2022.03.13. 14.30 | Kisvárda, Kisvárdai Várkerti Stadion | Kisvárda Master Good – Gyirmót FC Győr 1-0 (1-0) | OTP Bank Liga NBI., 24. forduló

Játékvezetők: Antal Péter – Bogár Gergő, Garai Péter

Kisvárda Master Good: Dombó – Peteleu ( Hej V. sz), Prenga, Lazar, Zidorio – Zlicic, Bohdan – Makowski, Asani( 81 Karbelyov), Bumba ( 81 Nagy M.)- Mesanovic | Vezetőedző: Révész Attlia

Gyirmót FC Győr: Rusák – Major, Ene, Hajdú, Zeke – Radics- Hasani (72 Cvetanoski), Klimovich, Ventura( 72 Herjeczki K.), Medgyes( 72 Nagy P.) – Simon | Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Mesanovic Jasmin (45)

Sárga lap: Lazar Circovic (50), Hej Viktor(81),Leoni (89)  illetve Klimovich (83), Zeke Márió (92)

Rendkívül sűrű alsó régió ismeretében a pontszerzés tekintetében egy újabb nehéz feladat várt együttesünkre ugyanis a dobogós Kisvárda otthonában látogattunk a Kisvárdai Várkerti Stadionba. Meglephettük volna a hazaiakat ugyanis Hasani lövésénél, már a második percben bravúrt kellett bemutatnia kapusuknak. Néhány perc múlva Bumba veszélyeztetett, majd bő negyedóra után elősör Medgyes, majd Simon András fejese jelentett nagy veszélyt, de Dombó gól nélkül tartotta csapatát. Mindkét oldalon több lehetőség adódott a gól szerzésre, de a kapuba találni a félidő utolsó pillanataiban mégis a hazaiaknak sikerült.

Szünet után továbbra is adódtak kisebb lehetőségek az egyenlítésre, de a hazaiak mindvégig rendkívül rutinosan őrizték előnyüket. Az idő múlásával mesterűnk fokozatos cserékkel próbálta frissíteni játékunka, de a piros- fehérek masszívan megszállták térfelüket így már nehéz volt újabb helyzeteket kialakítani. Az első félidőben megszerzett előnyt végül taktikus futballal meg tudta őrizni a házigazda.

Révész Attila: Az első játékrészben körülményes támadójáték jellemzett minket, a védőink a biztos passzokat részesítették előnyben, míg a mélységi átadásaink pontatlanok voltak, a támadóink nem mozogtak eleget. Dombó Dávidnak két nagy védést kellett bemutatnia, vezethetett volna a Gyirmót. Ezt követően egyre inkább felőröltük őket, ez vezetett eredményre.

Csertői Aurél: Nagyon jól kezdtük ezt a mérkőzést, számos támadást vezettünk, negyedóra alatt volt két-három lehetőségünk. Ebben volt  kettő talán százszázalékos gólszerzési lehetőségünk. Sajnos ezekkel a lehetőségekkel nem éltünk. Azt gondolom, hogy csalódásként érte meg a csapat is belülről, hogy ennyi helyzetből nem tudunk gólt rúgni. Viszont az fájó pont volt, hogy a 45.percben kapunk egy gólt, innentől még nehezebb lett. A Kisvárda a második félidőben nem nagyon engedett minket kibontakozni, habár nekik sem voltak olyan nagy lehetőségei, őrizte az 1-0-t. A második félidőben már nem tudtunk akkora nyomással támadni, sokkal agresszívabb lett a Kisvárda a második félidőben.