A feljutásért hajtó Békéscsaba legyõzte a Soroksárt, így feljutó helyen áll immáron. A már biztosan bajnok Vasas csak döntetlent ért el Sopronban, igaz, Hermány Bence kiállítása miatt a hajrában emberhátrányban futballozott. A kiesés ellen küzdõ Cegléd belekapaszkodott az utolsó szalmaszálba, hiszen megverte a már kiesett Kaposvárt, míg a szintúgy veszélyeztetett pozícióban lévõ Siófok hazai pályán kapott ki az SZTK-Erimától. A Szeged 2011 a Szolnokot, a ZTE pedig az Ajkát gyõzte le.

Már bajnokként lépett pályára a Vasas Sopronban, ahol végül eseménydús, izgalmas mérkõzésen 3–3-as döntetlenre végzett, ami igazságosnak mondható. Az angyalföldiek kétszer is vezettek a találkozón, de a Sopron kétszer is egyenlített, és a 65. percben az addig kitûnõen védõ Vasas-kapus, Hermány Bence gólhelyzetben buktatta a soproni Horváth Pétert, amiért a játékvezetõ kiállította. A büntetõt a csereként beálló Eszlátyi István gólra váltotta, de a piros-kékek a 94. percben a szintén csereember, Ádám Martin óriási góljával egy pontot megmentettek.

A Békéscsaba legyõzte a Soroksárt, így immáron feljutó helyen áll, mivel – bár ugyanannyi a pontja, mint a Gyirmótnak – több gyõzelmének köszönhetõen megelõzte ellenfelét. A csabaiak számára egyébként nem volt könnyû a Soroksár elleni találkozó, Lisztes Krisztián csapata szívósan tartotta magát, de a második félidõben nagyobb lendülettel futballoztak a lila-fehérek, és Birtalan Botond és Szilágyi Péter közeli lövésének köszönhetõen megnyerték a meccset. Ha a Békéscsaba az utolsó fordulóban legyõzi a Ceglédet, feljut az elsõ osztályba.

Tizenegy mérkõzés után nyert ismét az SZTK-Erima, és a létfontosságú gyõzelemnek köszönhetõen benn maradt a másodosztályban. Pedig a találkozót a Siófok kezdte jobban, Soós Imre együttese több helyzetet is kialakított, és Hanzl Máté megpattanó szabadrúgásával vezetést szerzett. A szünet után azonban a vendégek Hevesi-Tóth Tamás fejesével gyorsan egyenlítettek, és, bár Póti Krisztián kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, egy védelmi hibát kihasználva a hosszabbításban a gyõztes gólt is megszerezték. A Siófok a vereséggel ismét nehéz helyzetbe került, akár még ki is eshet, ha nem szerez pontot az utolsó fordulóban a feljutásra hajtó Gyirmót otthonában.

Belekapaszkodott az utolsó szalmaszálba a Cegléd, amely legyõzte a Kaposvárt, de az utolsó játéknapra így is csak kevés reménye maradt a másodosztályban maradáshoz. A Pest megyeiek célratörõbben futballoztak és több helyzetet alakítottak ki ellenfelüknél, így végül megérdemelt sikert arattak. Újabb veresége miatt a Kaposvár már biztosan sereghajtóként végez a másodosztályban.

A Szeged 2011 Oláh Lóránt duplájával gyõzte le a Szolnokot, míg a ZTE is gyõzelemmel búcsúzott közönségétõl, miután Daru Bence és az ezen a meccsen sokáig középpályásként játszó Délczeg Gergely találatával megverte az Ajkát. A bakonyiak elméletileg még kieshetnek, de ehhez az utolsó fordulóban „mindennek össze kell jönnie”.

LABDARÚGÓ NB II

29. FORDULÓ

Szombat

SOPRONI VASUTAS–VASAS 3–3 (1–2)

Sopron, 1500 nézõ. Vezette: Botló Béla (Kepe Arnold, Kulman Tamás)

SVSE: Halasi – Fazakas, Jovetics, Bobál D., Szabó L. – Holdampf, Kapacina (Pintér A., 84.), Deme (Petõ B., a szünetben), Horváth P. – Zamostny (Erdélyi, a szünetben), Eszlátyi

VASAS: Hermány – Görgényi, Grúz (Nagy D., 68.), Debreceni, Hangya – Bori, Gál M., Vass P. (Ádám M., 73.), Czvitkovics – Remili, Ferenczi I. (Németh G., 68.)

GÓLSZERZÕ: Czvitkovics (0–1) a 27., Kapacina (1–1) a 30., Bobál D. (öngól, 1–2) a 35., Erdélyi (2–2) a 49., Eszlátyi (3–2) a 67., Ádám M. (3–3) a 94. percben

KIÁLLÍTVA: Hermány (gólhelyzetben, utolsó emberként buktatta Horváth Pétert) a 65. percben

MESTERMÉRLEG

SUPKA ATTILA, a Sopron szakmai igazgatója: – Gratulálok a Vasasnak az NB I-be való felkerüléshez. Tudtuk, hogy a Vasas kerete erõs, kicsit tartottunk tõle, nem vállaltuk fel az egy az egy ellen való játékot. A második félidõben feljöttünk, kétszer visszajöttünk a mérkõzésbe, majd vezettünk. A hosszabbításban két százszázalékos ziccerünk kimaradt, s ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellentámadásból a Vasas egyenlített.

SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetõedzõje: – Ilyen mérkõzések kellenek a magyar labdarúgásnak, ilyen találkozóknak van létjogosultsága! Kiélezett, férfias játékot láthattunk, mindkét félnek voltak helyzetei, és úgy érzem, igazságos eredmény született.

BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE–SOROKSÁR SC 2–0 (0–0)

Békéscsaba, 1100 nézõ. Vezette: Kovács J. Zoltán (Horváth Zoltán, Szilágyi Norbert)

BÉKÉSCSABA: Mursits – Koszó, Fehér Zs., Balog Zs., Bényei – Bagi (Berki P., 91.), Borbély, Spitzmüller, Király P. – Szilágyi P. (Vólent, 92.), Birtalan B. (Viczián, 81.)

SOROKSÁR: Holczer – Simita, Vass Zs., Gohér, Tóbiás – Huszák T., Kovács D. (Lannert, 70.) – Lovrencsics B., Sándor I. (Balaskó Cs., 89.), Pál A. – Szenes B. (Hodgyai, 58.)

GÓLSZERZÕ: Birtalan B. (1–0) a 61., Szilágyi P. (2–0) a 85. percben

ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Az elsõ félidõben óvatosan játszott mindkét csapat, a fordulás után bátrabban futballoztunk, ennek köszönhetõ az eredményességünk és sikerünk.

LISZTES KRISZTIÁN, a Soroksár vezetõedzõje: – A második félidõ alapján megérdemelt a Békéscsaba gyõzelme. Jelenleg ekkora a különbség a két csapat között. Jól helytálltunk egy jó csapat otthonában.

SIÓFOK–SZTK-ERIMA 1–2 (1–0)

Siófok, 500 nézõ. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Aradi József)

SIÓFOK: Tajti N. – Fülöp N., Mogyorósi, Csató, Polényi – Horváth A., Peszmeg (Ivancsics, 57.) – Gárdos (Nagy J., 80.), Hanzl (Illés Gy., 75.), Papp M. – Andorka

SZTK: Sánta – Sós, Póti, Vágó, Pollák – Barna – Bonifert (Puskás G., 69.), Domokos, Hevesi-Tóth, Sipos B. (Benkõ K., 87.) – Szabó B. (Fekete Á., 87.)

GÓLSZERZÕ: Hanzl (1–0) a 23., Hevesi-Tóth (1–1) a 46., Benkõ K. (1–2) a 94. percben

KIÁLLÍTVA: Póti (Ivancsics megrúgásáért) az 59. percben, Ivancsics (sportszerûtlen viselkedéséért) a 93. percben

SOÓS IMRE, a Siófok vezetõedzõje: – Az elsõ félidõben eldönthettük volna a mérkõzést, ehelyett az ellenfél összesen két kaput eltaláló lövésébõl nyert. Természetesen enyém a felelõsség, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy „benzin” nélkül a várostábláig sem lehet eljutni.

HORVÁTH FERENC, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – Jó, hajtós mérkõzést játszottunk, örülök, hogy bebiztosítottuk a bennmaradásunkat, és ehhez gratulálok játékosaimnak.

ZTE FC–FC AJKA 2–0 (1–0)

Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 969 nézõ. Vezette: Kovács Gergely (Szalai Balázs, Szécsényi István)

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Forgács, Bedi – Simonfalvi, Szakály D. – Délczeg (Grbic, 88.), Vittman (Szöllõsi F., a szünetben), Babati – Daru (Bailo, 81.)

AJKA: Jánosa – Zsirai, Asztalos, Császár, Zámbó – Köles, Nagy B. – Besztercei (Pál D., 65.), Lattenstein (Varga G., 65.), Major N. (Mihalecz P., 75.) – Sowunmi

GÓLSZERZÕ: Daru (1–0) az 54., Délczeg (2–0) a 86. percben

LENDVAI MIKLÓS, a ZTE vezetõedzõje: – A mérkõzés elsõ felében lényegesen többet vártam csapatomtól. A szünetben végrehajtott csere jót tett, a fordulást követõen játékunk feljavult, és megérdemelten szereztük meg a három pontot.

JÁKLI PÉTER, az Ajka vezetõedzõje: – Az elsõ félidõben Major Norbert a tizenhatoson belül ütközött Kovács Gergellyel, és a kispadról tizenegyesnek ítéltük meg a szabálytalanságot. Sowunmi Thomasnak is volt egy nagy helyzete, a szünet után viszont jobb volt a ZTE, megérdemelten nyert.

CEGLÉDI VSE–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–1 (1–0)

Cegléd, 250 nézõ. Vezette: Lovas László (Tõkés Róbert, Szert Balázs)

CEGLÉD: Kovács A. – Oláh M.., Albert I., Farkas I., Pesti D. – Dóczi, Koncz (Szabó D., 91.), Makrai – Koós (Markó, 82.), Kormos (Kovács D., 66.), Balog M.

KAPOSVÁR: Bozsó – Kovács O., Petrók, Vermes, Albert Á. – Kiss M. (Földes, a szünetben), Faggyas, Nagy K., Zsivoczky (Hadaró, 69.) – Fejõs (Házi, 73.), Rajczi

GÓLSZERZÕ: Kormos (1–0) 73., Koós (11-esbõl, 2–0) a 72., Faggyas (2–1) a 79. percben

KECSKEMÉTI JÓZSEF, a Cegléd megbízott edzõje: – Nehéz szülés volt, ahogy számítottunk is rá. Mindkét csapat az életéért küzdött, de mi voltunk a szerencsésebbek. Dicséret illeti játékosaimat a hozzáállásuk miatt.

PRUKNER LÁSZLÓ, a Kaposvár vezetõedzõje: – Az a csapat nyert, amelyik a mérkõzés elején jobban akarta a gyõzelmet. Hetek óta rossz döntéseket hozunk, ezért jutottunk erre a sorsra, ahová kerültünk…

SZEGED 2011–SZOLNOKI MÁV 2–1 (0–0)

Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 250 nézõ. Vezette: Farkas Tibor (Pápai Zoltán, Vígh-Tarsonyi Gergõ)

SZEGED: Szántai – Szabó P., Markovics, Berde, Mészáros M. – Fitos (Manga, 89.), Máté P., Oláh G. (Polareczki, 56.), Zelenyánszki – Oláh L., Hegedûs M. (Hegedûs E., 74.)

SZOLNOK: Pokorni – B. Tóth, Mile, Papucsek, Fritz (Antal G., 85.) – Tóth B., Kenderes – Rokszin (Nagy I., 75.), Lengyel B., Csirszki (Zvara, a szünetben) – Vári

GÓLSZERZÕ: Oláh L. (1–0) a 48., Vári (1–1) az 51., Oláh L. (2–1) a 67. percben

NYILAS ELEK, a Szeged vezetõedzõje: – Hetek óta sok nehézséggel küzdünk, de az elsõ félidõben a gólhiány ellenére is uraltuk a játékot. A szünetben is úgy éreztem, ezen a mérkõzésen nyerhetünk.

KIS KÁROLY, a Szolnok vezetõedzõje: – Jobb eredményt is elérhettünk volna, de a hazaiak jobb helyzetkihasználása döntött.