KOMÁROM VSE – GYIRMÓT FC GYŐR II

2021.10.20. 13:00 Komárom, Komáromi Molaji Sporttelep, 50 néző

Vezette: Holczbauer Flórián (Keszthelyi Tamás, Szalai Dávid)

KOMÁROM VSE: Rigó – Tóth D., Schiller, Végh T., Simigla, Tóth P., Göblyös, Böndi, Gelencsér (Vincze, a szünetben), Hajba (Kalla, 88.), Csendes. Vezetőedző: Bozsik Péter

GYIRMÓT FC GYŐR II: Kecskés – Wágenhoffer, Csörgő, Béli., Kirják, Ominger (Németh B.), Nagy K., Kovács D. (Somogyi-Bakos, a szünetben), Vogyicska (Babayigit, 69.), Mayer Á. (Mayer M., 75.), Szatmári (Dán, 87.). Vezetőedző: Polyák Gábor

1.p. Szatmári ugratta ki remek ütemben az őrzői közül kilépő Mayer Ádámot, aki a kimozduló Rigó mellett 17 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 0-1

32.p. Vogyicska indította a jobb szélen Mayer Ádámot, aki védőjét lefutotta, majd 12 méterről a kapu bal oldalába emelt. 0-2

39.p. Böndi jobb oldali beadása után Végh lőtt 7 méterről a kapu bal oldalába. 1-2

41.p. Mayer Á. csapott le a hazai térfél közepén egy rossz átadásra, majd a hazai kapusra vezette a labdát, azonban a védők vissza tudtak zárni.

43.p. Mayer Á. adott jobbról a középen érkező Szatmári elé, aki remekül észlelte a bal szélen érkező Vogyicskát, így elé készített. Utóbbi egy átvétel, majd csel után 14 méterről, jobbal a kapu bal oldalába emelt. 1-3

46.p. Jobb oldali beadás után Tóth P. 10 méteres fejesét fogta biztosan Kecskés.

51.p. Vogyicska kapott labdát a félpályánál, majd vedőit kicselezve játszotta magát tisztára, és adott remek labdát Mayer Ádámnak, aki 13 méterről lőtt a kapu bal oldalába. 1-4

52.p. Szatmári emelt a védők mögé, az induló Mayer Á. elé, de a bal kapufát trafálta 12 méterről telibe.

54.p. Szatmári adott a bal szélen induló Somogyi-Bakos elé, aki védőjét kicselezve a hosszú kapufa segítségével lőtt a kapuba. 1-5

58.p. Tóth P. tekert a balról, a büntetőterület sarkáról a kapu hosszú oldala felé, de Kecskés bravúrral szögletre tudta tolni a labdát.

62.p. Jobb oldali beadás után a hosszú oldalon érkező Tóth D. lőtt 4 méterről, laposan a kapuba. 2-5

A mérkőzés első 15 percében több lehetőség is adódott második számú csapatunk előtt, ezek közül azonban csak egyet sikerült gólra váltani. Ezt követően pedig a hazaiak kijjebb tudtak jönni a szorításból, azonban igazán veszélyes lehetőséget nem sikerült kialakítaniuk, ekkor főképp mezőnyjáték folyt a pályán. A játékrész végéhez közeledve csapatunk megduplázta előnyét, amire viszonylag gyorsan tudtam felgálni a hazaiak, amitől csapatunk újabb lendületre kapott, és sikerült is visszaállítani a szünetre a kétgólos előnyt.

A második játékrészt úgy kezdte csapatunk, ahogy az elsőt abbahagyta, így rövid idő alatt sikerült is megduplázni félidei előnyünket, viszont egy pontrúgás után szépíteni tudott a Komárom. A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, előttünk valamivel több, azonban újabb találat már nem esett, így csapatunk megérdemelt, magabiztos győzelmet aratott.

POLYÁK GÁBOR ÉRTÉKELÉSE: Remek hozzáállással, a taktikai feladatokat maximálisan végrehajtva, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk.