Szombaton Sopronban lép pályára csapatunk, így Gyõr-Moson-Sopron megyei rangadóra kerül sor a Merkantil Bank Liga 13. fordulójában.

Sopronban soha nem volt egyszerû dolgunk, ugyanis tavaly 1-1-et játszottunk megyei riválisunk otthonában (Szabó László a 33. percben juttatta vezetéshez a hazaiakat, majd a második félidõ 3. percében Papp állította be a végeredményt), míg azt egy évvel megelõzõen egy, a 92. percben lõtt 11-essel nyertek a házigazdák a Káposztás utcában. A 2011/2012-es szezonban pedig 3-2-es gyõzelmet arattunk egy szintén izgalmas összecsapáson.

Az összes egymás elleni mérkõzést tekintve jobbak vagyunk az SVSE-nél, ugyanis a már említett soproni gyõzelmen kívül egyszer sem tudtak fölénk kerekedni a hûség városiak, valamint a korábban említett döntetlen volt még, amikor pontot tudtak csenni tõlünk! Ennek ellenére nem szabad leírni õket.

Az elõzõ fordulóban õk vereséget szenvedtek Mezõkövesden, a 43. és a 46. percben kapott gólokkal. De ezt megelõzõen Siófokon nyertek 1-0-ról fordítva Kovács Ádám és Horváth Péter találataival. A Sopron még veretlen hazai pályán, döntetlent játszottak a Kaposvárral (2-2), a Szolnokkal (2-2), és a Cegléddel (2-2), illetve megverték a Szegedet (3-2) valamint a Csákvárt (2-0). Azt a Csákvárt (21. perctõl emberelõnyben), akivel mi a múlt héten 1-1-et játszottunk úgy, hogy ugyan vezettünk, de az Aqvital FC egyenlíteni tudott.

Mi a Csákvár elleni összecsapást megelõzõen 4 mérkõzést nyertünk (Szeged 1-0, Soroksár 4-0, Cegléd 2-1, ZTE 3-2), s 6 mérkõzés óta tartó veretlenségi szériában vagyunk benne (SZTK 0-0, Csákvár 1-1), a cél pedig egyértelmû, ennek a meghosszabbítása, minél továbbnyújtása.

A bajnoki táblázat 7. helyezettje ellni mérkõzésünk 2014.11.08-án, szombaton, 16.00-órakor fog kezdõdni Sopronban, a Káposztás utcai stadionban!

A találkozóról élõ, szöveges tudósítást OLVASHATNAK ITT!

A mérkõzésre csapatunk szurkolói buszt indít, melyrõl részleteket OLVASHATNAK ITT!