1. FÉLIDÕ

Elõzetesen a zalaegerszegiek tûntek esélyesebbnek, mivel a Siófok ebben a szezonban még nem nyert, igaz a Zalaegerszeg idegenben nem tudta egyszer sem begyûjteni a három pontot.

Ennek ellenére a hazaiak voltak aktívabbak, különösen Daru Bence volt elemében, az ellene elkövetett szabálytalanság miatt (Farkas Norbert volt a tettes) a 11. percben büntetõhöz jutott Horváth Károly csapata, az ítélet-végrehajtó Ivancsics Gellért volt, aki nem hibázott. (1–0)

„GYAKOROLNUNK KELL AZ ÜNNEPLÉST”
„Rutintalanságunk miatt nem nyertük meg a mérkõzést. Ezt bizonyítja a feleslegesen kapott tizenegyes és Daru kiállítása. Taktikánk része lesz a következõkben a gól megünneplése, ezt is gyakorolnunk kell” – mondta a meccs után Horváth Károly, a Siófok vezetõedzõje.

„A fiúkkal úgy készültünk, hogy nyerni fogunk ezen a mérkõzésen, de görcsösen fociztunk, ezért rengeteg pontatlanság volt a játékunkban. Sajnos hátul a hiba bennünk volt ma is” – értékelt Lõrincz Emil, a ZTE vezetõedzõje.

A Siófok a vezetõ gól után visszaállt, már nem erõltette a támadásokat annyira, mint elõtte. A ZTE játéka igencsak egysíkú volt, egyedül Délczeg Gergelyben bíztak, az egyetlen elõretolt center azonban önmagában kevésnek tûnt, nem kapott elég támogatást a társaktól.

A 44. percben volt elõször helyzetük a vendégeknek, Szöllõsi Ferenc lõhetett 17 méterrõl, de a labda elkerülte a kaput. Egy perccel késõbb Farkas már a második büntetõt hozta össze, ismét Ivancsics állt a labda mögé, ezúttal azonban hárított Szappanos Péter, aki az elsõ félidõben a zalaegerszegiek legjobbja volt.

2. FÉLIDÕ

A második játékrészt a ZTE kezdte jobban, és a 49. percben büntetõhöz jutott, miután Fülöp Noel fellökte Délczeget. A sértett végezhette el a tizenegyest, de õ is kihagyta!

Az 55. percben Szöllõsi ívelte fel a labdát szabadrúgásból, Simonfalvi Gábor mindenkit megelõzött, csúsztatása pedig a kapufáról a hálóba gurult. (1–1)

Hihetetlen, de a játékvezetõ negyedszer is büntetõt ítélt – ez alkalommal nem tûnt jogosnak – ráadásul ismét Farkas volt a tettes! A tizenegyest ugyan Daru értékesítette, de a találat után – Szilasi szerint – sportszerûtlenül ünnepelte találatát (a vendégszurkolók elõtt örült), a játékvezetõ második sárgával kiállította a támadót! (2–1)

A mérkõzés utolsó fél órájában tíz emberrel „beparkolta buszát” a Siófok, továbbra is csak a kontra lehetõségét kereste, de felesleges kockázatot nem vállalt.

A 88. percben – a változatosság kedvéért – a játékvezetõ tizenegyest ítélt! Délczeg állt ismét a labda mögé, most azonban nem hibázott. (2–2)

Õrült találkozón 2–2-es végeredmény született.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SIÓFOK–ZTE 2–2 (1–0)
Siófok V: Szilasi (Takács G., Horváth Z.)
SIÓFOK: Tajti – Gárdos, Kovács J., Baranyai, Gubicza – Fülöp, Ivancsics (Eisenberger 81.) –  Kirchner (Kozma, 79.), Peszmeg, Papp M. (Papp Sz., 90.) – Daru. Vezetõedzõ: Horváth Károly
ZTE: Szappanos – Króner, Fodor, Forgács A. Farkas N. – Bailo (Bíró, 75.), Horváth A. (Vittman, 62.), Szöllõsi, Babati, Simonfalvi – Délczeg. Vezetõedzõ: Lõrincz Emil
G: Ivancsics (12. – 11-esbõl), Daru (59. – 11-esbõl), ill. Szöllõsi (55.), Délczeg (88. – 11-esbõl)

PERCRÕL PERCRE

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKÕZÉS!

90. perc: Papp Máté helyett Papp Szilárd érkezett.

Kettõs emberhátrányban a Siófok.

88. perc: Délczeg középre lõ, bent van! MEGINT EGYENLÍT A ZTE! 2–2!
87. perc: Újabb TIZENEGYES! Kovács Jánost kiállítja a játékvezetõ!
84. perc: Tajti trükközik, a fején táncoltatja a labdát, ezzel is megy az idõ…
83. perc: Peszmeg lövése fölé szállt.
82. perc: Kozmát buktatta Króner. Szabadrúgás 18 méterrõl.
81. perc: Ivancsics Gellértet Eisenberger Tamás váltja.
79. perc: Elõször cserél a Siófok, a jól futballozó Kirchner Krisztiánt Kozma Richárd váltja.

Tíz emberrel „beparkolta buszát” a Siófok, továbbra is csak a kontra lehetõségét keresi, de felesleges kockázatot nem vállal.

75. perc: Bailo Dávid helyén Bíró András folytatja a ZTE-ben.
74. perc:
 Wittman lapos beadása tûnt veszélyesnek, a siófoki védõk azonban felszabadítottak.

Ismét leült egy kicsit a találkozó. Vagy csak vihar elõtti a csend?

68. perc: Szöllõsi állította meg szabálytalanul a Siófok kontráját, sárga lap.
66. perc: Fülöp lõne 18 méterrõl, de a játékvezetõ zavarja, a korábbi FTC-játékos így rosszul találja el a labdát.
62. perc: Horváth Attilát Vittman Ádám váltja a Zalaegerszegnél.

Ritkán lát ilyen találkozót az ember…

60. perc: KIÁLLÍTÁS! Darut második sárgával kiállítja a játékvezetõ! A gólszerzõ – Szilasi Szabolcs szerint – sportszerûtlenül ünnepelte találatát.
59. perc: Daru belõtte!
58. perc: TIZENEGYES! Harmadszor is büntetõhöz jutott a Siófok! Hihetetlen, de ismét Farkas volt a tettes!
55. perc: GÓL! Szöllõsi ívelte fel a labdát szabadrúgásból, Simonfalvi mindenkit megelõzött, csúsztatása pedig a kapufáról a hálóba gurult. EGYENLÍTETT A ZALAEGERSZEG!
54. perc: Daru kapott sárga lapot.
53. perc: Ismét Kirchner ment el jól a jobb szélen, középre passzolt labdája azonban pontatlan volt, így nem jutott el Daruhoz.
49. perc: KIHAGYTA! Délczeg is elrontotta a büntetõt!
48.perc: TIZENEGYES! Fülöp Noel lökte fel Délczeget, egyenlíthet a ZTE!
46. PERC ELKEZDÕDÖTT A MÁSODIK FÉLIDÕ!

A Siófok megérdemelten vezet, miután Farkas két tizenegyest is összehozott az elsõ játékrészben, Ivancsics az elsõt belõtte, a másodikkal – talán – eldönthette volna a találkozót, de nem tette meg, így a második félidõ is érdekes lehet.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSÕ FÉLIDÕ!
45. perc: Ivancsics most kihagyta! A jobb alsóba tartó kísérletét Szappanos ütötte ki. MARAD AZ 1–0!
45. perc: Farkas a második büntetõjét hozta össze, Peszmeget buktatta!
44. perc: Szép támadás végén Szöllõsi lõtt 17 méterrõl, a labda egy méterrel ment el a kapu mellett.
41. perc: Szappanos és Kirchner ütközött, a siófoki szélsõ volt szabálytalan, szabadrúgás kifelé.

Leült a mérkõzés, mezõnyjáték folyik, amit néha megszakít egy-egy szabálytalanság.

35. perc: Babatit hat perc alatt harmadszor állították meg lesen.
32. perc:  HELYZET MINDKÉT OLDALON! Eladta a labdát a siófoki védelem, így Délczeg lõhetett, a kísérletet azonban blokkolták. A hazai csapat kontrája végén Kirchner került helyzetbe, de lövés helyett passzolt, a védõk kivágták a labdát.
29. perc: Babati kapott jó labdát a bal oldalon, de lesen volt.

A Siófok a vezetõ gól után visszaállt, már nem erõlteti a támadásokat annyira, mint elõtte. A ZTE egyelõre csak Délczegben bízik, az egyetlen elõretolt center azonban önmagában kevésnek tûnik.

26. perc: Ismét Déczeg kapott jó labdát, de nagyon egyedül volt, és megint csak egy szögletet tudott kiharcolni, ami újra veszélytelen volt.
23. perc: Délczeg fordult le Baranyairól, a védõ azonban javított és blokkolt. A szögletet követõen tisztázott a siófoki védelem.
22. perc: Daru maradt üresen, 12 méterrõl lõhetett, a labda azonban a szomszéd ház tetején kötött ki.
19. perc: Gárdos szabálytalankodott 20 méterre saját kapujától, Szöllõsi gyorsan elvégezte a szabadrúgást, de Tajti figyelt és könnyedén megkaparintotta a labdát.
18. perc: Babati lõtte el sípszó után a labdát, sárga lap.
16. perc: Farkas bátor kísérlete, a félpályáról lõtt kapura, de jócskán fölé ment.
15. perc: Babati indította Délczeget, csak kicsit volt hosszú az átadás, Tajti így könnyedén megszerezte a labdát.
14. perc: Kirchner lõhetett szabadon nyolc méterrõl, kísérlete azonban középre ment, Szappanos könnyen védett.
12. perc: GÓL! Ivancsics büntetõgóljával vezet a Siófok! 1–0!
11. perc: Farkas Norbert szabálytalankodott a tizenhatoson belül Daruval szemben,TIZENEGYES!
9. perc: Kirchner beadása kereste Darut, de a védõk kivágták a labdát.
8. perc: Daru kapott jó labdát, a védõk mögé beívelt labdára Daru indult meg, Szappanos azonban remekül jött ki kapujából, és 20 méterrõl kivágta a labdát.
5. perc: Hosszú indítás érkezett Délczeg felé, a siófoki védelem felszabadított.
3. perc: Bailo beadását Tajti húzta le.
1. perc: Ivancsics szabadrúgása 16 méterrõl a sorfalban elakadt.

Kékben a Zalaegerszeg, sárgában a Siófok.

1. PERC: ELKEZDÕDÖTT A MÉRKÕZÉS!

A zalaegerszegiek szurkolói buszt indítottak Siófokra, a jelentkezések alapján már tegnap megtelt a jármû, így a vendégek is számíthatnak buzdításra.

A Siófok egyelõre nem tudott nyerni ebben a szezonban, öt mérkõzésen három döntetlen és két vereség a mérlege, míg a Zalaegerszeg hat meccs után három gyõzelemmel és három vereséggel áll.