A kora délutáni mérkõzéseken a Békéscsaba a Szigetszentmiklós otthonában gyõzött, így zsinórban hatodik bajnokiját nyerte meg, míg az Ajka Gunther Zsolt duplájával verte meg a Soroksárt.

A Szolnok, bár már 2–0-ra is vezetett a Siófok ellen, végül csak a hosszabbításban elért góllal tudott felülkerekedni ellenfelén, míg a Szeged Germán Tamás találatával kaparintotta meg a három pontot Kaposváron.

A labdarúgó NB II 12. fordulójában Gunther Zsolt duplájának köszönhetõen fontos gyõzelmet aratott az Ajka a Soroksár ellen. Az elsõ félidõben a budapestiek elõtt adódtak nagyobb gólhelyzetek, de ezeket elpuskázták, a szünet után pedig Gunther 22 méteres lövése révén a bakonyiak szerezték vezetést. A Soroksár ezután kitámadott, de a csatárok a kapu elõtt ismét nem voltak hatékonyak, egy kontra végén pedig Gunther újabb pontos lövésével biztossá tette az Ajka gyõzelmét. Ez volt egyébként az új tréner, Zoran Kuntics elsõ sikere az ajkaiak vezetõedzõjeként.

Határozottabb játékának köszönhetõen gyõzött a Békéscsaba a Szigetszentmiklós otthonában. Zoran Szpisljak együttese már a találkozó 37. percében elõnybe kerülhetett volna, de Borbély Bálint büntetõjét Horváth László bravúrral szögletre ütötte. A 44. percben azonban már a kapus sem segíthetett: egy elõvágott labdát Kertész Tamás kotort Kornis Attila mellett a kapuba öt méterrõl. A második félidõben Szilágyi Péter révén növelhette volna elõnyét a csabai együttes, de a támadó hibázott, és csapata a 69. percben emberhátrányba került, mivel a játékvezetõ ütés miatt kiállította Bényei Balázst. Ezután már egykapuzott a Pest megyei csapat, de egyetlen helyzetét sem tudta értékesíteni, pedig Fekete Ádám egymaga megfordíthatta volna a meccset. A találkozó után a szigetszentmiklósi klub vezetõsége bejelentette, hogy a klub szerzõdést bontott a 12 hónapra eltiltott Vágó Attila vezetõedzõvel.

A Szolnoki MÁV hazai pályán úgy gyõzte le 3–2-re a Siófokot, hogy az elsõ félidõben már 2–0-ra is vezetett Zsolnai Róbert közeli emelése és Fritz Attila fejese révén, mégis a hosszabbításban szerzett újabb gólja ért csak három pontot. Ez azért alakult így, mert a Balaton-partiak nem adták fel, és a második félidõben huszonegy perc alatt egyenlíteni tudtak. Kis Károly csapata a hosszabbításban azonban egy kontra során tizenegyeshez jutott (Gubicza Gábor buktatta B. Tóth Balázst a büntetõterületen belül), a tizenegyest pedig Nagy István a hálóba lõtte. A Siófok újabb meccsen maradt pont nélkül, igaz, ezt most a balszerencsének „köszönheti”.

Sorozatban harmadszor nyert a Szeged 2011, amely Germán Tamás találatával ezúttal a Kaposvár otthonában gyõzött. A mérkõzés eléggé alacsony színvonalú volt, az elsõ félidõben a Kaposvárnak egy, míg a Szegednek két igazán nagy gólszerzési lehetõsége volt, ebbõl Germán használta ki az egyiket egy kontratámadás során, miután Hadaró Valentin felelõtlenül eladta el a labdát a Szeged tizenhatosánál. A szünet után Nyilas Elek együttese már csak a védekezéssel törõdött, míg a Kaposvár Kovács Tamás 20 méteres lövésekor járt a legközelebb a gólhoz, de a labda a lécen csattant.

LABDARÚGÓ NB II

12. FORDULÓ

Pénteken játszották

Vasas–ZTE FC 2–1

Szombat

SZOLNOKI MÁV-STADLER RAIL FC–SIÓFOK 3–2 (2–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 nézõ. Vezette: Nazsa Tamás (Hofbauer Roland, Makkosné Petz Brigitta)

SZOLNOK: Pokorni – Vári, Papucsek, Antal G., Fritz – Kenderes, Zvara (Kállai I., 70.) – Nagy I., Rokszin (B. Tóth, 86.), Lengyel B. (Mundi, 60.) – Zsolnai

SIÓFOK: Tajti N. – Fülöp N. (Futó, 83.), Kovács J., Baranyai Á., Gubicza – Gárdos, Ivancsics – Horváth B., Peszmeg, Kirchner (Kozma R., a szünetben; Vas M., 92.) – Daru

GÓLSZERZÕ: Zsolnai (1–0) a 9., Fritz (2–0) a 45., Kozma R. (2–1) az 58., Kovács J. (2–2) a 78., Nagy I. (11-esbõl, 3–2) a 92. percben

MESTERMÉRLEG

KIS KÁROLY, a Szolnok vezetõedzõje: – Kétgólos vezetésünk után magunknak tettük nehézzé a mérkõzést. Az egyenlítés után azonban újítottunk, és nagyon értékes három pontot szereztünk a szervezetten játszó Siófok ellen.

