Fölényes gyõzelemmel búcsúztunk hazai közönségünktõl – Frissítve

Vezette: Barna G. (Kis Z., Kiss I. B.)

Kozármisleny: Gõcze (Helesfay D. 68.) – Tasselmájer, Petrók, Tóth I., Tóth Z. – Nagy E., Kovács T. – Asztalos (Erdõs 75.), Laki (Karacs 56.), Koplárovics – Berdó

Vezetõedzõ: Márton Gábor

Vezetõedzõ: Artner Tamás

Gólszerzõk: Berdó 3., 14., Koplárovics 40., Tóth I. 63. illetve Kottán a 32. percben.

Sárga lap: Nagy E. 27., Tóth I. 48., Tasselmájer 67., Berdó 89., Tóth Z. 90. illetve Pavlitzky 42., Sallér 45. percben.

A 3. percben egy szép ellentámadás végén Tóth Z. beadását egy ajkai védõ röviden fejelte ki, Laki megindult a labdával egy becsúszó láb azonban szerelte, így került Berdó B. elé a játékszer, aki nem hibázott és a hosszú sarokba lõtt. 1-0.

A 6. percben Tóth Z. – Berdó kényszerítõ végén Berdó ment le az alapvonalig, beadását Pothárn mentette szögletre, a szögletet kifejelték az ajkaiak azonban Laki kapásból tüzelt, Jánosa bravúrral hárított.

A 10. percben Koplárovics beadását Berdó nagy helyzetben nem találta el az ajkai 5-ösön belül.

A 12. percben Asztalos indult meg a szélen, beadását Laki passzolta Berdónak, aki elõl a kapujából érkezõ ajkai hálõór felszedte a labdát.

A 14. percben Koplárovics bal oldali beadására tökéletesen érkezett Berdó és a hosszú sarokba pörgetett. 2-0.

A 2. gól és a biztos vezetés talán túlságosan is megnyugtatta a csapatot, hiszen a következõ idõszakban akár több gólt is szerezhettünk volna, ha megfelelõen koncetrálnak játékosaink a befejezéseknél, ugyanakkor az ajkaiak is felbátorodtak és õk is helyzetekig jutottak.

A 15. percben Kottán lövése Nagy Eriken megpattant, így lett szöglet.

A 21. percben Kovács T. lõtt távolról, Jánosa oldalra ütötte a labdát.

A 22. percben Kovács T. beadását Berdó fejelte fölé.

A 25. percben Kottán lõtt mellé.

A 28. percben Pavlitzky beadását Major lõtte fölé.

A 29. percben Major indult meg egy szép csel után már csak Gõczével állt szemben, de a mislenyi kapus jól fogta a szöget, az ajkai játékos végül kisodródott és szögletre mentettek elõle védõink.

A 32. percben Kottán vezetgette a labdát, védõink nem nagyon vették komolyan, nem léptek ki rá, így a vendég játékos ugyan kissé váratlanul, mintegy 18 méterrõl a kozármislenyi kapuba lõtt. 2-1.

A 36. percben Tasselmájer távoli lövését Jánosa a léc alól tolta kapu fölé.

A 40. percben Asztalos futott el a jobb oldalon, majd bevárta míg társai felértek és a hosszún érkezõ Koplárovicshoz ívelt, aki átvette a labdát és két védõ között kapu fele indult, lövésébe a kiérkezõ Jánosa csak beleérni tudott, a labda a hálóba került. 3-1.

A 42. percben Tóth Z. lövését hárította Jánosa.

A 44. percben Kottán lõtt a mislenyi kapu fölé.

Nagyszerûen kezdtük a félidõt, az ajkaiak talán egy kicsit a „buszon maradtak”, de a sok helyzet közül az elsõ negyedóra végéig kettõt értékesítettünk, így megnyugtatónak tûnt elõnyünk. A két bekapott gól felrázta az Ajkát, akik helyzetekig, sõt szépítõ gólig jutottak. Koplárovics a legjobbkor talált be, így a szünet elõtt megnyugtatóvá vált az elõny.

A 49. percben jobb oldali beadást követõen Berdó fejelt Jánosa kapuja fölé.

Az 52. percben Pothárn szép cselekkel iramodott meg, lövésébe Tóth I. az utolsó pillanatban lépett bele.

Az 53. percben Mihalecz cselezett a 16-oson belül, labdája Pavlitzky elé került aki középre gurított, de védõink felszabadítottak elõle.

A 61. percben Tasselmájer szabadrúgását védte az ajkai kapus.

A 62. percben Asztalos a szélrõl befele cselezte magát, majd fölé lõtt.

A 63. percben Berdó szögletét Tóth I. csúsztatta a vendég kapuba. 4-1.

A 65. percben Gunther szögletét Subicz fejelte fölé.

A 70. percben szép gesztust láthattunk a mislenyi szakvezetéstõl, amikor Gõcze Gergõ helyére Helesfay Donát állt be. Tartalék kapusunk az egész szezonban jól edzett, ezért megérdemelt játéklehetõséget kapott edzõitõl. A fiatal kapus a tavalyi évben 1-szer már pályára lépett Siófokon az NB II-ben, de hazai pályán ez volt az elsõ alkalom, hogy védhetett.

A 87. percben Berdó szabadrúgását védte Jánosa.

Együttesünk magabiztos, fölényes gyõzelmet aratott az Ajka ellen. Nemcsak az eredménnyel, de a mutatott játékkal is maximálisan elégedettek lehetünk, hiszen a támadójátékot bemutató együttesünk az egész tavaszi szezon teljesítményét egy szép hazai búcsúval koronázta meg.
 Soha egyetlen évben nem gyûjtöttünk ennyi pontot egy félév alatt, illetve egyetlen év alatt sem szerezünk ennyi pontot mint idén! Eddig gyakorlatilag szinte az összes mutatóban jobbak vagyunk a korábbi évek teljesítményéhez képest!
 Nagyon dicséretes, amikor a szakemberektõl, a szurkolóktól egyaránt azt kapjuk vissza, hogy a legszebben, legstílusosabban futballozó Kozármislenyt láttuk idén!

Gratulálunk a csapatnak, a szakvezetõknek, az Egyesület vezetõinek!

Jövõ héten Baján még fontos mérkõzés vár ránk, ahol a tét a jelenlegi 5. helyünk megtartása, továbbá minimum egy döntetlenre van szükségünk ahhoz, hogy magunk mögött tartsuk vendéglátóinkat és a hazai pályán elért eredmények alapján bajnok lehessen a Kozármisleny!

Márton Gábor: Hazai szereplésünk méltó befejezése volt a mai. Azt mondhatom, hogy ezt a fajta játékot várom én a csapattól. Ma a kisebb teher miatt azt is meg merték csinálni, amit máskor nem biztos. Az egész találkozó alatt szépen lejátszották a helyzeteket szinte ziccerig, szép gólokat szereztünk. Azon lehetõségek és körülmények ellenére amiben mi dolgoztunk, gondolok az anyagi dolgokra, vagy a szûk játékoskeretet illetõen – ha jól összeszámolom, 20 húsz éven felüli játékosaim 10-en sincsenek – ÓRIÁSI amit csapatunk teljesített! Minden eddigi mislenyi rekordot, eredményt megdöntöttek játékosaim, amit megmondom õszintén én titokban valahol reméltem. Tudtam, hogy ez a csapat sokra hivatott. Rendkívül örülök és köszönjük a nézõk kitartását, hogy végig mellettünk álltak. Az is egy unikum ma Magyarországon, hogy egy közönség így reagáljon, ahogy nálunk. Akárhogy állt a csapat, akárhogy játszott, amikor kicsit gyengébben, vagy éppen hátrányban voltunk MINDIG mellettünk voltak és mindig bíztattak bennünket, ez óriási segítség volt.
Visszatérve csapatunkra. Azt gondolom, hogy az ilyen játékosokra mondják azt, hogy A JÁTÉKOSOK és az ilyen hozzáállású és mentalitású csapatra mondják azt, hogy  A CSAPAT!
 Nem tudok elmenni szó nélkül kollegáim munkája mellett sem, a szakmai hozzáértésük, munkájuk mellett ami nagyon fontos volt, legalább ilyen fontos a támogatásuk a bizalom részükrõl, ahogy õk bármilyen helyzetben mögöttem álltak. Azt gondolom, a normális munkának ez is elengedhetetlen része. Hálás vagyok nekik!
 Azt gondolom, hogy akik tavasszal Kozármisleny meccsre jártak, nagyrészt élvezték a mérkõzéseinket.

Artner Tamás: Helyzettel nyitottunk, de az ellentámadásból a mérkõzés elején gólt kaptunk. Utána nyílt volt a találkozó, de kaptunk egy újabb találatot. Ezt követõen még felálltunk, volt egy-két nagyobb ziccerünk, talán egy 11-est is kaphattunk volna, aztán szépítettünk. 2-1 után ismét kaptunk egy gólt. A második félidõre inkább csak azt mondom, hogy lezajlott. Összességében egy élvezetes jó iramú mérkõzésen a Kozármislenynek minden bejött, amihez gratulálunk, nekünk ma sajnos nem jöttek össze a dolgaink.