Az elmúlt fordulóban az akkori bronzérmes Kozármisleny otthonában vendégeskedtünk, ahol kevés hiányzott az újabb győzelmünkhöz, hiszen már negyedórai játék elteltével kettőgólos előnyre tudtunk szert tenni, ekkor azonban sajnos megtört a lendülete csapatunknak a gólgyártást tekintve. Szünet után fokozatosan feljavult a hazaiak játéka, és annak ellenére, hogy támadóink előtt is adódott lehetőség, hogy újabb gólokkal terheljék ellenfelünk kapuját, sportszerűen be kell ismernünk, hogy nem érdemtelenül sikerült kiegyenlíteniük, viszont a találkozó kezdeti időszakának ismeretében kijelenthető, hogy Kozármislenyben hagytunk kettő pontot.

A továbbiakban is vezetőedzőként meccselő szakmai igazgatónk, Tamási Zsolt ismét nehéz mérkőzésre számít: – Sorozatban kell játszanunk a rangadókat, hiszen vasárnap az akkori harmadik Kozármisleny otthonában szerepeltünk, utána a mostani bronzérmes helyen álló Vasasnál vendégeskedtünk a kupában, most pedig a jelenlegi második Nyíregyházát fogadjuk, utóbbi kettő csapatnak egyértelműen kitűzött célja az élvonalba jutás, tehát erőltetett menetben vagyunk, de bírni kell. Amit Kozármislenyben nyújtott csapatunk az első félidőben, az teljesen tükrözte, amit elterveztünk. Számítottunk arra is, hogy hátrányban átállnak a kettő ékes játékra, bosszantó hibák előzték meg kapott góljainkat, mi több szünet után is meg voltak a lehetőségeink, hogy lezárjuk a mérkőzést, ez nem sikerült, ami miatt nagy hiányérzetet van bennem. Kielemezzük soron következő ellenfeleinket, de természetesen tudjuk mi is, hogy minden meccs más. Nem meglepetés, hogy a Nyíregyháza a bajnokság élbolyában tartózkodik, hiszen a nyári átigazolás során is nagyon aktívak voltak, minőségi játékoskeret alakult ki náluk és Tímár Krisztián személyében egy fiatal, ambiciózus edző irányítja a szakmai munkát Minden adott, hogy versenyben legyenek a feljutásért.

A közeljövőben jubiláló, 1928-ban alapított piros-kék ellenfelünk, 1959-ben két városi egyesület, a Spartacus és az Építők egyesülését követően alakult újjá, s az egyesület később Nyíregyháza Spartacus néven szerepelt. Az 1979-1980-as másodosztályú bajnokságot a csapat tíz pontos előnnyel zárta, így történetében először feljutott az élvonalba, ahol később összesen 13 szezont tölthetett, itt az eddigi legjobb helyezését 7-ként 1980-1981-ben érte el. Három alkalommal (1980-1981, 1998-1999, 2013-2014) szerepelhetett a Magyar Kupa sorozatának negyeddöntőjében.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei ellenfelünk a jelen pontvadászatban 13 fordulót követően az éllovas mögött a második helyen tanyázik. Az eddigiek során 8 győzelem, 4 döntetlen és mindössze 1 vereség áll a neve után, 21-10-es gólkülönbsége mellett 28 pontot gyűjtött. Ezzel szemben mi 4-6-3-as mérkőzés, 18-16-os gólmutatóval 18 pontot szerezve a 8. helyről várhatjuk a rangadó kezdő sípszavát.

