Jó iramban kezdõdött a mérkõzés, de már az elején kiderült, hogy nem hagyományos, másod osztályú találkozót láthat a nagyérdemû. Mindkét csapat támadólag lépett fel, és nagy iramban esett egymásnak.

A 7. Percben Wolfe egy labdaszerzést követõen lövésre szánta el magát, és a labda a hálóban kötött ki. Bekövetkezett, amitõl tartani lehetett, a vendégek szereztek vezetést, és ez nagyban meghatározta a mérkõzés kimenetelét.

Többszor Delin múlt, hogy nem növelte elõnyét az MTK.

Visszaestünk, amit a korai kor magyarázhat, így az MTK mezõnyben is fölénk nõtt. Kantát nem tudtuk tartani, így a játékos akár két gólt is szerezhetett volna, de vagy Deli, vagy a lövés pontatlansága ekkor még megmentett minket az újabb találattól. Jól játszott az MTK, mi visszaestünk, és nem tudtunk helyzeteket kialakítani.

Ekkor Frank gondolt egyet, s mivel senki sem támadta egy bedobást követõen hatalmas gól zúdított a jobb felsõ sarokba. Szenzációs találat volt, Deli nem védhette.

Lázár Patrik ma is jól teljesített.

A félidõig még két budapesti helyzetet jegyezhettünk fel, de ekkor már Lázár Patrik nagy lövése jelezte, még van beleszólásunk a mérkõzésbe.

Jött a második félidõ, és sebességet váltottunk. Ettõl kezdve kizárólag a vendégek kapuja elõtt zajlott a játék, és sorra alakítottuk ki a nagyobbnál, nagyobb helyzeteket, de a vendégek bizonyították, hogy nem csak a támadásokhoz, de a védekezéshez is mesterfokon értenek.

Tóth Balázsnak nem sikerült a szépítés, hatalmas kapufát fejelt.

Következett a 63., majd a 67. Perc, ahol gyakorlatilag minden eldõlt.
Elõbb Tóth Balázs találta telibe a felsõ lécet, majd Tischler gyakorlatilag elsõ labdaérintésére eldöntötte végleg a találkozót. A szokásos recept: 1-2 helyett 0-3.A foci büntet, a sors igazságtalan…

Weitner Ádám hosszú sérülését követõen szép góllal tért vissza.

A mérkõzés eldõlt, Weitner Ádám sérülés utáni visszatérése csekély öröm, nagyszerû gólja sovány vigasz volt ezen az estén.

Összességében elmondható, hogy a budapesti csapat bemutatta, hogy mit kell játszania a bajnokesélyesnek, hogyan kell legyõznie legnagyobb riválisát hazai pályán. Garami mester ismét bizonyította, hogy nagy stratéga, és kezei között jó helyen vannak a fiatalok.

Az is bizonyítást nyert, hogy egy ilyen szintû csapat ellen nem engedhetünk meg magunknak hibákat, hiszen azonnal kihasználják, és megbüntetik figyelmetlenségeinket.

Magasabb ritmusra kellett volna kapcsolnunk, de ez a második félidõ elejét leszámítva szombaton nem sikerült. Gyõzött a jobb csapat, akit ma egy 120 %-os teljesítménnyel tudtunk volna megszorítani, de lehet, hogy még azzal sem. Kantáék NB I-es szinten futballoztak, és megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Garami József dicsérete sovány vigaszt jelentett ma este.

Nekünk dolgozni kell tovább összeszorított fogakkal, hiszen semmi sem dõlt még el, hosszú a bajnokság és Garami mester dicsérõ szavai kell, hogy hitet adjanak. A mester megdicsérte csapatunk és neki hihetünk, van szeme hozzá, bár ez most nem ér pontot.