Hat mérkõzést rendeztek a labdarúgó NB II 8. fordulójában szombaton. Az elsõ délutáni meccsen a Békéscsaba idegenben legyõzte az Ajkát, míg a somogyi rangadón a Siófok 3–1-re megverte a Kaposvárt, megszerezve idénybeli elsõ gyõzelmét. A Cegléd a hosszabbításban egyenlített a Sopron vendégeként, míg a Mezõkövesd szintúgy a hajrában szerzett gólt a Soroksár ellen, de ez utóbbi három pontot ért. A forduló legnagyobb meglepetése, hogy a Vasas hazai pályán kikapott a Szigetszentmiklóstól – egy szintén késõn esett találattal.

A Somogy megyei rangadón, a Kaposvár otthonában tört meg a Siófok nyeretlenségi sorozata a bajnokságban. A meccs elején a kaposvári nevelésû Kirchner Krisztián szerzett vezetést a Balaton-partiaknak, jobb külsõvel a bal felsõ sarokba lõtt. Ezt még kiegyenlítette a Rákóczi Rajczi Péter révén, aki higgadtan gurított a bal alsó sarokba, de a Siófok még a szünet elõtt ismét vezetést szerzett: Kozma Richárd kapufája után Papp Máté lõtte a kipattanót a hálóba. A szünet után a hazai kapus, Rusák Edvárd is a vendégek segítségére sietett, mivel Ivancsics Gellért 40 méteres szabadrúgását beejtette a kapuba. Összességében megérdemelten nyert a taktikusan futballozó Siófok, a Kaposvár bal szárnya nem nõtt fel a feladathoz, és a védelem is bizonytalanul állt a lábán.

Végig óriási fölényben játszott a Mezõkövesd a Soroksár ellen, a helyzeteit azonban mind elpuskázta, sõt Balajti Ádám a 21. percben még tizenegyesbõl sem tudott a hálóba lõni. A hajrához közeledve úgy tûnt, hogy – a Szigetszentmiklós után – a soroksáriak is gól nélküli döntetlennel térhetnek haza Kövesdrõl, de a 88. percben megtört a jég: egy középre lõtt labdát nem tudtak a védõk elrúgni, a csereként beálló Baracskai Roland pedig egy átvétel után, a léc segítségével a hálóba lõtt.

Lendületesen és jól kezdett a Szeged 2011 a Gyirmót FC Gyõr otthonában, de a félidõ derekán a hazaiak átvették az irányítást, és gólt is szereztek: Andorka Péter kiugratta Cseri Tamást, aki lehagyta védõit, majd higgadtan, félmagasan a kapuba helyezett. A szünet után egyre több helyzetet alakított ki Sisa Tibor együttese – egy szabadrúgásnál és egy fejesnél is a kapufa mentette meg a szegedieket –, így összességében megérdemeltnek mondható a Gyirmót sikere. A találkozón hazai oldalról többen is jó teljesítményt nyújtottak, Cseri Tamás mellett Kiss Máté és Magasföldi József is sokat tett a Gyirmót sikeréért. A gyõri együttes a Vasas veresége miatt átvette a vezetést a tabellán!

Pesti Dávid közeli lövése révén a Cegléd szerzett vezetést a Sopron otthonában, de Supka Attila együttese Erdélyi László révén még az elsõ félidõben egyenlített. A második játékrészben nehéz helyzetbe került a Sopron, hiszen Bobál Dávid egy pontatlan becsúszás után megkapta második sárgáját. A Cegléd azonban nem tudta kihasználni az emberelõnyt, sõt a 85. percben Albert István is a kiállítás sorsára jutott, és úgy tûnt, a hazaiak megnyerhetik a mérkõzést, hiszen a 89. percben a csereként beálló Horváth Péter a rövid sarokba bombázott. A hazaiak kapusa, Halasi Péter viszont tett róla, hogy ne így legyen, hiszen Farkas István beadására rosszul jött ki, és a 93. percben Koós Gábor közelrõl az üres kapuba lõtt.

