május 07. 22:15:24

BP. HONVÉD-MFA- FOCI24.COM-KVSC 3-1 (1-1)

Bozsik-stadion, 200 nézõ. Vezette: al-Kuvari (katari) (Berettyán, al-Marri – katari)

Honvéd II: Czuczi – Kincses P., Remes, Baráth, Sadjo (Haruna, 54.) – Lengyel Gy., Nagy A., Tisza K., Czár – Vernes (Varga P., 90.), Kovács Á. (Azevedo, 84.) Edzõ: Lõrincz Emil
Foci24.com-KVSC: Héger – Székesi, Kovács I., Szilasi, Királyvári – Andrejcsik, Fekete Á. (Szakács, 79.), Duba, Mile, Oszvári (Burai, a szünetben) – Surányi (Sowunmi A., 72.) Vezetõedzõ: Nagy Tibor

Gólszerzõ: Kovács Á. a 8., Vernes az 53., Haruna a 91., ill. Surányi a 44. percben.

Nem kezdõdött jól számunkra a kiesési rangadó, hiszen korán vezetést szerzett a Honvéd. A 8. percben a hazaiaktól Vernes indította a kezdõkörbõl a leshatáron a védõk közül jó ütemben kilépõ Kovácsot, aki a kifutó Héger Ádám fölött húsz méterrõl a kapuba emelt. Az elsõ félidõben mindkét csapatnak voltak lehetõségei, a Honvéd növelhette volna elõnyét, amikor egy beadást a kapunak háttal álló játékos Héger fölött a kapuba csúsztatott, ám a játékvezetõ les miatt érvénytelenítette a találatot. A mieink részérõl Mile veszélyeztetett kétszer is fejjel, ám egyik fejes a kapus kezében halt el, a másik pedig néhány centivel a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A játékrész hajrájában viszont sikerült egyenlítenünk, a 44. percben Oszvári cselezett az ellenfél 16-osánál, majd jó ütemben Surányihoz passzolt, aki egy átvétel után a kapuba lõtte a labdát! Egy-egyes döntetlennel mentek pihenõre a csapatok.

Balszerencsés szám volt a 8-0-as, hiszen a második félidõ 8. percében is gólt kaptunk. Czár Richárd futotta le védelmünk jobb oldalát, Kovácshoz passzolt, aki az alapvonalról tette vissza a labdát és az érkezõ Vernes tíz méterrõl a bal alsóba belsõzött. Sajnos ezután már nem tudtunk újítani, a Honvéd irányította végig a játékot. A 75. percben Nagy Armand jobbról adott be Kovácsnak, aki a hosszú sarokba fejelt volna, de védõnk a gólvonalról emelte ki a labdát. A hazaiak gólt reklamáltak, de a bíró nem látta bent a labdát. A 92. percben mégis jött a kegyelemdöfés, Czár hosszú indításával Haruna került ziccerbe, majd tizenhatról a jobb alsóba helyezett. Összességében két gyengén futballozó csapat meccsét láthattuk, ahol a Honvéd II jobban akarta a gyõzelmet és többet is tett érte. Csapatunknál ezen a hétvégén a magyar futball minden “pikantériája” fellelhetõ volt és a hibáinknak köszönhetõ a vereség.

Lõrincz Emil: – Ha higgadtabban játszunk, akkor több góllal is gyõzhettünk volna.
Nagy Tibor: – A komplett védelmünk hiányzott. A labdarúgáshoz mentálisan felkészült emberek kellenek, de néhány játékosom szórakozni jár ide.