Sowunmi Thomas bebizonyította, jó az öreg a háznál. A 37 éves egykori válogatott csatár még ma is duzzad az erõtõl: lehetetlen volt lebirkózni, az ütközésekbõl rendre gyõztesen került ki, labdáinak pedig szeme volt. Sõt szemfülessége sem kopott meg, úgy érkezett gólja elõtt a kapusról kipattanó labdára, mint fénykorában.

NB II, 15. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–FC AJKA 2–2 (1–1)

Csákvár, 400 nézõ. Vezette: Takács János (Márkus Tamás, Demeter János)

CSÁKVÁR: Szabó B. – Ambrus, Sötét, Kocsis G., Hajdú S., Köntös – Molnár T., Bakos Sz., Domján – Gajdos, Horváth R.. Csere: Domján helyett Mihály D. a szünetben, Horváth R. helyett Varga Z. a 73. percben

AJKA: Jánosa – Köles, Pákai G., Zámbó, Horváth L. – Németh L., Varga G., Gunther – Merk, Sowunmi, Major N. Csere: Varga G. helyett Lattenstein a 70., Németh L. helyett Kalász a 89. percben

Gólszerzõ: Sötét (öngól, 0–1) a 24., Gajdos (11-esbõl, 1–1) a 34., Sowunmi (1–2) az 58., Gajdos (2–2) a 65. percben

MESTERMÉRLEG

TOLDI GÁBOR, a Csákvár vezetõedzõje: – Sokat tettünk az összecsapáson azért, hogy megszakadjon a rossz sorozatunk, és begyûjtsük a három pontot, sajnos azonban hiába volt több mérkõzéslabdánk is, azokat elhibáztuk.

ZORAN KUNTICS, az Ajka vezetõedzõje: – Izgalmas mérkõzést játszottunk, kétszer is vezettünk, sõt még utána is volt helyzetünk, el kell ugyanakkor ismernem, hogy reális eredmény született.

Cegléd–Békéscsaba

A Békéscsaba nem akart semmit a véletlenre bízni Cegléden, és már nagyon korán kétgólos elõnybe került. Elõbb Király Patrik lõtt közelrõl gólt egy jobb oldali beadást követõen, majd néhány perccel késõbb már elõkészítõként vállalt magára fontos szerepet, hiszen az õ beívelését követõen szerzett gólt Szilágyi Péter. A második félidõben csak egyetlen találat született, azt is a Békéscsaba szerezte Bagi István jóvoltából. Ezzel eldõlt, hogy a Cegléd biztosan a 13. helyen telel, míg a Csaba feljutó helyen, a tabella második helyén várja a tavaszi folytatást.

Soroksár–Szolnoki MÁV FC

A vendégek kerültek elõnybe Vári Barnabás tizenegyesének köszönhetõen, ám nem sokáig örülhettek a vezetésnek, két perccel késõbb ugyanis Péter Antal kiegyenlített. A szünetet követõen a Soroksárnak összejött a fordítás, az 53. percen Lovrencsics Balázs vette be Pokorni Péter kapuját. A gyõzelem azonban nem jött össze a vendéglátóknak, mert Várni a találkozó hajrájában a második büntetõjét is értékesítette.

Siófok–Gyirmót

A forduló elõtt második helyen álló Gyirmót kisebb hullámvölgybe került, hiszen az elõzõ három fordulóban nem tudott nyerni (három döntetlen). A Balaton-partiak az utolsó elõtti helyen várták az õszi szezon utolsó bajnokiját, de ez a pályán nem látszott meg, hiszen kiegyenlített játék folyt az elsõ félidõben, ami az eredményen is meglátszott. Ugyanakkor a gyirmótiak emberhátrányba kerültek a félidõ végén, Hajba Tamás akaszkodott össze Papp Mátéval, elõbbit pedig kiállította a játékvezetõ. A hazaiak a teljes második félidõt emberelõnyben játszották (Lázár kiállítása után már kilenc ember ellen futballoztak), de nem tudták ráerõltetni az akaratukat ellenfelükre, így maradt a pontosztozkodás.

Szeged 2011–Szigetszentmiklósi TK

Az elsõ félidõben nem alakult ki színvonalas játék, és ugyan Oláh Lóránték beszorították ellenfelüket a kapujuk elé a játékrész második felében, ez is csak meddõ fölénynek bizonyult. A játék képe a második félidõben sem változott, de amíg a hazaiak minden helyzetüket elpuskázták, addig az SZTK Bonifert Péter góljával megszerezte a vezetést, amelyet megõrzött a lefújásig. A Pest megyeiek a Magyar Kupa után újra borsot törtek a szegediek orra alá.

