A második félidõben nem bírtuk a nyomást
2011. április 30. 23:49:37

Foci24.com-KVSC � PMFC 0-5 (0-1)

Nagyberki, 400 nézõ. Vezette: Kiss Norbert (Kepe A., Király K. )
Foci24.com-KVSC: Héger � Királyvári, Szilasi, Duba, Varga Á. � Székesi (Koren, 48.), Jámbor – Surányi (Mile, a szünetben), Fekete, Kovács I. – Sowunmi A. (Oszvári, 64.). Vezetõedzõ: Nagy Tibor.
PMFC: Dibusz � Nagy J., Lantos, Todorovics, Törtei � Pintér, Regedei, Wittrédi (Sztyepanovics, 61.), Eszlátyi (Godslove, a szünetben) � Lovrencsics, Gyánó (Horváth Zs., 79.). Vezetõedzõ: Mészáros Ferenc.
Gólszerzõk: Gyánó (2., 11-esbõl), Törtei (64.), Lantos (74.), Horváth Zs. (87., 90.)

Nem kezõdött jól a találkozó, hiszen gyorsan vezetést szerzett a Pécs: a 2. percben Gyánót rántották le a 16-oson belül, a sértett végezte el a megítélt büntetõt, és magabiztosan a bal alsó sarokba lõtt. A 10. percben alakítottuk ki az elsõ lehetõséget, Fekete lõtt 16 méterrõl, kissé jobbról kapura, de Dibusz könnyedén hárított. Az elsõ félidõben továbbra is a Pécs irányított és újabb helyzeteket alakított ki: egy szép vendégtámadás során Regedei kanyarított középre, Gyánó csukafejese pedig alig szállt a bal kapufa mellé. A 16. percben Regedei egy cselt követõen ballal lõtt mintegy 17 méterrõl, Héger másodszorra kaparintotta meg a labdát. Öt perccel késõbb Wittrédi szögletét követõen a hosszú oldalról az üresen maradt Lantos fejelt, védõnk a gólvonalról mentett úgy, hogy Héger már verve volt. A 31. percben Lovrencsics lövése lecsorgott, de így lett jó Gyánónak, aki a védõktõl szorongatva, estében lõtt 5 méterrõl, Héger lábbal hárított szögletre. Az elsõ félidõ után maradt az egygólos pécsi elõny.

Szünet után megpróbáltuk rendezni a sorokat, de sokáig nem alakult ki folyamatos játék, sok volt a hiba mindkét oldalon. Az 55. percben Lovrencsics ugratta ki nagyszerû ütemben Regedeit, aki egyedül lépett ki a védõk között, de óriási helyzetben Héger szögletre mentett! Két perccel késõbb Regedei adott be jobbról nagyszerûen, de Lovrencsics nagy helyzetben, 6 méterrõl fölé lõtt. A 63. percben megduplázta elõnyét a Pécs, Törtei végezhetett el szabadrúgást jobbról, mintegy 22 méterre a kaputól és erõs, bal lábas lövését csak a bal alsó sarokba tudta ütni Héger. Tíz perccel késõbb Lovrencsics bal oldali szögletét Lantos csúsztatta fejjel a hosszú sarokba, ezzel már háromgólos volt a vendégelõny. Ezután úgy tûnt, hogy 3-0-ás pécsi sikerrel ér véget a találkozó, de sajnos a hajrában két újabb gólt kaptunk. Elõször a 86. percben Törtei indult meg, átkígyózva a védõk között kiugratta Lovrencsicset, aki középre passzolt, és Horváthnak már csak az üres kapuba kellett helyeznie. Végül a 89. percben Regedei, Lovrencsics, Horváth volt a labda útja, utóbbi pedig higgadtan gurított a bal alsó sarokba.

Sajnos a hajrára elfáradt együttesünk és már nem tudta útját állni a pécsi rohamoknak, ezért nagyarányú vereség lett a vége, de nem szabad feladni; menni, harcolni kell tovább és a jövõ héten javítani!

Nagy Tibor: – Néhány játékosom a múlt heti gyõzelmünk  után azt hitte, mindent megengedhet magának. Ennek nem lehetett más a vége, mint ez a csúfos vereség.

Mészáros Ferenc: – Az elsõ játékrészben túlpörögtünk, érezhetõ volt több játékosomon is, hogy borzasztóan szeretnének bizonyítani. A második félidõre rendeztük a sorokat, stabilizáltuk a középpályát, és ez meghozta az eredményt.

(nagyberki.com)

_________________________________

Edzõi értékelések a Kaposvölgye-PMFC mérkõzés után

Egy rendkívül csalódott, és egy visszafogottan boldog edzõ értékelt a találkozó után a pmfc.hu-nak.

Nagy Tibor: – Néhány játékosom a múlt heti gyõzelmünk után azt hitte, mindent megengedhet magának. Ennek nem lehetett más a vége, mint ez a csúfos vereség.

Kaposvölgye – PMFC 0:5

Írta: Kottász Gergely 2011 április 30. (szombat) 08:47

Felnõtt keret – Online közvetítés

Gyors góllal szerzett vezetést a PMFC, és azt követõen is lendületben maradtak a piros-feketék, azonban ez csak meddõ mezõnyfölényre volt elegendõ. A második játékrészre azonban elfáradt a fiatal hazai együttes, és akkor alakított ki helyzetet Mészáros Ferenc együttese, amikor akart. A mérkõzés végére a helyzetkihasználása is feljavult a Pécsnek, így kiütés lett a vége.

Kaposvölgye: Héger – Királyvári, Szilasi, Varga, Duba, Székesi, Jámbor, Surányi, Fekete, Kovács, Sowunmi. Vezetõedzõ: Nagy Tibor

PMFC: Dibusz – Nagy József, Lantos, Todorovic, Törtei, Pintér, Regedei, Wittrédi, Eszlátyi, Lovrencsics, Gyánó. Vezetõedzõ: Mészáros Ferenc

1. perc: Kiss Norbert játékvezetõ sípjelére a piros-fekete szerelésben játszó PMFC kezdte a találkozót, kék-fehérben a hazaiak.

2. perc: GÓÓÓÓL, vezet a Pécs. 11-eshez jutottak a piros-feketék, Gyánó lerántásáért. A sértett végezte el a büntetõt, és magabiztosan a bal alsó sarokba lõtt. 0-1

2. perc: Sárga lap: Duba kapott lapot a 11-es elõtti lerántásért.

5. perc: Nagy helyzet maradt ki a vendégek elõtt. Regedei robogott el a jobb szélen, középre adása azonban lesen találta a teljesen egyedül érkezõ Lovrencsicset.

6. perc: Szép pécsi akció után Eszlátyi lõtt 22 méterrõl, jócskán fölé.

8. perc: Sárga lap: Jámbor kapott lapot, mert beleszállt a vezetõ gól szerzõjébe, Gyánóba.

9. perc: Sárga lap – Székesi is besárgult a hazaiaktól, mert Törteivel szemben szabálytalankodott.

10. perc: Az elsõ kaposvölgyei lehetõség – Fekete lõtt 16 méterrõl, kissé jobbról, de Dibusz könnyedén hárított.

12. perc: Újabb szép vendégtámadás – Regedei kanyarított középre, Gyánó csukafejese alig szállt a bal kapufa mellé.

14. perc: Ezúttal Lovrencsics adott középre, beadása egy hazai védõ lábán felperdült, középen a jól játszó Eszlátyi érkezett, de a játékvezetõ szerint támadta a kapust, ezért kifelé járt szabadrúgás.

16. perc: Regedei egy szép cselt követõen ballal lõtt mintegy 17 méterrõl, Héger másodszorra kaparintotta csak meg a labdát.

21. perc: Wittrédi szögletét követõen a hosszú oldalról az üresen maradt Lantos fejelt, a hazai védõk a gólvonalról mentettek – pedig Héger már verve volt.

Gyakorlatilag egykapuzik a Pécs, csak a vendégeken múlik, mikor alakul ki nagyobb helyzet elõttük.

27. perc: Sowunmi indult meg a jobb szélen, Lantos azonban szögletre tudott szerelni, mielõtt helyzet lehetett volna.

Mielõtt a pécsi szurkolók megijednének – ez a Sowunmi nem az a Sowunmi. A korábbi válogatott Thomas öccse, Attila játszik a Kaposvölgyében, csakúgy mint bátyja, csatárként.

