A forduló legnagyobb meglepetése, hogy az újonc Soroksár 3–1-es gyõzelmet aratott a Szigetszentmiklós otthonában. A Békéscsaba könnyedén verte meg a ZTE-t, az Ajka pedig a Sopront gyõzte le magabiztosan. A szomszédvárak csatájában a Szolnok nem bírt a Cegléddel.

A bajnokság legelsõ gólját Szilágyi Péter szerezte, a Békéscsaba támadója a 10. percben egy védelmi hiba után passzolt közelrõl a ZTE hálójába. A zalaiak nem tudtak felpörögni, sõt a 49. percben Szilágyi megduplázta saját és csapata góljainak számát. A hátralévõ idõben a csabaiak átadták a területet a Zalaegerszegnek, de a kék–fehérek hiába dolgoztak ki helyzeteket, képtelenek voltak a hálóba találni. A trénerek közül tehát a Békéscsaba kispadját nyáron elfoglaló Zoran Szpisljak debütálása jól sikerült, míg Lõrincz Emil vereséggel kezdett a ZTE kispadján.

A Kaposvárra 11 év után visszatérõ Rajczi Péter gyõztes gólt szerzett a Csákvár ellen. A megfiatalított Rákóczi számára nehéz mérkõzés volt a szezonrajt, a zöld-fehérek mezõnyfölénye az elsõ félidõben teljesen meddõnek bizonyult. A szünet után két kimaradt csákvári lehetõség felébresztette a Rákóczit és a 74. percben megszületett a gyõztes gól: Karacs Roland ívelte jobbról középre a labdát, Rajczi pedig kissé hátradõlve, három lépésrõl a kapu jobb felsõ sarkába fejelt.

A szomszéd városok rangadóján a Szolnoki MÁV otthon nem bírta legyûrni a Ceglédi VSE-t. Kis Károly együttese az elsõ félidõben nagy fölényben játszott, de a vezetést csak a 54. percben tudta megszerezni Racskó Roland fejese révén. A Pest megyeiek azonban nem adták fel, és a 71. percben az Elek Bence buktatásáért megítélt tizenegyesbõl egyenlítettek, ezzel kiharcolták a döntetlent.

Már a 11. percben megszerezte a vezetést az Ajka a Sopron ellen, Sowunmi Thomas pedig a 27. percben megduplázta a bakonyiak elõnyét. A soproniak egy véleményes büntetõnek köszönhetõen a félidõ végén szépítettek, de a szünet után a tavaly még Sopronban futballozó Szabó Zsolt újabb gólt szerzett. Bár Supka Attila együttese nem adta fel, Fazakas Géza öt percen belül két sárgát begyûjtött, a kiállítás pedig megpecsételte az SVSE sorsát.

Az újoncok közül kiváló rajtot vett a Soroksár és a Szeged 2011-Grosics Akadémia.
Elõbbi talán a forduló legnagyobb meglepetését szolgáltatva 3–1-re gyõzött a Szigetszentmiklós otthonában úgy, hogy végig jobban és céltudatosan futballozott ellenfelénél. A XXIII. kerületieknél a Lech Poznanban futballozó Lovrencsics Gergõ öccse, Lovrencsics Balázs villogott, hiszen két gólt szerzett, míg a hazaiak a hajrában csak szépíteni tudtak.

A Szeged pedig a Siófok otthonából távozott értékes ponttal, pedig az elsõ játékrészben a Balaton-partiak jobban futballoztak és a nyáron a Honvédtól érkezett Daru Bence emelése révén vezetést szereztek. A fordulás után azonban Nyilas Elek együttese ritmust váltott, Germán Tamás közeli lövése révén egyenlített, és ezt meg is tartotta, bár a hátralévõ idõben mindkét együttesnek volt lehetõsége a gyõztes gól megszerezésére.

LABDARÚGÓ NB II, 2014–2015

1. FORDULÓ

SZTK-ERIMA–SOROKSÁR SC 1–3 (0–1)

Szigetszentmiklós, 300 nézõ. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)

SZTK: Horváth L – Osváth (Sipos B., 74.), Kornis, Kállai, Pollák – Vágó L. – Szepessy, Barna Zs. (Szabó B., 58.), Kvekveskiri, Hevesi-Tóth – Fekete Á. (Bonifert, a szünetben)

SOROKSÁR: Holczer – Simita, Pandur P. (Erdei, 80.), Urbán P., Pintér D. – Lisztes, Lannert – Lovrencsics B., Nyilas, Szabó R. (Balaskó Cs., 74.) – Péter (Vass Zs., 69.)