Sopron–Balmazújváros

A Balmazújváros az elõzõ fordulóban szerezte meg elsõ gyõzelmét a bajnokságban, és a Sopron elleni elsõ félidõben is lendületben maradt, hiszen Pintér Norbert góljával vezetett szünetben, miközben a hazai labdarúgók nagyon gyenge teljesítménnyel rukkoltak elõ. A fordulást követõen Csábi Mihály rántotta le Pintért utolsó emberként, ezért a játékvezetõ kiállította. Attól fogva a Balmazújváros még kényelmesebb helyzetbe került, a kegyelemdöfést pedig Batizi-Pócsi Balázs adta meg a meccs végén. A vendégek egymás után a második sikerüket aratták a bajnokságban, ennek ellenére az utolsó helyen fognak telelni, igaz, már csak egy-egy pontra vannak lemaradva a Csákvártól és a Siófoktól.

ZTE FC–Kaposvár

Zalaegerszegen viszonylag kevés helyzet alakult ki az elsõ játékrészben, ennek ellenére három gólt is láthattak a kilátogató nézõk, Délczeg Gergely büntetõjére Fejõs Áron válaszolt, ám Babati még a szünet elõtt újra elõnyhöz juttatta a ZTE-t. A második félidõben nem született újabb találat, gyõzelmével a zalaegerszegiek két pozíciót javítva a tabella nyolcadik helyére léptek elõre.

Mezõkövesd–Vasas

A forduló rangadóján nagyon bekezdett a Mezõkövesd, már a második percben büntetõhöz jutott, Hermány Bence azonban kivédte a hazaiak tizenegyesét. Hét perccel késõbb viszont már az angyalföldiek kapusa sem tudott segíteni csapatán, Máté János góljával kerültek elõnybe a hazaiak. A második játékrészben sokáig nem változott az eredmény, de a félidõ derekán a Vasas öt perc alatt fordított: elõbb Remili Mohamed, majd Ferenczi István volt eredményes. A fõvárosiak sikerükkel a tabella élére ugrottak, onnan várhatják majd a tavaszi folytatást. A Kövesd jobb gólkülönbségével a harmadik.

NB II

15. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE 0–3 (0–2)

Cegléd, 300 nézõ. Vezette: Botló Béla (Vígh-Tarsolyi Gergõ, Máyer Gábor)

CEGLÉDI VSE: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Makrai, Szala – Markó (Kormos, 71.), Dóczi, Koncz, Farkas I. (Majoros, 32.), Szabó D. (Teixeira, 64.) – Koós

BÉKÉSCSABA: Póser – Balogh M., Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Borbély, Bagi, Birtalan B. (Berki, 80.), Király P. – Szilágyi P. (Lõrinczy, 83.), Kertész (Balázs R., 89.)

GÓLSZERZÕ: Király P. (0–1) a 9., Szilágyi P. (0–2) a 14., Bagi (0–3) a 79. percben

SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetõedzõje: – A korán kapott gólok keresztülhúzták számításunkat. Futottunk az eredmény után, s ez a játék már egyértelmûen a Békéscsabának kedvezett. A vendégek megérdemelten gyõztek.

ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Biztos gyõzelmünk ellenére izgalmas mérkõzést játszottunk a nehéz talajon. A mérkõzés már az elsõ félidõben eldõlt, majd a szünetet követõen kétgólos elõnyünk birtokában ellenfelünket olyan távol tartottuk a kapunktól, ahol már nem volt veszélyes.

SOROKSÁR SC–SZOLNOKI MÁV-STADLER RAIL 2–2 (1–0)

Haraszti út, 400 nézõ. Vezette: Kovács J. Zoltán (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)

SOROKSÁR SC: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Tóbiás – Lannert, Nyilas – Szabó R.  (Pál A., 57.), Lisztes (Balaskó Cs., 79.), Péter A. – Lovrencsics B. (Kincses, 68.)

SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile, Antal G., Fritz – Kenderes, Zvara (Galambos, 73.) – Rokszin, Lengyel B. (Mundi, 69.), Zsolnai (Tóth B., 54.) – B. Tóth

GÓLSZERZÕ: Vári (11-esbõl, 0–1) a 19., Péter A. (1–1) a 21., Lovrencsics B. (2–1) az 53., Vári (11-esbõl, 2–2) a 84. percben

VARGA ATTILA, a Soroksár vezetõedzõje: – Kezünkben volt a mérkõzés, stabilak voltunk, de nem bírtuk el, hogy két tizenegyessel büntettek minket. Büszke vagyok a csapat õszi teljesítményére és az elért húsz pontra. Nyugodt telünk lesz.

KIS KÁROLY, a Szolnok vezetõedzõje: – Nagy erõket mozgósítottunk az egyenlítésért, s az akarásunknak meglett a jutalma. Nagyon értékes egy pontot szereztünk. Elégedett vagyok, mert remek õszi idényt zártunk.

SIÓFOK–GYIRMÓT FC GYÕR 2–2 (2–2)

Siófok, 200 nézõ. Vezette: Oláh Gábor (Kis Zoltán, Pápai Zoltán)

SIÓFOK: Tajti N. – Gárdos, Szilvási, Kovács J., Gubicza – Vass M., Futó (Horváth B., 85.) – Ivancsics, Peszmeg, Papp M. (Kozma R., 71.) – Daru

GYIRMÓT FC GYÕR: Somogyi (Deli, a szünetben) – Hajba, Balog Z. (Présinger, 86.), Lázár P., Nagy S. – Papp K., Madarász – Beliczky, Magasföldi, Cseri – Oross (Graszl, 61.)

GÓLSZERZÕ: Daru (1–0) a 3., Lázár P. (1–1) a 16., Magasföldi (1–2) a 20., Ivancsics (2–2) a 44. percben

KIÁLLÍTVA: Hajba (ütésért) a 45., Lázár P. (a második sárga lap) a 79. percben

LÁSZLÓ ANDRÁS, a Siófok vezetõedzõje: – A mérkõzésen több fordulópont is volt, különösen a kiállítások után adódó helyzeteknél döntöttünk rosszul. Többek között ezért nem sikerült megszereznünk a gyõzelmet.

SISA TIBOR, a Gyirmót vezetõedzõje: – Azt hittem, több meglepetés már nem ér a labdarúgásban, de tévedtem. Olyan érzés fogott el, mintha már láttam volna ezt a mérkõzést ezen a pályán.

SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA–SZIGETSZENTMIKLÓS 0–1 (0–0)

Gyula, 200 nézõ. Vezette: Nazsa Tamás (Szvetnyik Bence, Kulcsár Judit)

SZEGED 2011: Belecan – Szabó P. (Germán, 60.), Markovics, Tóth B., Mészáros – Zelenyánszki, Máté – Kéri, Hegedûs E. (Pászka, a szünetben), Oláh L., Fitos (Manga, 70.)

SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Puskás, Kornis, Tóth F., Pollák (Benkõ-Bíró, a szünetben) – Bonifert (Hevesi-Tóth, 70.), Barna, Kvekveskiri, Kollega (Szini, 80.) – Szepessy, Fekete Á.

GÓLSZERZÕ: Bonifert (0–1) az 57. percben

KIÁLLÍTVA: Fekete Á. (második sárga lap után) a 90. percben

NYILAS ELEK, a Szeged vezetõedzõje: – Több tényezõ is akadályozta az eredményességünket. A pálya talaja nem kedvezett a játékunknak, és az ellenfél is védekezésre rendezkedett be, s igen agresszívan, néha durván játszott. Megvoltak a lehetõségeink, sajnos nem tudtunk élni velük.

SZÉKELY TIBOR, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – Minden mérkõzésen három pontért megyünk. Természetesen nem lettünk volna elkeseredve, ha ezen a mérkõzésen csak egyet szerzünk. A játék képe alapján úgy érzem, rászolgáltunk a gyõzelemre. Erre nagyon nagy szükségünk is volt, hogy visszatérjen az öltözõbe az a hangulat, ami egy idõben elveszett.

SOPRONI VSE GYSEV–BALMAZÚJVÁROS 0–2 (0–1)

Sopron, 700 nézõ. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Kulman Tamás)

SOPRONI VSE: Halasi – Csábi, Baranyai, Bobál D., Szabó L. – Pintér (Pados, 84.) – Erdélyi (Horváth A., a szünetben), Deme – Eszlátyi, Horváth P., Petõ (Fazekas, 55.)

BALMAZÚJVÁROS: Perger – Vachtler, Szatmári, Papp F., Bokros – Batizi-Pócsi, Sigér D., Kiss L. (Sigér A., 81.), Angyal (Kondás, 57.) – Belényesi (Kállai, 74.), Pintér N.

GÓLSZERZÕ: Pintér N. (0–1) a 17., Batizi-Pócsi (0–2) a 83. percben

KIÁLLÍTVA: Csábi (lerántotta gólhelyzetben a kapura törõ Pintér Norbertet) a 48. percben

SZÁNTÓ CSABA, a Sopron pályaedzõje: – Kulturált, jó csapat benyomását keltette a Balmazújváros, nálunk az agresszivitás, a támadó foci hiányzott, ilyen teljesítménnyel nem lehet pontot, pontokat szerezni. Buta dolgokat csináltunk, és ezek megbosszulták magukat.

SZABÓ JÁNOS, a Balmazújváros vezetõedzõje: – Elõször nyertünk idegenben, egy tiszteletet parancsoló csapat otthonában sikerült a három pont megszerzése, reméljük, a jövõben a mai játék jó esélyeket teremt a további munkához.

ZTE FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–1 (2–1)

Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1156 nézõ. Vezette: Böcskei Balázs (Takács Gábor, Márton Zsolt)

ZTE FC: Szappanos – Króner, Forgács, Fodor M., Farkas N. – Horváth A., Simonfalvi – Bailo (Bíró A., 78.), Szõllõsi F. (Károly, 75.), Babati (Kocsis A., 89.) – Délczeg

KAPOSVÁR: Rusák – Földes, Vermes, Lakatos G., Kiss M. (Hadaró, 22.) – Kovács O., Nagy K. – Király V. (Karacs, 65.), Fejõs (Hozics, 79.), Zsdrál – Dominic

GÓLSZERZÕ: Délczeg (11-esbõl, 1–0) a 11., Fejõs (1–1) a 30., Babati (2–1) a 41. percben

LENDVAI MIKLÓS, a ZTE vezetõedzõje: – Jól játszó, szervezett csapat ellen a legfontosabb a három pont volt. Nem ezt vártam, a félidõben átbeszéltük a dolgokat, de így is nagy energiákat kellett mozgósítanunk. Nagyon meg kell becsülnünk ezt a gyõzelmet.

MÁRTON GÁBOR, a Kaposvár vezetõedzõje: – A játék és a helyzetek alapján nagyobb odafigyeléssel nyernünk kellett volna. Sok fiatal játszott csapatunkban, és elfáradtak. Rengeteg meccs van a lábukban. Ennek ellenére jól futballoztunk, a megítélt tizenegyes nálam a vicc kategóriába tartozik. Volt egy olyan pillanat, amikor egy szabálytalanság után nem adtuk vissza a labdát, ezért most elnézést kérek.

MEZÕKÖVESD ZSÓRY–VASAS FC 1–2 (1–0)

Mezõkövesd, 2000 nézõ. Vezette: Solymosi Péter (Kelemen Attila, Szilágyi Norbert)

MEZÕKÖVESD: Kunsági – Hegedûs Cs., Szeles, Csató, Búrány – Molnár G., Takács P., Tajthy (Baracskai, 84.), Hegedûs D. – Máté J. (Pantovics, 54.), Balajti (George, 68.)

VASAS FC: Hermány – Preklet, Grúz, Tamás L. (Nagy T., 65.), Görgényi – Ádám M. (Hajdú N., 80.), Lázok (Menyhért, 89.), Berecz, Gál M., Remili – Ferenczi I.

GÓLSZERZÕ: Máté J. (1–0) a 9., Remili (1–1) a 67., Ferenczi I. (1–2) a 72. percben

TÓTH LÁSZLÓ, a Mezõkövesd vezetõedzõje: – A Vasas egyenlítõ gólja elõtt százszázalékos helyzetet hagytunk ki, majd gólpasszt adtunk, ami megrogyasztott minket. Mire magunkhoz tértünk, a Vasas megszerezte a vezetést, mi pedig az üres kapuba sem tudtunk betalálni.

SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetõedzõje: – Ilyen mérkõzésekre van szükség a másodosztályban. Férfias küzdelemben ellentétes félidõket láttunk, gyõzelmünk azonban megérdemelt, látszik a fejlõdés a csapaton. A sikert a közelmúltban meghalt nagyapám emlékének ajánlom.