Hartyáni Gábor a Videoton II szakvezetõje: A második játékrészben kapunkhoz szegezett minket a pécsi csapat, de sikerült 3-4 olyan kontrát vezetnünk, amikben benne volt a gól. Az élvonalbeli együttestõl érkezõ két szerb védõ nagy segítségünkre volt, hiszen õket nem nagyon tudták átjátszani a vendégek. Minden elismerésem a srácoké, mert hatalmasat közdöttek a mai napon. Sokkal esélyesebb csapat ellen léptünk ma pályára, de mégis úgy érzem, hogy megérdemeten nyertük meg a mérkõzést.

(foto: pfla.hu)

Kiss László a PMFC szakvezetõje: Kitûnõ mérkõzés volt ez a mai, de az ellenfélnek köze nem volt a gyõzelemhez! Ebben a bajnokságban most már másodszor verjük meg magunkat, mert egyszerûen nem tudunk gólt rúgni. Ennek ellenére ritkán voltam ilyen helyzetben, hogy nem tudok rosszat mondani a fiúkra!

A játékvezetõ kitûnõen vezette a mérkõzést, adta az ellenfelünknek a hazai pályát, minden kétes helyzetet az ellenfélnek fújt! Nagyon zavaros volt a játékvezetés, de nem ezen múlott, kitûnõen játszottunk, de sajnos nem tudtunk gólt rúgni.

Gólokkal kellett volna nyernünk, de a futball az ilyen, dolgozunk tovább. Aki megnézi az összefoglalót, az majd meglátja, hogy köze sem volt az ellenfelünknek a mérkõzéshez,a második félidõben a kapunk felé sem jöttek. Mégis kikaptunk, de ennek ellenére nem vagyok elkeseredve.

________________________________________

NB II – Bravúros gyõzelemmel ugrott a tabella élére a Vidi II

Somodi bravúrjai nagymértékben hozzájárultak csapatunk 2-1-es gyõzelméhez!

2010. szeptember 4. Szombat, 18:05 – Vidi.hu / Wéninger Ákos

Ahogy azt a mérkõzés beharangozójában is megírtuk, nem a legjobb elõjelekkel készülhettünk a Pécs elleni rangadóra, hiszen szinte a teljes hátsó alakzatunkat nélkülöznie kellett Hartyáni Gábornak sérülések és eltiltás miatt.

Mindezek ellenére meglepõen bátran és határozottan kezdte a Vidi II a találkozót, Móri már a második percben hatalmas erejû lövéssel kínálta meg a vendégek hálóõrét, aki hatalmas bravúrral piszkálta ki a labdát a léc alól.

A jóval esélyesebb pécsiek birtokolták kevesebbet a labdát, a Vidi II pedig remekül játszott, sõt a 19. percben a piros-kékek jutottak büntetõhöz. Elõször Olaszt vágták fel a 16-oson belül, a játékvezetõ sípja néma maradt, a labda azonban Mórihoz pattant, akit Törtei becsúszva szeretett volna szerelni, de a labda helyett Móri lábát találta telibe és ezúttal már Németh Ádám is észrevette a szabálytalanságot. A 11-est Andics magabiztosan vágta a kapu jobb felsõ sarkába.

A 32. percben Olaszt könyökölték le a 16-oson belül, azonban a jogos 11-es annak ellenére is elmaradt, hogy Olasz vérzõ fejjel hagyta el a pályát.

Az elsõ pécsi támadásra mintegy 35 percet kellett várni, ekkor azonban Rása rossz ütemben próbált szerelni a 16-oson belül, Németh Ádám pedig gondolkodás nélkül mutatott a 11-es pontra. A büntetõt Todorovic lõtte a kapu jobb oldalába, Somodi az ellenkezõ irányba vetõdött.

A gól szerencsére nem fogta meg csapatunkat, sõt lélektanilag a legjobbkor szereztük meg újra a vezetést. Móri tört egyedül kapura, lövését még bravúrral védte a pécsiek kapusa, a kipattanót azonban az Olasz helyére csereként beálló Babos bevetõdve, 8 méterrõl lõtte a kapuba a játékvezetõ pedig le is fújta az elsõ félidõt.

Fordulás után újabb gólt szerezhetett volna a Vidi II, Babos remek cselekkel játszotta magát tisztára és éles szögbõl leadott lövése a kapufáról pattant vissza a mezõnybe. Ezt követõen fokozatosan átvette a Pécs a játék irányítását, több alkalommal is sikerült veszélyes helyzetet kialakítaniuk, de a védõink és Somodi is remekül helytálltak.

A második félidõ közepén a Pécs mindent megtett az egyenlítésért, de Somodi remek napot fogott ki és több nagy bravúrt is bemutatva óvta a kaput az újabb pécsi góltól. A 85. percben a csereként pályára lépõ Papizsanszkij egy fejessel majdnem eldöntötte a mérkõzést, de a vendégek kapusa hihetetlen védést mutatott be és piszkálta ki a jobb felsõ sarokból a labdát.

Somodi azonban a 93. percben még ezt a bravúrt is “überelni” tudta, a pécsik támadója ugyanis 10 méterrõl lõhetett kapura egy támadás végén, és a jobbra vetõdõ Somodi eszméletlen mozdulattal még maga mögé tudott nyúlni, megakadályozva ezzel a pécsiek egyenlítését. A gyõzelemben oroszlánrészt vállalt a Videoton FC elsõ keretéhez tartozó Andics és Milanovic is.

Csapatunk második hazai mérkõzését is megnyerte és továbbra is veretlen a bajnokságban.