Gólszerzõ: Pandur P. (0–1) a 35., Lovrencsics B. (0–2) az 56., Lovrencsics B. (0–3) a 82., Szabó B. (1–3) a 84. percben

MESTERMÉRLEG

VÁGÓ ATTILA, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – Sokat dolgoztunk a gyõzelemért, de nem jött össze. Buta gólokat kaptunk, mert a kapott gólok elõtt sajnos a meghatározó játékosaink hibáztak.

VARGA ATTILA, a Soroksár vezetõedzõje: – Éppen annyit futballoztunk, amennyi kellett a gyõzelemhez. Gyors ellentámadásokkal sikerült megnyernünk a mérkõzést. Nagyszerû héten vagyunk túl.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–FC CSÁKVÁR 1–0 (0–0)

Kaposvár, 800 nézõ. Vezette: Böcskei Balázs (Aradi József, Horváth Krisztián)

KAPOSVÁR: Somodi – Földes, Kovács O., Bank, Kiss M. (Hadaró, 65.) – Kovács T., Albert Á. (Fejõs, 59.) – Karacs, Murai (Nagy K., 59.), Zsdrál – Rajczi

CSÁKVÁR: Szabó B. – Ambrus S., Dulló, Hajdú S., Köntös – Domján A. (Sötét, 86.) – Molnár Cs. (Domokos, 69.), Bakos, Varga Z. (Mihály, 63.) – Gajdos, Molnár T.

Gólszerzõ: Rajczi (1–0) a 74. percben

MÁRTON GÁBOR, a Kaposvár vezetõedzõje: – Idõnként élvezhetõ, jó játékot játszottunk, különösen a gól után, de a további helyzeteinket is gólra kellett volna váltani. Fiatal a csapat, még össze kell állni, de az elismerés megilleti a játékosokat. Örülünk, hogy jó pár fiatal bemutatkozott, és nem is akárhogy.

BOGNÁR GYÖRGY, a Csákvár vezetõedzõje: – Fegyelmezetten játszottunk, mégis van egy pici hiányérzetem. Egyáltalán nem dolgoztunk ki gólhelyzeteket, pedig számítottam volna rá. Ezzel a minimális különbséggel megérdemelten nyert a hazai csapat.

VASAS–GYIRMÓT FC GYÕR 2–0 (0–0)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1500 nézõ. Vezette: Veizer Roland (Pápai Zoltán, Tõkés Róbert)

VASAS: Németh G. – Görgényi, Grúz, Tamás L., Hajdú N. – Vida, Berecz, Nagy T., Nagy D. (Menyhért, 77.) – Ferenczi I. (Ádám M., 85.), Remili

GYIRMÓT: Somogyi – Nagy S., Lengyel D., Lázár P., Présinger – Papp K., Madarász (Kiss M., 70.) – Magasföldi – Beliczky, Oross (Andorka, 82.), Cseri (Kákonyi, 74.)

Gólszerzõ: Ferenczi (1–0) a 72., Remili (2–0) a 93. percben

Kiállítva: Beliczky (második sárga lap után) az 54. percben

SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetõedzõje: – Ezúttal végre a futball gyõzött, és egy játszó csapat szerezte meg a három pontot.

SISA TIBOR, a Gyirmót vezetõedzõje: – Mi éppen tizenegyest láttunk, ehelyett kiállították góllövõ csatárunkat. Erre a mérkõzésre még sokáig emlékezni fogok.

SZOLNOKI MÁV–CEGLÉDI VSE 1–1 (0–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 nézõ. Vezette: Nagy Róbert (Demeter János, Galán Roland)

SZOLNOK: Pokorni – Vári, Racskó, Papucsek, Fritz – Kenderes, Lengyel B. – Rokszin (Hamar Á., 26.), Tóth B., Mundi (Mile, 73.) – Tóth D. (Kállai I., a szünetben)

CEGLÉD: Tóth Z.– Vattai, Albert I., Makrai L., Szala – Füle Á., Koncz – Szabó D. (Szekér, 71.), Koós, Markó (Dóczi, 55.) – Elek B. (Kormos, 83.)

Gólszerzõ: Racskó (1–0) az 54., Koós (11-esbõl, 1–1) a 71. percben

KIS KÁROLY, a Szolnok vezetõedzõje: – Az elsõ félidõben nyomasztó fölényben játszottunk, irányítottuk a játékot. A vezetés megszerzése után nem tudtuk kihasználni lehetõségeinket, és ezzel esélyt adtunk a vendégeknek a pontszerzésre.

SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetõedzõje: – Megérdemelten szereztünk pontot. Az elsõ félidõben nem úgy játszottuk, ahogyan megbeszéltünk, ugyanakkor dicséretes, hogy amint hátrányba kerültünk, azonnal változtattunk.