31. perc: Lovrencsics lövése lecsorgott, de így lett jó Gyánónak, aki a védõktõl szorongatva, estében lõtt 5 méterrõl, Héger lábbal hárított szögletre.

36. perc: Pintér távoli lövését védte könnyedén Héger.

38. perc: Gyönyörû pécsi támadás! Nagy József, Regedei, Lovrencsics volt a labda útja, utóbbi a sarokkal legurított labdát ellõtte, ami Duba lábáról szögletre pattant.

40. perc: Sárga lap – Törtei kapott lapot, mert hátulról beleszállt Feketébe.

43. perc: Regedei kapott remek kiugratást Pintértõl a jobb szélen, a csapatkapitány lábáról azonban lecsúszott a labda, így az a kapusé lett, pedig nagy helyzet lehetett volna.

Véget ért az elsõ félidõ, amely nagy vendégfölényt hozott, és egy korai 11-es gólt. A Pécs végig támadott, de kevésszer sikerült a hazai védõk mögé kerülnie a piros-feketéknek.

46. perc: Mindkét csapat cserél – Godslove jött be Eszlátyi helyére, míg Mile érkezett Surányi helyére a hazaiaknál.

49. perc: Újabb csere a hazaiaknál: Székesi helyére Koren érkezett.

50. perc: Pintér lövését hárította nagy nehézségek árán Héger.

Ahhoz képest, hogy még esõben kezdtek el melegíteni a mérkõzés elõtt a csapatok, most már süt a nap, ideális az idõ a futballhoz.

55. perc: Lovrencsics ugratta ki nagyszerû ütemben Regedeit, aki egyedül lépett ki a védõk között, de óriási helyzetben a kapusba lõtt, akirõl szögletre pattant a labda.

57. perc: Szerepcsere történt: ezúttal Regedei adott be jobbról nagyszerûen, Lovrencsics nagy helyzetben, 6 méterrõl fölé lõtt.

Nagyon sok a hiba mindkét oldalon, nem alakul ki folyamatos játék.

61. perc: Csere a vendégeknél – Wittrédi helyére Scepanovic érkezett.

62. perc: Godslove nagy helyzetben, 7 méterre a hazai kaputól átvett egy beadást, de lövés helyett inkább középre emelt, Gyánónak azonban magas lett a labda, így odalett a helyzet.

63. perc: GÓÓÓÓL, immár két gól a PMFC elõnye. Törtei végezhetett el szabadrúgást jobbról, mintegy 22 méterre a kaputól, erõs, bal  lábas lövését csak a bal alsó sarokba tudta ütni Héger. 0-2

73. perc: GÓÓÓÓL, újabb pécsi gól! Lovrencsics bal oldali szögletét Lantos szép mozdulattal csúsztatta fejjel a hosszú sarokba. 0-3

76. perc: Egy lecsorgó labda a csereként beállt Scepanovic elé került, aki jobbal, 20 méterrõl lõtt, de rosszul találta el a játékszert, így odalett a lehetõség.

79. perc: Csere – kihasználja utolsó cserelehetõségét is a PMFC: Gyánó helyére Horváth Zsolt állt be.

80. perc: Rögtön a cserét követõen Lovrencsics lõtt 14 méterrõl, Héger csak kiütni tudta a labdát, Scepanovic ismételt, de csúnyán fölé lõtt.

82. perc: Horváth Zsolt robogott el szépen a bal szélen, középre adása Lovrencsics elé pattant, akinek lövését blokkolni tudták a védõk, így Héger magához ölelhette az addigra erõtlenül pattogó labdát.

86. perc: Gyönyörû pécsi gól! Törtei indult meg, átkígyózva a védõk között, kiugratta Lovrencsicset, aki középre passzolt, és Horváthnak már csak az üres kapuba kellett helyeznie. 0-4

89. perc: Ha egy üzlet beindul – már 0-5! Regedei, Lovrencsics, Horváth volt a labda útja, utóbbi pedig higgadtan gurított a bal alsó sarokba. 0-5

Kiss Norbert játékvezetõ véget vetett a találkozónak, az elsõ félidõ szenvedése után a második játékrészre beindult a pécsi henger. Kaposvölgye-PMFC 0-5