Játékvezető: Bana Gergely (Kiss Balázs, Nagy Viktor)

Tiszakécske: Kiss Á. – Balázs B. (Gvishiani 87), Fodor F., Viczián, Grünvald – Szekér (Torvund sz) – Erdei C., Szőr, Kocsis D. (Bertus 75), Cipf (Kryvotsuk 75) – Zamostny (Gyurján 75)

Megbízott vezetőedző: Toldi Gábor

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Polgár, Hudák, Csörgő, Jova – Kovács M. (Lányi B. 82), Kovács D. – Soltész (Kicsun 90), Madarász (Szőke 75), Medgyes (Takács 75) – Adamcsek (Pethő 82)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerző: Medgyes (0-1) a 36. percben

36.perc: Medgyes lépett ki jó ütemben a bal oldalon, majd a kimozduló Kiss mellett a kapu jobb oldalába lőtt 0-1.

Szerencsére csapatunknak sikerült jobban kezdeni a találkozót, mind a mezőnyben nyújtott teljesítményt, mind pedig a kapuk előtt kialakított helyzeteket tekintve. A félidő derekánál Madarász vette észre a kapujából messze kint álló Kisst, és ezért szemfülesen a kezdőkörből kapura lőtt, de a visszazáró kapus védeni tudott. A fölény bő félórai játék elteltével a lélektanilag is nagyon fontos vezető gólban mutatkozott meg, amikor Medgyes Zoltán remek érzékkel lépett ki a baloldalon, és értékesítette a lemaradó védők által kínált lehetőségét.

A második játékrész első perceiben óriási lehetőség adódott az ismételt gólszerzésre, amikor Adamcsek és Soltész egy védőre vezethette rá a labdát, de végül csak egy célt tévesztett lövés lett a kecsegtető támadás vége. Az idő múlásával a hazaiak is többször eljutottak a sárga-kékek kapujának előteréig, kisebb helyzeteket is kialakítottak, de a saját térfelét megszálló gyirmóti játékosok kontráiban is rendre benne volt a veszély. A találkozó záró szakaszához közeledve mindent egy lapra feltéve próbált támadni a Tisza-parti gárda, de az egyenlítő találatot nem sikerült megszerezniük a jól záró vendégvédelem és a remekül védő Hársfalvi András ugyanis minden törekvésüket meghiúsította.

Toldi Gábor: Az első félidő részünkről passzív játéka rányomta bélyegét a mérkőzés eredményének végkimenetelére. Utána hiába tettünk meg minden tőlünk telhetőt annak érdekében, hogy egyenlítsünk, kozmetikázzunk az eredményen, az említettek megbosszulták magukat. A mi gólunkhoz a tiszta fej hiányzott, hiszen többször pattogott a labda a vendégek kapujának előterében, a befejezések nem sikerültek.

Tamási Zsolt: Tisztában voltunk vele, hogy csalóka a táblázat, hiszen a nyári erősítéseknek is köszönhetően Tiszakécskén jó keretet sikerült összehozni, de az eredmény nem úgy alakul, ahogyan szeretnék. Nehéz mérkőzésre számítottunk, és ez be is igazolódott. Az első félidőben jól játszottunk, szép gólt szereztünk, de ismét hiányérzetem van a kimaradt helyzetek miatt. Stabilizáltuk a csapatot a második félidőben és nagy küzdelemmel, jó mentalitással hoztuk le a meccset, amivel elértük kitűzött célunkat, a három pont megszerzését.