Az Ajka–Békéscsaba találkozón az elsõ játékrész kiegyenlített játéka után az 54. percben vezetést szereztek a vendégek: egy elveszített labda után kontrát vezethettek a lila-fehérek, és a végén ziccerbe kerülõ Berki Péter 14 méterrõl a hálóba lõtt. A hazaiak megpróbálkoztak az egyenlítéssel, de csak kapufáig jutottak, a 79. percben pedig a csereként beálló Balázs Richárd gólja révén a Békéscsaba megduplázta elõnyét, így elsõ idegenbeli sikerét könyvelhette el a bajnokságban.

A szombat esti mérkõzésén a Szigetszentmiklósi TK nagy meglepetésre Szepessy Róbert hajrábeli találatával 1–0-ra gyõzött a Vasas otthonában. Az angyalföldiek a mérkõzés nagy részében jóval aktívabbak voltak ellenfelüknél, több helyzetet dolgoztak ki (sõt Remili Mohamed révén a 17. percben büntetõt is hibáztak), de ezeket el is rontották, illetve a vendégek kapusa, Horváth László többször is nagy bravúrral avatkozott közbe. A meccs hajrájában aztán Jasarevic Mahir beadásából Szepessy öt méterrõl a hálóba fejelt – megszületett a meglepetés. A Vasas vereségével elveszítette elsõ helyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II

8. FORDULÓ

Szombati mérkõzések

VASAS–SZTK-ERIMA 0–1 (0–0)

Illovszky-stadion, 1500 nézõ. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Tõkés Róbert)

VASAS: Hermány – Nagy D., Grúz, Rodenbücher, Polényi – Nagy T. (Takács K., 85.), Vida (Berecz, a szünetben), Gál M. – Ádám M. (Lázok, a szünetben), Ferenczi I., Remili

SZTK: Horváth L. – Osváth, Kornis, Tóth F., Pollák – Jasarevic, Hevesi-Tóth T. (Puskás, 81.), Kállai (Barna Zs., 28.), Kollega – Szepessy R., Szabó B. (Kvekveskiri, 72.)

GÓLSZERZÕ: Szepessy R. (0–1) a 88. percben

MESTERMÉRLEG

SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetõedzõje: – Gratulálok a Szigetszentmiklósnak, százszázalékos teljesítményt nyújtott, mert egy helyzetébõl sikerült egyet értékesítenie. Sajnos azért, mert jobbak voltunk, nem kaptunk pontot. Csak a végeredmény számít.

VÁGÓ ATTILA, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – Nem vagyok jós, de tudtam, hogy az elmúlt három fordulóban öt pontot fogunk szerezni. Mezõkövesd, Gyirmót és a Vasas voltak az ellenfelek. Most kell józannak maradni, és akkor szép õsz elé néz a csapat.

MEZÕKÖVESD-ZSÓRY–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0)

Mezõkövesd, 1000 nézõ. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)

MEZÕKÖVESD: Kunsági – Hegedûs Cs., Izing, Csató, Búrány – Molnár G., Takács P. (Hanzl, 76.), Kulcsár K., Szeles – Pantovics (Baracskai, 58.), Balajti (Máté J., 69.)

SOROKSÁR: Holczer – Vass Zs., Gyurácz, Pandúr, Pintér A. – Lovrencsics B., Balaskó Cs. (Kocsis D., 92.), Lannert, Nyilas – Lisztes, Péter A. (Simita, 66.)

GÓLSZERZÕ: Baracskai (1–0) a 88. percben

TÓTH LÁSZLÓ, a Mezõkövesd vezetõedzõje: – Az elsõtõl az utolsó percig óriási fölényben játszottunk. Viszont meg kell értenünk, hogy nem fölényre és labdabirtoklási statisztikára játszunk, hanem gólra. Ha nyugodtabb meccseket akarunk, akkor ezen változtatnunk kell. A hajrában megérdemelten õröltük fel a vendégeket.

VARGA ATTILA, a Soroksár vezetõedzõje: – Nagyon keményen dolgoztunk. Két perccel a vége elõtt kihagytuk a meccs helyzetét, majd megkaptuk a kegyelemdöfést. Ha a játékvezetõnek tiszta a lelkiismerete, akkor én Gobbi Hilda szeretnék lenni.