A mostani bajnoki-, és kupasorozatban is jól szerepel nyírségi ellenfelünk, hiszen az utóbbi öt mérkőzéséből négyet megnyert, s csak egyszer veszített. 2023 október 2-án  PMFC otthonából hozták el a bajnoki pontokat (0-4), majd otthon győzték le a Kazincbarcikát (1-0), a fővárosba utazva azonban kikaptak a Vasastól (3-0), majd ismét hazai környezetben győzték le az Ajkát (2-1). A piros-kékek sikerélménnyel a tarsolyukban érkeznek hozzánk, hiszen a Dunaföldvárt egy góllal legyőzve az 5. fordulóba léphettek a MOL Magyar Kupába, ahol a következő játéknapon, 2024 február 28-án a Szentlőrinc együttesével mérettethetik meg magukat a nyolc közé jutásért. Mi a kezdeti bajnoki nyeretlenség után a veretlenségi sorozatunkat szeretnénk tovább folytatni. Szintén az utóbbi öt találkozónkat figyelembe véve három győzelem és egy-egy döntetlen és a kupa-vereség áll a nevünk mellett. 2023 október 1-én itthon győztük le a Siófok együttesét (1-0), majd a BVSC fővárosi stadionjában egy kitűnő második félidőnek köszönhetően tudtunk nyerni (0-3), ami után a hosszabbítás pillanataiban esett góllal kerekedtünk felül a Csákvár gárdáján (2-1). Az elmúlt hétvégén Kozármislenyben osztoztunk a pontokon a hazaiakkal (2-2), majd a MOL Magyar Kupa sorozatában a végjátékban győzött le minket a Vasas (3-1).

2023. 03.19 (vasárnap) 14:00 | Balmazújváros, Balmazújvárosi Városi Stadion | Nyíregyháza Spartacus – Gyirmót FC Győr 2-3 (1-1) | Merkantil Bank Liga NB II. 28. forduló

A két csapat egymás elleni öt találkozójának mérlege meglehetősen kiegyenlített, hiszen felváltva születtek a győzelmi sikerek, de érdekesség, hogy ezeken mindig a vendég gárdák örülhettek. 2019 november 3-án Herjeczki góljával tudtunk nyerni Nyíregyházán (0-1), majd 2020 november 8-án, egy ködös nyári este ők vitték el a pontokat Hornyák találatával kiharcolt sikerükkel (0-1). 2021 április 28-án mi hozhattuk el a pontokat Varga Barni találatával (0-1), majd 2022 október 2-án egy öt gólt eredményező mérkőzésen ugyancsak vendéggyőzelem született az ALCUFER Stadionban (2-3, gsz: Herjeczki, Medgyes ill: Novák 2, Pantovics), majd 2023  március 19-én, szintén lemásolva az előző eredményt, mi örülhettünk idegenben (2-3, gsz: Novák, Pantovics ill: Soltész 2, Medgyes).

2022. 10.02 (vasárnap) 15:00 | Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion | Gyirmót FC Győr – Nyíregyháza Spartacus FC 2-3 (2-2) | Merkantil Bank Liga NB II. 9. forduló

Bízunk benne, hogy az imént említett sorozat most megszakad és nem vendégsiker születik a Marcal-parton, hiszen egy újabb rangadó sikeres befejezésével tovább zárkózhatnánk az élmezőny mögé.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei ellenfelünk a jelen pontvadászatban 13 fordulót követően az éllovas ETO mögött a második helyen tanyázik. Az eddigiek során 8 győzelem, 4 döntetlen és mindössze 1 vereség áll a neve mellett, 21-10-es gólkülönbsége mellett 28 pontot gyűjtött. Ezzel szemben mi 4-6-3-as mérkőzés, 18-16-os gólmutatóval 18 pontot szerezve a 8. helyről várhatjuk a rangadó kezdő sípszavát.

A Merkantil Bank liga másodosztályú küzdelemsorozata 14. fordulójának mérkőzése, a Gyirmót FC Győr – Nyíregyháza Spartacus FC találkozó 2023 november 5-én vasárnap, kora délután 13.00.-kor kezdődik a Gyirmóti Sportcentrum centerpályáján, az ALCUFER Stadionban, de azok sem maradnak le az összecsapásról, akik esetleg nem tudják a helyszínen nézni, hiszen annak eseményeit, jeleneteit az Oxygen Media felvételének köszönhetően a www.gyirmotfc.hu oldalon található linkre kattintva élőben, később a YouTube-on keresztül felvételről, valamint honlapunkon olvasható állandó szöveges tudósításunkon követhetik.