FGSZ SIÓFOK–SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 1–1 (1–0)

Siófok, 400 nézõ. Vezette: Farkas Tibor (Lémon Oszkár, Kis Zoltán)

SIÓFOK: Tajti – Futó, Papp Sz., Baranyai Á., Gubicza – Gárdos (Horváth B., 84.), Fülöp, Peszmeg, Ivancsics (Kozma R., 84.), Papp M. (Kirchner, 51.) – Daru B.

SZEGED: Molnár – Kéri, Farkas M., Markovic, Mészáros M. – Szabó P., Máté P. – Fitos (Oláh G., a szünetben), Oláh L. (Zelenyánszki, 72.), Zabari (Pászka L., 81.) – Germán

Gólszerzõ: Daru B. (1–0) a 18., Germán (1–1) a 48. percben

HORVÁTH KÁROLY, a Siófok vezetõedzõje: – Az eredménnyel nem vagyok elégedett, mert a focihoz szerencse is kellene. A hozzáállással, az akaraterõvel elégedett vagyok, ezekkel nem volt probléma.

NYILAS ELEK, a Szeged vezetõedzõje: – Megpróbáltunk korszerûen, támadó szellemben fellépni, és bár ezt nem teljesen sikerült megvalósítani, a lényeg mégis, hogy sok jó támadásunk volt. Úgy érzem, a második félidõ alapján közelebb álltunk a gyõzelemhez.

FC AJKA–SVSE-GYSEV 3–1 (2–1)

Ajka, 400 nézõ. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kovács II Gábor, Vígh-Tarsonyi Gergõ)

AJKA: Jánosa – Mogyorósi, Asztalos D., Zámbó, Gunther – Csordás Sz., Lattenstein (Horváth V., 68.), Weitner – Szabó Zs. (Matetits, 79.), Sowunmi, Major N. (Mihalecz P., 86.)

SOPRON: Halasi – Fazakas, Baranyai N., Jovetics, Nagy Z. – Horváth A., Pintér A., Deme (Csábi M., 77.), Kovács Á. – Horváth P. (Erdélyi, 54.), Eszlátyi (Szabó L., 62.)

Gólszerzõ: Major N. (1–0) a 11., Sowunmi (2–0) a 27., Eszlátyi (11-esbõl, 2–1) a 42., Szabó Zs. (3–1) az 51. percben

Kiállítva: Fazakas (második sárga lap után) a 64. percben

KLEMENT ISTVÁN, az Ajka vezetõedzõje: – Fontos volt az elsõ mérkõzés, mert új csapatot építünk. Valódi értékmérõ volt a mérkõzés, játékosaim nagyon jól küzdöttek, jól játszottak, és megérdemelten szerezték meg a három pontot.

SUPKA ATTILA, a Sopron vezetõedzõje: – Az elsõ két gólnál olyan egyéni hibákat vétettünk, amelyeket nem lett volna szabad. A szünetben kértem, koncentráljunk Sowunmi Thomas játékára, mégis újabb gólt kaptunk. Emberhátrányban és három-egy után is megpróbáltunk mindent megtenni az egyenlítésért, de ez most kevés volt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE–ZALAEGERSZEGI TE 2–0 (1–0)

Békéscsaba, 800 nézõ. Vezette: Berger József (Varga Gábor, Szvetnyik Bence)

BÉKÉSCSABA: Póser – Bényei, Balog Zs., Juhász Gy., Király P. – Kertész T. (Birtalan B., 66.), Borbély – Bagi, Balázs R. (Prasler, 69.), Vólent – Szilágyi P. (Berki, 90.)

ZTE: Czirjék – Kovács G., Fodor M., Króner, Farkas N. – Horváth A., Simonfalvi (Melczer, a szünetben) – Délczeg, Szöllõsi (Grbic, 80.), Babati – Vittman (Bailo, 60.)

Gólszerzõ: Szilágyi P. (1–0) a 10., Szilágyi P. (2–0) a 49. percben

ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Nagyon készültünk a mérkõzésre, terveinket már az elsõ félidõben sikerült megvalósítanunk. A második játékrész elején jókor jött az újabb gól, majd átadtuk a területet a vendégeknek, akik többet kezdeményeztek, de a védelmünk stabilan állt a lábán.

LÕRINCZ EMIL, a Zalaegerszeg vezetõedzõje: – Stabil csapatjátékkal készültünk, és kontrákkal próbáltuk veszélyeztetni az ellenfél kapuját. Az elsõ félidõben többször is hibáztunk, ezt a Békéscsaba kihasználta. A második játékrészben már vezettünk támadásokat, de gólig nem jutottunk. Tanulságos mérkõzés volt.