Játékvezető: Jakab Árpád (Kiss Balázs, Tóth Csaba János)

Gyirmót: Kecskés – Somogyi Á., Tóth D., Lányi, Helembai – Lázár, Farkas B. (Gönye 81) – Ominger, Szűcs (Németh 81), Kicsun (Süveges 64) – Erdei M. (Reizer B. 93)

Vezetőedző: Ördög József

Dorog: Tulipán – Selmeci (Forgó G. 59), Berkó, Ferkó, Papp M. – Lénárt – Tóth L. (Ferkó M. 75), Harmat, Nagyházi (Hoszpodár 64), Barna (Balla sz.) – Vígh Á.

Vezetőedző: Bekő Balázs

Gólszerző: Ominger B. (1-0) a  33. percben, Kicsun J. (2-0) a 36. percben illerve, Tomás Lénárt (2-1) a 74. percben

33. perc: Erdei buktatásáért megítélt 22 méteres jobb oldali szabadrúgásból Ominger Bence ballal mesterien lőtt a bal felső sarokba (1-0).

35. perc: A középen felzárkózó Nagyházi Dávid 24 méterről jobbal nagy erővel lőtt, a labda a lécről vágódott vissza a mezőnybe.

36. perc: Lázár Patrik mesteri keresztlabdája után Jevhenyíj Kicsun remek cselekkel alakított ki magának helyzetet a bal oldalon, majd 8 méterről jobbal laposan a kimozduló Tulipán mellett a kapu jobb oldalába lőtt (2-0).

74. perc: Balla bal oldali szöglete után Lénárt 3 méterről a kapu közepébe lőtt (2-1)

Az NBIII Észak-nyugati csoportjának bajnoki rajtján Balatonfüreden vereséget szenvedett (1-0) második csapatunk, szerencsére azonban utána jó irányba indult az a bizonyos szekér, hiszen hazai pályán egy gól gazdag meccsen sikerült legyőzni a Puskás Akadémia II együttesét (5-2), majd a nagy múltú fővárosi III Kerületi TVE otthonából hoztak el a fiúk egy pontot (2-2), végül az legutóbbi játéknapon Bicskéről térhettek haza sikerrel (0-2).

Mindezek után az ötödik fordulóban azt a Dorogi FC-t láttuk vendégül a Gyirmóti Sportcentrumban, ami eddig Zalaegerszegről tudta elhozni a pontokat (1-2), utána otthon győzte le a Budaörs gárdáját (2-0), majd Balatonfüreden (1-1) és a Puskás Akadémia II együttesét fogadva (1-1) játszott döntetlent.

A két csapat között mindössze egyetlen pont a különbség a vendégek javára, akik 8 egységgel (gk: 6-3) a dobogósok mögötti 4., míg mi 7-el (gk: 9-5) a tabella 5. helyréről várhattuk a rangadó kezdő sípszavát.

Ominger Bence nyitotta a helyzetek sorát, amikor zavartalanul lépett ki középen, de a labdaátvételbe hiba csúszott, így a védők menteni tudtak. Tíz perc elteltével ugyanő remek asszisztot tálalt a középen felfutó Erdei Milán elé, de a labda érintetlenül cm-ekkel elkerülte a jobb felső sarkot. Félórai játék után látványos Kicsun – Helembai összjáték végén utóbbi cm-ekkel lőtt a bal alsó sarok mellé. Bő félórai játék után góllá érett a hazaiak fölénye, amikor Ominger Bence villantotta meg remek rúgótechnikáját, majd néhány perc múlva Nagyházi Dávid felső léce után a kipattanót követően Jevhenyíj Kicsun szép egyéni akció végén növelte csapata előnyét.

Fordulás után óriási gólszerzési lehetőség maradt kihasználatlanul, amikor Kecskés Barnabástól induló kontra végén Kicsun kitűnő labdát tálalt a középen kilépő Ominger elé, aki viszont 14 méterről a kimozduló Tulipánba lőtt. A játékrész derekától próbált nagyobb hangsúlyt fektetni támadásaira a vendég gárda, míg a hazaiak kontráiban továbbra is benne volt a veszély. Ez a taktika a vendégeknek vezetett eredményre, amikor Tomás Lénárt közelről tudott szépíteni, de az egyenlítésre már nem futotta az erejükből.

Ördög József: Két jól felkészített csapat jó iramú találkozóján a helyzeteinket jobban kihasználva tudtunk nyerni. Megérdemelt sikerünk után a tabellán is előrébb tudtunk lépni, ezért még fokozottabb az örömünk.

Bekő Balázs: Az osztály színvonalán túlmutató jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat nyerni akart, amiért sokat is tett. A gyirmóti fiatalok gyorsak, agilisak voltak, a fordulópontokból rosszul jöttünk ki, szépítésünk után viszont csak futottunk az eredmény után. Gratulálni tudok mindkét csapatnak a mostani produkcióhoz.