Márton Gábor együttese sorra nyeri a meccseket, második helyen áll, miközben ezen a szinten aprópénzbõl gazdálkodik a klub, és sok fiatal bizonyít hétrõl hétre a pályán. Lenne mit tanulni tõlük.

 
Mik ezek?

Már megint nyertek? – tesszük fel hitetlenkedve a kérdést szinte minden hétvégén, látva a Kozármisleny újabb eredményét. Márton Gábor együttese kilenc mérkõzésébõl hetet megnyert az NB II. Nyugati csoportjában, s csak az élvonalból nyáron kiesõ MTK elõzi meg.
A tabellán.

Mert az anyagiakat tekintve valószínûleg még nagyon sokan állnak elõttük – pont ezért nagy dolog a remeklésük.

– Körülbelül negyvenmillió forintból gazdálkodunk, de úgy, hogy más csapatokhoz képest van egy extra magas buszköltségünk – árulta el kérdésünkre Feleki Attila, a Kozármisleny egyesületi elnöke. – Az utánpótlás-edzésekre ugyanis naponta háromszor szállítja busz a játékosokat Pécsrõl Mislenybe és vissza, emiatt több mint tízmillió ez a kiadásunk.


Kozármislenyi gólöröm. Kellemes meglepetésre a második helyen áll a baranyai focicsapat az NB II-es tabellán
Akkor mennyi is marad a felnõttcsapatra? A sportvezetõ szerint a költségvetésük fele, mintegy húszmillió forint. Tehát enynyibõl tudnak olyan csapatot kiállítani, amelyik az elmúlt idényben a nyolcadik helyen végzett, most pedig a másodikon trónol. Természetesen a húszmillió forintból könnyen kitalálható, hogy jól fizetett játékosoknak se híre, se hamva Mislenyben – mégis minden klappol, jönnek az eredmények.

– A játékosok harminc–ötvenezer forint közötti költségtérítést kapnak – mondta Feleki Attila, akitõl rögtön megkérdeztük, mégis hogyan tudnak olyan futballistákat idecsábítani ennyi pénzért, akik nem kutyaütõk. Ennyire meggyõzõen tudnak kommunikálni? – Nem csak a megyében, az egész országban hitelesnek kell lenni, s ezt nem lehet az egyik napról a másikra kialakítani. Én ezt már tizennyolc éve csinálom.

Fontos, hogy bensõséges kapcsolatot alakítsunk ki az itt dolgozó edzõkkel, játékosokkal, sõt, miután elmennek tõlünk, akkor is tartjuk velük a kontaktot. Ennek is köszönhetõen jó hírünk van.
A jó hír azonban biztosan nem elég. Ettõl még nem kopogtatnak tucatszámra a remek játékosok, akik ráadásul nem is akarnak nagyon pénzt keresni. Valahogy nyilván meg kell találni õket – az utóbbi évek sikerei alapján hihetetlen jó szemük van a mislenyieknek. Hogy mi a recept?

– Pontos recept nincs. Ahogy elkezdõdik a szezon, én már a következõ idény csapatán gondolkodom, gyûjtöm az infókat a személyes kapcsolataimon keresztül. Nézem az összeállításokat, figyelem, ki az, aki kevesebbet játszik, miközben jó futballistának tartom. Sok edzõvel, klubvezetõvel vagyok jóban, gyakran õk ajánlják a fiatalokat, vagy csak hallunk róluk. Amikor pedig valakit szeretnénk megszerezni, egy holland modellnek megfelelõen két–három hétig teszteljük Mislenyben. A legritkább esetben igazolunk le úgy valakit, hogy csak egyszer látjuk.

Ráadásul csak olyan játékost szerzõdtetünk, aki akar még valamit a futballtól, valahol kevesebb lehetõséget kapott, ezért motivált, ami pluszenergiákat ad neki. Szeretne magasabb osztályba, vagy esetleg külföldre kerülni. És persze megfelelõ a személyisége: ha nem így van, lehet akármilyen jó labdarúgó, nem kell nekünk! – mondta Feleki.
Szerintünk ez egy kész recept – már csak meg kell fõzni a húslevest!

Az utolsó pillanat

– Az átigazolási idõszak utolsó pillanataiban nagyon jó megállapodásokat lehet kötni – árulja el Feleki. – Ilyenkor lehet olyan jó játékosokat szerzõdtetni, akik éppen lemaradtak valamirõl, s már nincs más lehetõségük. Így került hozzánk Bartha Laci, Petrók Viktor, Finta Zoltán, Fabinho.
A rendszer mûködik, hiszen innen ment Bartha a Pakshoz, Mester Tamás a Fradihoz, Horváth Adrián a Honvédhoz. És üzlet is van benne: a Misleny ingyen igazol, majd pénzért adja tovább a játékost.
– Fontos: a játékosok tudják, olyan még nem történt, hogy valaki azért nem tudott elmenni tõlünk, mert mi nem egyeztünk meg a másik klubbal! Ha egy mód van rá, megtaláljuk a megoldást! – tette hozzá Feleki.

(bama.hu)