A Gyirmót 0–3-ról 3–3-ra mentette az NB II. 29. fordulójának nyitó mérkõzését Mezõkövesden, de így sincs a saját kezében a feljutást érõ 2. hely sorsa, a pozíciót a Békéscsaba az utolsó két hazai meccsének megnyerésével bebiztosíthatja. A Vasas ezzel megnyerte az NB II-t. A nap második meccsén a Csákvár bebiztosíthatta volna bennmaradását, de 1–0-ról kikapott hazai pályán a Balmazújvárostól.

MEZÕKÖVESD–GYIRMÓT

Rangadóval indult az NB II utolsó elõtti fordulója Mezõkövesden, ahol a vendég Gyirmótnak gyõznie kellett ahhoz, hogy a saját kezében tartsa a feljutást érõ második helyezés sorsát. A Békéscsaba ugyanis kétpontos hátránnyal követte, de mindkét hátralévõ mérkõzését hazai pályán játssza, ráadásul könnyen verhetõ ellenfelek, a Soroksár és az utolsó elõtti Cegléd ellen (döntetlen esetén a több gyõzelem számítana, ami hat békéscsabai pont esetén a viharsarkiak javára döntene).

Ehhez képest bénultan kezdett a Gyirmót, már a 3. percben hátrányba került: Bajzát Péter remek cselek után Molnár Gáborhoz ívelt, a támadó közelrõl a kapuba fejelt. A 13. percben Molnár a második gólját is megszerezte, ezt is Bajzát átadása után, és ezzel még nem értek véget a kövesdi rohamok, a 30. percben Balog Zoltán buktatta Takács Pétert, aki értékesítette a tizenegyest.

A Gyirmótnak háromgólos hátrányból kellett volna fordítania ahhoz, hogy a saját kezében tartsa a sorsát, és a következõ idényben is legyen NB I-es csapata Gyõrnek. Fontos volt, hogy még a szünet elõtt megkezdje a felzárkózást, és Szeles Tamás öngóljának köszönhetõen vissza is jött a remény.

A második félidõ elején újabb gólt szerzett a Gyirmót, Magasföldi József szabadrúgása után a sorfalban álló Baracskai Roland fejérõl az elmozduló Dombó Dávid mellett a mezõkövesdi kapu közepében landolt a labda. Bobál Gergely két perccel késõbb közelrõl a kapu fölé lõtt, majd Magasföldi fejesét hárította Dombó.
Bajzát ezután ziccerben lépett ki a túloldalon, eldönthette volna a meccset a Lucsánszky Tamás lemondása után Varga Attila által irányított hazaiak javára, de kihagyta a lehetõséget. A 72. percben óriási lehetõséghez jutott a Gyirmót, Beliczky Gergõ buktatása után a csereként beállt Madarász Márk rosszul helyezett tizenegyesét Dombó hárította.

A 90. percben Cseri Tamás bal oldali beadása után Bobál egyenlített, de fordítani nem tudott a Gyirmót, így a második hely sorsa a Békéscsaba kezébe került, a harmadik helyezett pedig az MLSZ döntése alapján juthat fel esetleg – de ez még hosszú történet a licencekrõl.

Az viszont már hivatalossá vált, hogy ezzel a Vasas az NB II bajnoka.

CSÁKVÁR–BALMAZÚJVÁROS

A csákváriak abban a tudatban fogadták a Balmazújvárost, hogy ha megnyerik a mérkõzést, biztosítják az NB II-ben maradásukat.

A szörnyen elázott pályán játszott mérkõzés 15. percében tizenegyest rontó hazaiak az elsõ félóra végén Mihály Dávid elõkészítését követõen Gajdos Zsolt góljával elõnybe kerültek, a szünetben úgy tûnt, nem nagyon kell izgulniuk a Fejér megyeieknek.

Csakhogy a fordulás után Papp Ferenc szöglet utáni fejes góljával egyenlített a Balmazújváros, amely  továbbra is támadásban maradt, és a 66. percben a csereként beállt Batizi-Pócsi Balázs góljával fordított. A Balmazújváros Radosevics kapus bravúrjainak köszönhetõen megtartotta elõnyét, majd a hajrában egy kontra végén bevitte a kegyelemdöfést, ami a csákváriak kiesését jelentheti, persze koránt sem reménytelen a helyzetük – de nagy bajban vannak, az biztos. Jövõ héten Ajkán kellene nyerniük, hogy maradjon esélyük a bennmaradásra.

A zsinórban negyedik gyõzelmét arató Balmazújváros a Sopront fogadja, de mivel ezzel a sikerével négy csapatot is megelõzött, fellélegezhet.

LABDARÚGÓ NB II

29. FORDULÓ

MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC–GYIRMÓT FC GYÕR 3–3 (3–1)

Mezõkövesd, 900 nézõ. Vezette: Pintér Csaba (Kovács II Gábor, Máyer Gábor)

MEZÕKÖVESD: Dombó – Búrány, Nánási, Gengeliczki, Sváb – Takács P., Szeles – Molnár G. (Lukács, 92.), Tajthy – Bajzát (Izing, 83.), Baracskai (Balajti, 62.)

GYIRMÓT: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Lázár P., Varga R. (Présinger, 34.) – Cseri, Papp K., Kiss M. (Madarász, 51.), Magasföldi (Oross, 81.) – Bobál G., Beliczky

GÓLSZERZÕ: Molnár G. (1–0) a 3., Molnár G. (2–0) a 14., Takács P. (11-esbõl, 3–0) a 30., Szeles (öngól, 3–1) a 45.,
Magasföldi (3–2) az 55., Bobál (3–3) a 91. percben

MESTERMÉRLEG

VARGA ATTILA, a Mezõkövesd megbízott vezetõedzõje: – Kitûnõ mérkõzést játszottunk. Nagyon sajnálom a csapatot, játékosaim keményen dolgoztak a három pontért. Az elsõ félidõben megleptük ellenfelünket, a Gyirmót a szünet után azonban ránk erõltette akaratát, és ki tudott egyenlíteni, így meg kell elégednünk a döntetlennel.

SISA TIBOR, a Gyirmót vezetõedzõje: – A remek iramú és küzdelmes mérkõzésen a három gólunkon kívül sok helyzetet hagytunk ki, még büntetõt is hibáztunk. Igyekeztem a rutinos játékosaimnak bizalmat szavazni, mert tudtam, hogy egy ilyen meccsen remeghetnek a lábak, és ez be is következett.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDÕ 1–3 (1–0)

Csákvár, 400 nézõ. V: Szõts Gergely (Kis Zoltán, Kiss Balázs)

CSÁKVÁR: Milinte – Bakos Sz., Szalai T., Dulló, Hajdú S. – Molnár T. (Sötét, 83.), Domján, Molnár Cs. (Oldal, 73.), Mihály (Wild, 65.) – Horváth R., Gajdos. Edzõ: Toldi Gábor

BALMAZÚJVÁROS: Radosevics – Bokros, Gal, Papp F., Németh Á. – Sigér D., Batarelo (Kónya, 82.) – Vachtler, Pavlicsics (Batizi-Pócsi, 54.), Vajda (Farkas II. B., 73.) – Mijatovics. Edzõ: Feczkó Tamás

Gólszerzõ: Gajdos (1–0) a 34., Papp F. (1–1) a 48., Batizi-Pócsi (1–2) a 65., Vachtler (1–3) a 93. percben

Toldi Gábor: – Egy mérkõzés kilencven percig tart, így az elsõ félidõben hiába valósult meg minden, amit elterveztünk, szünet után a hiányzó koncentráció miatt romba dõlt a stratégia.

Feczkó Tamás: – Lehet, hogy unalmas leszek, de… Fantasztikus játékosaim vannak. A második félidõben mutatott produkció alapján megérdemelten nyertük meg ezt a rendkívül fontos mérkõzést.