Véget ért a 2011/2012-es NB II-es labdarúgó bajnokság õszi szezonja, megnéztük a Kozármisleny csapatának teljesítményét a számok tükrében.

Együttesünk jelenleg a bajnoki táblázat 3. helyén áll, ami történelmünk eddigi legsikeresebb õszi szereplését jelenti, nemcsak a helyezés, de a megszerzett pontszám tekintetében is.

Az elmúlt években elért õszi helyezéseink és pontszámaink:

2007/2008: 9. hely – 20 pont
2008/2009: 7. hely – 22 pont
2009/2010: 5. hely – 25 pont.
2010/2011: 11. hely – 17 pont
2011/2012: 3. hely – 28 pont.

Az eddigi õszi szezonok egyikében sem gyõztünk ennyiszer (9 alkalommal) és csupán 1 döntetlenünk volt, ami egyértelmûen mutatja, hogy a csapat a gyõzelmekért, és nemcsak 1-1 pontok megszerzéséért száll harcba.

Érdekesség, hogy elsõ NB II-es évünkben az egész szezon alatt csupán 8 alkalommal tudtunk nyerni, amelyet idén, egy fél év alatt túlszárnyaltunk.

Az idegenben megszerzett pontjaink száma: 10 már most, fél év alatt magasabb, mint a tavalyi teljes év során begyûjtött 9 pont.

Gólarányunk alakulása az eddigi félévek során:
2007/2008: 10-12
2008/2009: 23-22
2009/2010: 27-14
2010/2011: 13-20
2011/201: 23 – 18

Nézzük meg a bajnokságban szereplõ 22 játékos nevét, a pályára lépések számával együtt.

Helesfay Donát 1

Valamennyi mérkõzésen pályára lépett Godslove, ennek ellenére a legtöbb pályán töltött játékperc Sólyom Csaba nevéhez kötõdik, aki 1247 percet védett, õt Balaskó követi 1205 majd Koller 1166 perccel.

76.-90. perc: 4

Látható, hogy góljaink jelentõs részét továbbra is a mérkõzések utolsó harmadában érjük el, azaz jellemzõen megmaradt a csapatunkra évek óta jellemzõ jó hajrá. Talán a korábbi évektõl eltérõen kevesebb gólt szereztünk a véghajrákban.

Kapott góljaink mérkõzésen belüli eloszlása:

1.-15. perc: 1
16.- 30. perc: 4
31.-45. perc: 0
46.-60. perc: 6
61.-75. perc: 3

A mérkõzések elsõ negyedórájában összesen 1 gólt kaptunk, de az elsõ játékrész utolsó 15 percét kapott gól nélkül sikerült lehozni. Érdekesség, hogy a második félidõk elején kaptuk a legtöbb gólt, és a 18 kapott gólból 13-at a második félidõben.

A bajnokságban a játékvezetõk 3 db. piros lapot és 30 db. sárga lapot osztottak ki a kozármislenyi játékosoknak.
Kapott sárga lapjaink mérkõzésenkénti átlaga 2 tavalyi egész évre vonatkozó átlag 2,067 azaz szinte ugyanolyan mértékben „sárgultunk be”, mint tavaly.

Ellenfeleink a Kozármisleny ellen 3 db. piros lapot és 39 sárga lapot kaptak a 2011/2012-es bajnokság õszi szezonjában, ami azt mutatja, hogy ellenfeleink szabálytalanabbak voltak ellenünk, hiszen sokkal többször kellett õket figyelmeztetni.

Legnagyobb arányú gyõzelmünk 4 gólos volt:
Kozármisleny – Budaörs 4-0

Legnagyobb arányú vereségünket Gyõrben szenvedtük el:
Gyõri ETO II. – Kozármisleny 3-0

Hazai nézõszámunk a 8 mislenyi mérkõzés alatt 2750 volt, amely 344 fõt jelent átlagban. Az átlagos nézõszám a tavalyi teljes évre vonatkozólag 436 fõ mérkõzésenként. A jelentõs csökkenésben szerepet játszik, hogy a tavalyi évben a PMFC még az NB II Nyugati csoportjában szerepelt, ellenük pedig 1200 nézõ jött ki a kozármislenyi meccsre, ami jócskán javította az átlagot.

Az idegenbeli összecsapásainkat 1650-en tekintették meg, átlagban ez 236 nézõ. Mindenképpen örömteli, hogy csapatunkra hazai környezetben jobban kíváncsiak, mint ellenfeleinkre odahaza, amikor a Kozármisleny érkezik vendégségbe.

Összes mérkõzésünket 4400-an nézték meg a helyszínen, amely 293-as átlagot ad, tavaly 436-os átlag nézõszámmal rendelkeztünk.

Az Kozármisleny NB II-es együttesében a 4,5 év alatt legtöbbször pályára lépõ játékosainak névsora: