Videoton-Puskás Akadémia-MTK 1-2 (0-1)

Felcsút 500 nézõ. Vezette: Solymosi Péter (Szalai, Hofbauer).

Videoton: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Lipták, Hidvégi – Macsicza (Soós), Papucsek, Babos – Szakály, Baracskai (Jankovics) – Máté (Elek B.). Vezetõedzõ: Hartyáni Gábor.

MTK: Hegedüs – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres, Vadnai – Zsidai, Pölöskei (Ladányi) – Frank (Hajdú), Kanta, Pál – Tischler (Könyves). Vezetõedzõ: Garami József.

Miután három mezõnyjátékos (Lipták, Szakály és Hidvégi) került le túlkorosként a Vidi nagycsapatától, ez azt jelentette, hogy Milanovics és Lencse nem léphetett pályára az MTK elleni rangadón.

Az elsõ helyzet a 4. percben Babos elõtt adódott, miután erõszakosan labdát szerzett, de végül keresztbe elõtt a kapu elõtt.  Viszont a 11. percben Somodi hatalmasat védett, góltól mentette meg csapatát Frank perdítésénél. Akár csak az NB I-ben, a fõvárosiak tették vették a labdát, némi mezönyfölényben is játszottak. Ám a 18. percben Hegedüsnek a kapujából kifutva kellett mentenie Baracskai elõl. A 23. pecben büntetõhöz jutott az MTK, de Kanta lövését Somodi kiütötte.

A 26. percben már nem volt pardon, Zsidai közelrõl lõtt a kapu közepébe, 0-1. Nyomasztó lett a vendégek fölénye, ám Tischler bombáját Somodi ismét bravúrosan hárította, majd ezt tette a 44. percben Vadnai 3 méteres perdítésénél is.
Alapos fejmosást tarthatott Hartyáni Gábor a szünetben, mert egy sokkal harcosabb “kisvidi” folytatta a játékot a szünet után. Liptáknak volt egy nagy helyzete, de sajnos kimaradt. És milyen a sors: a 67. percben Máté bombáját hárította Hegedüs, a kontra végén Pál becsapta Jankovicsot, majd középre centerezett, Tischler pedig jókor érkezett, 0-2. A 84. percben újabb Somodi bravúrt láthattunk: Zsidai lövését a felsõ lécre tenyerelte a kapus. A
88. percbn Szakály lövését Szekeres kézzel blokkolta, de a büntetõ elmaradt. A túloldalon viszont azonnal befújt egy esetet, de Kanta méterekkel a kapu mellé rúgta a labdát. A ráadásban még Szakály szépített, így 1-2 lett a vége, mert aztán egy újabb hazai büntetõt nem adtak meg a végén.

Balhéztak az MTK szurkolói

Megtámadták a Puskás Akadémia elnökét

Felcsút – Miután befejezõdött a Videoton – MTK másodosztályú bajnoki mérkõzés, bõ tíz perc múlva az MTK 30 fõs keménymagjának négy-öt tagja hangosan nekiállt Orbán Viktort szidalmazni, aki akkor még a díszpáholyban beszélgetett. A kemény legényeket ekkor Mészáros Lõrinc, a Puskás Akadémia elnöke rendre utasította, illetve távozásra szólította fel. Ez még nagyobb haragot váltott ki a fõvárosi “ultrákból”, a komolyabb tettlegességet az idõközben odarohanó biztonságiak akadályozták meg, akik a többi fõvárosi fanatikussal együtt az akadémia területén kívülre szorították õket. A balhé a létesítmény melletti utcában is folytatódott. Közben Mészáros Lõrinc megkérte Domonyai Lászlót, az MTK ügyvezetõjét, hogy bírja jobb belátásra a csapat drukkereit, ám Domonyai erre mindössze csak annyit mondott: intézkedjenek a rendezõk. Miután az akadémia egyik alkalmazottja videóval felvette az egész sztorit, könnyen elképzelhetõ, hogy az ügynek lesz még folytatása, hiszen történt fizikai kontaktus a támadók és Mészáros Lõrinc között.