Továbbra is veretlen a Vidi II

Harmadik idegenbeli mérkõzésén harmadik döntetlenét szerezte meg Hartyáni Gábor csapata és hármas holtversenyben áll a tabella élén.

Hartyáni Gábor csapata ezúttal is kapott egy kis NB I-es segítséget, hiszen a Videoton FC keretébõl Szolnoki, Margitics, Djordjics és Lencse is a “kis Vidiben” szerepelt vasárnap délután. Az ellenfél az a Budapest Honvéd II volt, akik a hazai mérkõzéseiket mûfüvön szokták játszani, és bizony kérdéses volt a találkozó elõtt, ez vajon mekkora hátrányt is jelent csapatunk számára.

Nos, mint kiderült, a játékosok megfelelõen alkalmazkodtak a szokatlan játéktérhez. Az elsõ félidõ vége elõtt emberelõnybe kerültünk és ezt viszonylag gyorsan gólra is váltottuk a második félidõ elején. Móri 14 méterrõl szerezte meg a vezetést. Sajnos azonban ezen a délutánon a Vidi II gyengébben játszott, mint például legutóbb a Pécs ellen. A 70. percben sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak. Látványos, ollózós gólt szerzett  csereként beállt Mustapha, azonban a mozdulat szabálytalannak tûnt, ugyanis lábbal veszélyeztette egyik védõnket, aki megpróbálta elfejelni a “zsugát”. A játékvezetõ azonban érvényesítette az amúgy tényleg tetszetõs gólt.

A mérkõzés vége elõtt 9 fõre olvadtak a hazaiak, de sajnos nem sikerült megszereznünk a gyõztes gólt, így azért, bár továbbra is veretlen a bajnokságban a Vidi II, de azért kis hiányérzet maradt a játékosokban és vezetõkben a döntetlent követõen.

(vidi.hu)

___________________________________

NB II: Nagyot küzdöttek!
2010-09-12 20:01:49

Emberhátrányban is közelebb volt a gyõzelemhez a Honvéd II.

Bp. Honvéd II – Videoton-Puskás Akadémia 1-1 (0-0)

A “gyõztes csapaton ne változtass” elvhez hûen Gabala Krisztián szinte ugyanazt a tizenegyet küldte ki
a mûfûre,mint két hete a Kozármisleny ellen. Két poszton kellett változtatni, Bojtor most nem játszott vissza,
Vernes pedig lágyéksérülés miatt maradt ki, helyettük Sós és Tisza kerültek a kezdõbe. Néhány szót érdemes szólni
a közönségrõl is; mivel két akadémia csapott össze, szó szerint hemzsegett a lelátó a szakmabeliektõl. Az U19-es
válogatott vezetõségén kívûl, magyar és külföldi játékosmegfigyelõk is voltak a Bozsik stadionban,
képviseltette magát például az olasz Parma és Bologna is. És a nézõk között találhattuk Massimo Moralest is.

Bp. Honvéd II: Kunsági Roland-Varga Péter,Remes Sebastian,Baráth Botond,Tavars Gary-
Nagy Armand(Diallo Moustafa 57.p)-Sós Márkó(Azevedo Dyjan 68.p),Hidi Patrik,Tisza Kálmán,
Czár Richárd (Nagy Gergõ 88.)-Bajner Bálint Vezetõedzõ: Gabala Krisztián

Videoton II: Somodi Bence- Margitics Andor, Papizsanszkij Artúr (Rása Gergõ 75.p), Fejes András, Présinger Ádám-
Szolnoki Roland,Djordjic Bojan-Gyurcsó Ádám(Babos Barnabás 55.p),Kis Róbert (Olasz Dénes 55.p),Móri Tamás
-Lencse László Vezetõedzõ: Hartyáni Gábor

