ELKERÜLHETÕ VERESÉG A NYITÓNAPON

Csapatunk a mai napon megkezdte szereplését az Istria Winter Cup nemzetközi tornán, ahol az Osztrák Bundesliag 6. helyezettjével szemben 2-1- arányú vereséget szenvedett.

A mérkõzésrõl készült képeket MEGTEKINTHETIK ITT!

Részletek:

RZ PELLETS WAC – GYIRMÓT FC GYÕR 2-1 (2-1)

RZ PELLETS WAC: M. Knaller, M. Kerhe, D. Baldauf, G. Messner, J. Ynclan, M. Ritscher, B. Huttenbrenner, D. Da Paula, S. Stuckler, C. Cemernjak, M. Topcagic, C. Dobnik, R. Rivera, R. Putsche, M. Klicnik, M. Salentinig.

Vezetõedzõ: Nenad Bjelica

GYIRMÓT FC GYÕR: Holczer Á., Regedei Cs.(83.p. Erõs G.), Csizmadia Cs., Gévay Zs., Nagy G., Tölgyesi V. (64.p. Hajba T.), Lázár P., Fitos L.(72.p. Tóth N.), Cseri T., Magasföldi J. (64.p. Laki B.), Oross M.

GL:

0-1 35.p. Csizmadia Cs.

1-1 38.p. C. Cemernjak

2-1 40.p. C. Cemernjak

0-1 35.p. Magasföldit buktatták 30 méteren, a jobbösszekötõ helyén. A szabadrúgást Cseri ívelte Csizmadia fejére, aki a jobb alsó sarokba fejelt.

1-1 38.p. C. Cemernjak végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról, ívelésébe nem ért bele senki, így a labda a jobb alsó sarokban kötött ki.

2-1 40.p. C. Cemernjak végzett el ismét egy szabadrúgást a jobb oldalról, majdnem az alapvonalról, és ívelése ezúttal is a kapuban kötött ki úgy, hogy senki sem ért bele  a labdába.

Az Osztrák Bundesliga 6. helyezettje várt ma csapatunkra, így nem ígérkezett könnyûnek a mérkõzés. A folyamatos játék kialakulását még az erõs szél, és a szétázott, mély talajú pálya is meggátolta.

A Wolsberger kezdte jobban a mérkõzést, mi jobbára védekeztünk, de azt jól tettük, így nem voltak helyzeteik. A félidõ második felére feljavultunk, ekkor már szép támadásokat is vezettünk, és elõbb Oross, majd Nagy Gábor révén akár a vezetést is megszerezhettük volna.

A 35. percben egy mintaszerû beívelés után Csizmadia szép gólt fejelt, de a gól sajnos a másik csapatot nyugtatta meg. Hibák sorozata miatt egy 3 perces rövidzárlat elég volt, hogy az elsõ osztályú ellenfelünk megfordítsa a találkozót.

A második félidõben is többet támadtak a Farkasok, de ekkor sem voltak helyzeteik. Nem úgy nekünk, hiszen Laki már a kapust is kicselezte, amikor az a hosszú kezével visszanyúlt, és Laki lövésre lendülõ lába elõl felszedte a labdát.

A mérkõzés képe alapján a döntetlen igazságosabb lehetett volna, de ismét bebizonyosodott, hogy ezen a szinten minden hibánkat könyörtelenül kihasználják, és abból gólt, gólokat szereznek.

Csank János vezetõedzõ: Szokatlan körülmények között – hiszen elsõ füves edzõmeccsünk volt – jó mérkõzést játszottunk. Erõs volt a szél, és az ellenfelünk is elõrébb tart, hiszen õk már két hét múlva bajnokit játszanak, és mi egy kicsit fáradtak is voltunk, ezért voltak pontatlanságok a játékunkban. Voltak helyzeteink, és elkerülhetõ gólokat kaptunk, sõt Laki akár egyenlíthetett volna, de sajnos ma nem sikerült kiegyenlítenünk. Csalódott vagyok, hiszen benne volt minimum a döntetlen a mérkõzésben, de ugyanakkor a felkészülés ezen szakaszában fontos, hogy ilyen erõs ellenfelek ellen, ilyen szintû mérkõzéseket játszunk. Mivel ma keveset cseréltem, és sokan végigjátszották a mérkõzést mindenképpen hasznosnak ítélem a találkozót.