KAPOSVÖLGYE VSC–FC AJKA 0–3 (0-1)
Nagyberki, 50 nézõ.
Vezette: Botló (Iványi I., Kis Z.)

KAPOSVÖLGYE: Héger – Királyvári, Hibácska (Burai, 70.), Szilasi, Varga Á. – Jámbor, Székesi, Andrejcsik, Kovács I. (Sowunmi A., 70.) – Oszvári (Surányi, a szünetben), Sevel.
Vezetõedzõ: Nagy Tibor

FC AJKA: Jánosa – Sallér, Kovács Sz., Pákai, Péter (Rácz F., 62.) – Pothárn, Kottán K., Hegyi (Gyûrûsi, 72.), Gunther (Szabó L., 79.) – Mihalecz P., Gaál B.
Vezetõedzõ: Artner Tamás

Gólszerzõ: Gaál B. (0–1) a 16., Mihalecz P. (0–2) a 69., Gaál B. (0–3) a 82. percben

Kiállítva: Sevel (utánrúgásért) a 65. percben

MESTERMÉRLEG
Nagy Tibor: – Egy gólos hátrányban még bíztunk benne, hogy sikerül egyenlíteni, de sajnos egy fegyelmezetlenség tönkretette egész heti munkánkat.

Artner Tamás: – Ezzel a gyõzelemmel bent maradtunk az NB II-ben, gyõzelmünket elnökünk hatvanadik születésnapjára ajánljuk fel.

(fcajka.hu)

________________________________________________

Foci24.com-KVSC – FC Ajka 0-3 (0-1)

Nagyberki, 50 nézõ. Vezette: Botló (Iványi I., Kis Z.)
Foci24.com-KVSC: Héger – Királyvári, Hibácska (Burai, 70.), Szilasi, Varga Á. – Jámbor, Székesi, Andrejcsik, Kovács I. (Sowunmi A., 70.) – Oszvári (Surányi, a szünetben), Sevel. Vezetõedzõ: Nagy Tibor
Ajka: Jánosa – Sallér, Kovács Sz., Pákai, Péter (Rácz F., 62.) – Pothárn, Kottán K., Hegyi (Gyûrûsi, 72.), Gunther (Szabó L., 79.) – Mihalecz P., Gaál B. Vezetõedzõ: Artner Tamás

Gólszerzõ: Gaál B. a 16., Mihalecz P. a 69., Gaál B. a 82. percben

Kiállítva: Sevel (utánrúgásért) a 65. percben.

Ismét egy olyan mérkõzést játszott a csapat, amelybõl többet is kihozhattunk volna. A találkozón mindkét együttes részérõl inkább a küzdelmes, mint a tetszetõs, technikás futballt láthatták a nézõk, de a mieink sokáig egyenrangú ellenfelei volt az Ajkának. Sajnos egy egyéni hiba után korán gólt kaptunk: a 16. percben egy baloldalról keresztbe ívelt labdáról Királyvári lemaradt és az érkezõ Gaál Bálint a hálóba fejelt. A félidõ hátralévõ része mezõnyjátékkal telt el.

A második játékrészben csapatunknak esélye volt az egyenlítésre is, de Királyvári 30 méteres lövése mellé ment. A kiegyenlített játék a 65. percig tartott, amikor Sevelt kiállították: az ukrán támadó a bal szélre kihúzódva kapott egy labdát, melyet elcselezett. Miközben az ajkai védõ szabályosan szerelte, Sevel a földre került, majd amikor a védõ el akart indulni a labdával, Sevel a földön fekve, szándékosan kirúgta a lábát, ezért a kiállítás sorsára jutott. Ettõl kezdve az Ajka élni tudott a lehetõséggel és kétszer is gólra váltotta az emberelõnyt. Elõször a 69. percben, amikor Mihalecz lépett ki a védõk között és ellõtte a labdát Héger Ádám mellett, ami a kapufáról pattant a hálóba. Majd a 82. percben egy kapu elé ívelt labdára többen is érkeztek, azonban elõször senki nem tudott beleérni, és a pályáról az alapvonalon kifelé tartó labdát a kavarodásban Héger egy balszerencsés mozdulattal rossz helyre ütötte, Gaál Bálint pedig a hálóba lõtte második gólját. Ezzel sajnos végérvényesen eldõlt a mérkõzés.

A vereség megint az egyéni hibák számlájára írható, mivel egyik gólt sem kijátszott helyzet után lõtte az Ajka. A fiatalság és a rutintalanság, valamint az alapvetõ taktikai elemek elsajátításának hiánya még mindig több alkalommal érezhetõ volt néhány játékosunkon.

Nagy Tibor értékelése az Ajka elleni mérkõzésrõl
2011. április 10. 21:31:02

Vezetõedzõnk a következõképpen értékelte az Ajka elleni találkozót:

– Fegyelmezetten és jobban játszottunk, mint egy hete. Az elsõ félidõben a széllel szemben kellett futballoznunk; ekkor is próbálkoztunk, de azt kértem, hogy a második félidõt még inkább nyomjuk meg, és ezt teljesítettük is. Sajnos egy fegyelmezetlen játékos tönkretette egész heti munkánkat, hiszen Sevel kiállítása megpecsételte a sorsunkat, ami után már szétestünk. Összességében bátrabban és többet támadtunk, zártan védekeztünk, és elmondhatom, hogy megint elõrébb léptünk. Sajnos azonban nem mindenki lesz alkalmas arra a szintre, amelyet ez az osztály megkövetel, de többeknek van esélye arra, hogy hamarosan elõrelépjen. Külön kiemelném Héger Ádámot, aki most is nagyon jól védett.