A mérkõzés elsõ kapura lövése a hetedik percben történt, ekkor Kis Róbert passza után Lencse eresztett meg egy lapos
lövést jobbról,Kunságinak ez nem okozott gondot. A csapatok megszervezték védekezésüket, nem rontottak egymásnak,
betömörültek a kapuk elõtt. Ennek tudható be, hogy az elsõ félidõben inkább távoli kísérleteket lehetett feljegyezni.
A tizenhatodik percben Czár Richárdtól kapott labdát Tisza, akinek tizennyolc méterrõl leadott középre tartó lövését védte
Somodi. Két perc múlva Bajner jutott el lövésig, a jobbról, éles szögbõl érkezõ bomba nem sokkal kerülte el a fehérvári
kaput. A huszonnyolcadik percben szépen hozta fel a labdát a Honvéd II, a hazai akciót Papizsanszkij állította meg, de
belebombázta a labdát Bajnerbe, ami Tisza elé pattant, a szorgos védekezõ középpályás lövése mellé szállt.
A harminckettedik percben Lencse tette vissza a labdát Djordjicsnak, (aki korábban Svédországban bajnok volt) a szerb
játékos lapos rúgását védte Kunsági. A harminchetedik percben Gyurcsó lövésébe Remes önfeláldozóan ugrott bele,
fontos mentés volt! A negyvenedik percben megfogyatkozott a Honvéd II, Bajner szólalkozott össze egy felugrás után az
egyik vendégjátékossal, meglepetésre Berke leküldte a pályáról.

A kiállítás után Sós ment elõre centerbe. Az ötvenedik percben óriási gólszerzési lehetõséget hagyott ki a Honvéd, Czár
jobb oldali szabadrúgása üresen találta a hosszún érkezõ Vargát, aki nem jó ütemben nyúlt a labdáért, így kimaradt a
lehetõség. Hat perc múlva megszerezte a vezetést a Videoton, Margitics tette be jobbról a labdát, ami elment a védõink
mellett, Móri pedig jobbal tíz méterrõl a bal alsóba rúgott. 0:1. Néhány perc múlva, Sós jobbról, távolról végzett el egy
szabadrúgást, ami alig ment fölé. A hátrányban lévõ Honvéd a csereként beállt Diallo és Azevedo vezérletével egyre
tetszetõsebb futballt mutatott be. A hatvanegyedik percben Diallo lefordult az emberérõl,Sóshoz passzolt, aki Hidi elé
tette a labdát, a kispesti középpályás sajnos csak a kapufát találta el tíz méterrõl. A hatvankilencedik percben Azevedo
nagyszerûen ment el a jobboldalon, a középre ívelt labdáját Diallo tizenegy méterrõl, háttala kapunak, a kapu bal oldalába
ollózta! A fehárvári védõ Babos veszélyes játékot reklamált,de Berke megadta a parádés gólt. 1:1.A hetvenhetedik percben
Gabala Krisztiánt felküldte a lelátóra a játékvezetõ. A nyolcvannegyedik percben Tiszának is el kellett hagyni a pályát
egy taktikai szabálytalanság után, kettõs emberhátrányba került a csapat. Három perc múlva Lencse ugratta ki Mórit,
Baráth és Kunsági nagy nehezen tisztáztak, az ellenfél büntetõt reklamált, de az elmaradt. Még egy Diallo nyesés maradt a
végére, de az fölé szállt.
A Honvéd II az elsõ pontosztozkodását játszotta le a bajnokságban,aminek értékét növeli,hogy mindezt kilenc emberrel
érte el. Guinea legtehetségesebb utánpótlás játékosának tartott Diallo góllal mutatkozott be.
Folytatás szombaton Gyõrben, a Gyirmót ellen.

Gabala Krisztián: Élvezetes és látványos mérkõzés kerekedett ki a végére! Rászolgáltunk az egy pontra, de ha tizenegyen
maradunk a pályán, szerintem gyõzünk. A csapat védekezése továbbra is kitünõ!