GYIRMÓT FC GYÕR–SZEGED 2011 1–0 (1–0)

Gyõr–Gyirmót, 800 nézõ. Vezette: Nagy Róbert (Galán Roland, Punyi Gyula)

GYIRMÓT: Somogyi Cs. – Nagy S., Graszl K., Lengyel D., Illés Gy. – Kiss M., Madarász – Beliczky, Magasföldi (Balog Z., 91.), Cseri (Kákonyi, 82.) – Andorka (Oross, 59.)

SZEGED: Belecan – Kéri, Markovics (Manga, 85.), Szabó Cs., Mészáros M. – Máté P. – Zelenyánszki (Kovács B., 61.), Oláh G., Zabari (Pászka, 71.) – Germán T., Oláh L.

GÓLSZERZÕ: Cseri (1–0) a 26. percben

SISA TIBOR, a Gyirmót FC vezetõedzõje: – Nagyon hajtós, küzdelmes mérkõzésen fontos három pontot szereztünk. Ha a szünet után értékesítjük helyzeteinket, még szebb eredmény is születhetett volna.

NYILAS ELEK, a Szeged vezetõedzõje: – Nehéz dolgunk volt, hiszen öt meghatározó játékosunk hiányzott. Tudtuk, hogy a Gyirmót jól kontrázó csapat, mégis mi kezdtük jobban a találkozót. A kapott gól után még nyíltabbá vált a játékunk, de nem sikerült az egyenlítés.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SIÓFOK 1–3 (1–2)

Kaposvár, 1000 nézõ. Vezette: Böcskei Balázs (Kepe Arnold, Pápai Zoltán)

KAPOSVÁR: Rusák – Földes M., Kovács O., Bank, Kiss M. – Kovács T., Zsdrál – Karacs (Király V., 78.), Nagy K. (Házi B., 60.), Dominic (Albert Á., 59.) – Rajczi

SIÓFOK: Tajti – Gárdos, Kovács J., Papp Sz., Gubicza – Futó, Ivancsics – Kirchner (Fülöp N., 83.), Peszmeg, Papp M. (Baranyai, 92.) – Kozma R. (Horváth B., 76.)

GÓLSZERZÕ: Kirchner (1–0) a 14., Rajczi (1–1) a 29., Papp M. (1–2) a 41., Ivancsics (1–3) az 57. percben

MÁRTON GÁBOR, a Kaposvár vezetõedzõje: – Az a bajom, hogy támadgattunk, focizgattunk, de most a Siófok jobban akarta a gyõzelmet. Motiváltabb volt. Sajnos van ilyen mérkõzés, a jövõ héten próbálunk javítani.

HORVÁTH KÁROLY, a Siófok vezetõedzõje: – Ez már nagyon régóta benne van a csapatban, de el kellett telnie három-négy mérkõzésnek, hogy összeálljon az együttes. Mindenki hozzátett a gyõzelemhez, minden egyes játékos dicséretet érdemel.

SVSE-GYSEV–CEGLÉDI VSE 2–2 (1–1)

Sopron, 1000 nézõ. Vezette: Botló Béla (Kiss Balázs, Kulmann Tamás)

SOPRON: Halasi – Csábi, Baranyai N., Bobál D., Maráczi – Horváth A., Pintér A. – Deme (Fazekas N., 89.) – Eszlátyi, Erdélyi (Horváth P., 73.), Kovács Á. (Szabó L., 76.)

CEGLÉD: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Makrai, Pesti (Szekér, 68.) – Dóczi, Koncz – Koós, Markó (Farkas I., a szünetben), Majoros (Füle, 68.) – Kormos

GÓLSZERZÕ: Pesti (0–1) a 23., Erdélyi (1–1) a 37., Horváth P. (2–1) a 89., Koós (2–2) a 93. percben

KIÁLLÍTVA: Bobál D. (második sárga lapja után) a 63., Albert I. (második sárga lapja után) a 85. percben

SUPKA ATTILA, a Sopron szakmai igazgatója: – Az elején nem vettük fel a tempót, de késõbb belelendültünk, sokat tettünk a gyõzelemért, még tíz emberrel is támadtunk, sõt át is vettük a vezetést, de a rutintalanságunknak betudhatóan nem tudtunk élni a lehetõségekkel. Ennek ellenére, úgy érzem, ez az iksz elfogadható.

SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetõedzõje: – A mérkõzés elején nagyon sokat támadtunk, utána azonban felhoztuk az ellenfelet, fordulatos, változatos meccs volt, és igazságos eredmény született.

FC AJKA–BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE 0–2 (0–0)

Ajka, 300 nézõ. Vezette: Farkas Tibor (Horváth Zoltán, Kovács II Gábor)

AJKA: Jánosa – Varga G., Asztalos, Pákai, Köles – Csordás Sz., Weitner (Németh L., a szünetben), Gunther – Szabó Zs. (Kalász, 73.), Sowunmi, Lattenstein (Major N., 57.)

BÉKÉSCSABA: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász – Borbély, Bagi – Berki P. (Balázs R., 70.), Viczián, Kertész (Tölgyesi, 83.) – Szilágyi P. (Lõrinczy, 90.)

GÓLSZERZÕ: Berki P. (0–1) az 54., Balázs R. (0–2) a 79. percben

KLEMENT ISTVÁN, az Ajka vezetõedzõje: – Végigtámadtuk a második félidõt, a Békéscsaba kétszer eljött a kapunkig, két kontrából két gólt lõtt, nyilván erre is készült. Mivel csapatom kihagyta a helyzeteit, nem meglepetés, hogy így alakult az eredmény.

ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Nagyon készültünk a mérkõzésre, mert az Ajka hazai pályán kellemetlen ellenfél. Diktáltuk az iramot, a taktikánknak köszönhetõen szereztünk két gólt, ami lehetett volna több is. Minden játékosunk megtette a feladatát, és úgy állt a meccshez, ahogy kértem.

Vasárnap játsszák

15.00 Balmazújváros–Szolnoki MÁV FC

NB II: az újonc nem maradt pont nélkül a ZTE ellen – NEMZETISPORT.HU

Az újonc Csákvár hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Zalaegerszeggel a labdarúgó NB II 8. fordulójának péntek esti mérkõzésén.

A ZTE továbbra is nyeretlen idegenben, három vereség mellett ez a második döntetlenje.

Illusztris vendégek tisztelték meg jelenlétükkel az újonc csákvári együttes péntek esti, villanyfényes összecsapását. Két egykori szövetségi kapitány, Gellei Imre és Bozsik Péter is úgy döntött, hogy élõben nézi meg az alig ötezer fõs kistelepülés csapatának Zalaegerszeg elleni találkozóját.

NB II, 8. FORDULÓ

Pénteki mérkõzés

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ZALAEGERSZEGI TE 0–0

Csákvár, 500 nézõ. Vezette: Radványi Ádám (Kis Zoltán, Szalai Balázs)

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Sötét, Hajdú S., Köntös – Kocsis G. – Molnár Cs., Bakos Sz., Mihály D. – Molnár T. (Horváth R., a szünetben), Gajdos (Domján, 67.).

Zalaegerszeg: Szappanos – Króner, Fodor M., Forgács A., Farkas N. – Melczer V. (Grbic, 62.), Horváth A., Simonfalvi – Babati, Délczeg (Kovács Gy., 83.) – Vittman.

Toldi Gábor, a Csákvár megbízott edzõje: – Az elsõ félidõben a Zalaegerszeg dominált, s bár szünet után átvettük az irányítást, sajnos nem sikerült feltennünk az i-re a pontot.

Lõrincz Emil, a Zalaegerszeg vezetõedzõje: – Az elsõ negyvenöt percben megfelelõen játszottunk, ám a támadóharmadban nem voltunk elég pontosak. A találkozó hajrájában két meccslabdánk is volt, ám nem éltünk a lehetõséggel. Akkor leszünk jó csapat, ha az ilyen meccseken begyûjtjük a három pontot.