HORVÁTH KÁROLY, a Siófok vezetõedzõje: – Mérges vagyok, mert nem a jobb, hanem a szerencsésebb csapat nyert.

FC AJKA–SOROKSÁR SC 2–0 (0–0)

Ajka, 300 nézõ. Vezette: Barna Gábor (Kóbor Péter, Kiss Balázs)

AJKA: Jánosa – Asztalos, Pákai, Mogyorósi, Köles – Csordás Sz., Weitner (Németh L., a szünetben), Gunther – Szabó Zs., Sowunmi (Mihalecz P., 86.), Major N. (Lattenstein, 76.)

SOROKSÁR: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Tóbiás – Lannert – Szabó R., Hodgyai (Kocsis D., 61.), Péter A., Nyilas – Lovrencsics B.

GÓLSZERZÕ: Gunther (1–0) az 56., Gunther (2–0) a 92. percben

ZORAN KUNTICS, az Ajka vezetõedzõje: – Az elsõ félidõ elején voltak gólhelyzeteink, utána azonban a Soroksár átvette az irányítást. A második félidõben irányítottunk, rúgtunk két szép gólt, és volt három nagy ziccerünk. Le a kalappal a csapat elõtt, nagyon férfiasan küzdött.

VARGA ATTILA, a Soroksár vezetõedzõje: – Az elsõ félidõ rendben volt, de luxus ilyen nagy helyzeteket kihagyni idegenben. A második játékrész nagyon felejthetõre sikerült. Ilyen mulya játékosokkal, mint ahogy néhányan játszottak, nem lehet az NB II-ben szerepelni.

SZTK-ERIMA–BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE 0–1 (0–1)

Szigetszentmiklós, 200 nézõ. Vezette: Berger József (Kormányos II Gábor, Szvetnyik Bence)

SZTK: Horváth L. – Benkõ-Bíró, Kornis, Pollák, Puskás G. – Barna Zs., Sipos B. – Kollega (Fekete Á., 65.), Szepessy (Zsivoczky, 74.), Kvekveskiri (Jasarevic, a szünetben) – Szabó B.

BÉKÉSCSABA: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Berki P. (Balogh M., 84.), Borbély, Bagi, Király P. – Kertész (Balázs R., 90.), Szilágyi P. (Tölgyesi, 73.)

GÓLSZERZÕ: Kertész (0–1) a 44. percben

KIÁLLÍTVA: Bényei (Puskás Gábor megütéséért) a 77. percben

VÁRHIDI PÉTER, a Szigetszentmiklós sportigazgatója: – Semmiképpen sem érdemeltünk vereséget. A második félidõben helyzet helyzet hátán, a végén pedig tizenegyesgyanús szituáció, de ilyen sorozatban vagyunk. A csapat hozzáállása kifogástalan volt, csak reménykedem, hogy minél gyorsabban kijövünk a hullámvölgybõl.

ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Az elsõ félidõben nekünk voltak nagyobb helyzeteink, de nehezen szereztük meg a vezetést. A második félidõben a kiállítás után a hazaiak játszottak fölényben, de lehetõségeiket nem használták ki.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SZEGED 2011 0–1 (0–1)

Kaposvár, 600 nézõ. Vezette: Radványi Ádám (Kis Zoltán, Kepe Arnold)

KAPOSVÁR: Somodi – Földes M., Lakatos G., Bank (Karacs, 71.), Hadaró – Zsdrál, Albert Á. (Kovács T., a szünetben) – Király V. (Kozics, a szünetben), Nagy K., Dominic – Rajczi

SZEGED: Belecan – Szabó P., Markovics, Tóth B., Zabari – Oláh G. (Hegedûs E., 89.), Máté P. – Fitos L. (Kéri, 70.), Oláh L. (Farkas M., 80.), Zelenyánszky – Germán

GÓLSZERZÕ: Germán (0–1) a 36. percben

MÁRTON GÁBOR, a Kaposvár vezetõedzõje: – Nehéz bármit mondani, egyszerûen nincs szerencsénk. Egyetlen kapura tartó lövésbõl vezetést szerzett az ellenfél, de még az NB II-ben sem lenne szabad ilyen gólt kapnunk. Úgy kellett volna játszanunk, ahogy az utolsó huszonöt percben.

NYILAS ELEK, a Szeged vezetõedzõje: – Jól kezdtük a mérkõzést, az elsõ félidõben látványosan és jól játszottunk. Úgy, ahogy elterveztük, meg is voltak a lehetõségeink, de a második félidei játékunk az elsõ ellentétje volt, a gyõzelem ellenére többet vártam a csapattól.